Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

rene

Čez vikend je nenormalno na Pohorju, avto zraven avta. Zato tudi ne hodim čez vikend gor ampak grem raje 2-3 krat med tednom. Zjutraj še ni tolko ljudi, tam nekje po 9-10 uri pa pridejo dedeki in babice na plano ;D
Upam, da čez noč iz ponedeljka na torek pade vsaj nekaj dežja, ker kaže od srede pa do nedelje pravo poletje :angel: V soboto bi znalo bit na Rogli okoli 20°C. To pa ni kr tak za tale letni čas. Pa še nekaj slik iz Poljske, kjer ne pobirajo samo jurčke:http://www.tvnmeteo.pl/foto/najnowsze,1,1/skup-runa-lesnego-w-murzynowie-paplech-muszynski,25447.html#0 pa še en link:http://www.tvnmeteo.pl/foto/najnowsze,1,1/sezon-grzybowy-okiem-internautow-kontakt-meteo,25326.html
Lep pozdrav  :)

ubisoft

Citat od: martinko dne 22 September 2012, 22:18
Tudi jaz sem iz vipavske doline, v petek sem videla samo 6 vražjih gobanov, začuda pa nobene mušnice ne zelene in ne rdeče. Mislim, da je pri nas sežgalo zemljo do konca, čeprav se nadejam, da po polni luni bodo tudi košarice primorcev polne. Vam dolenjcem in gorencem, ter štajercem pa obilo užitkov v gobarjenju. Vem občutek ko zagledaš jurčka, takrat je zame najslajši.

Evo danes spet nekaj dežuje. :)
Mislim da že proti koncu tedna lahko tudi mi pričakujemo kakšno gobo. :9

mačka27

Poročilo sobotnega jutra  8)

Kar precej jurčkov in še več sirovk  8)
nekako sva z fantom vztrajala dobri 2 urici...

http://shrani.si/f/1P/zI/pACqFhb/gobe-002.jpg

ampak skoraj več avtov parkiranih ob poteh, kot gob.... vseeno upam, da se jim še danes smeje ob pogledu na svojo "bero"

lep gobarski pozdrav in lepo "bero" vsem  ;)

Gobar88

danes pregledal na goričkem svoje lokacije, in je rezultat čista 0  :-\ prav nobene gobe ni na spregled...

nivesp

Pozdravljeni !

Na "mojih" terenih sem nabrala 30 lepih mladih jurčkov, pa čeprav je teren tako obljuden, kot da je šla procesija mimo. Lep deževen pozdrav iz Nove Gorice. Nives

ribon

pozdravljena nives...na katerih terenih pa nabirate...postojnska,tolminska ali tukaj okoli  nove gorice...lepo, da so pričele gobice tudi v naših krejih...končno

nivesp

Citat od: ribon dne 24 September 2012, 14:07
pozdravljena nives...na katerih terenih pa nabirate...postojnska,tolminska ali tukaj okoli  nove gorice...lepo, da so pričele gobice tudi v naših krejih...končno
"moji tereni" so Predmeja, Gora, Lokve ....vsepovsod kjer najdem gobe. Baje je na Lokvah dosti gob.Lp
Nives

anica

Lep pozdrav gobar 23! Tudi jaz sem bila na treh različnih lokacijah, razen pol košare marel in en borov glivec na Goričkem še
vedno čista nula, upam, da so marele znak za kaj več. Je pač treba sprejeti resnico, da je na Goričko oz. Prekmurje pozabljeno
od države in politikov, še bolj pa od tistih zgoraj, ki odrejajo kje bo deževalo - edina ki na zemljevidu Slovenije pri vremenski
napovedi omeni Prekmurje je Katja Jevšek, ker je imela fanta (poznatega rokometaša) iz Odr. Pa tudi večina gobarjev lepo
pozdravlja samo g. iz treh regij - Gor. Dol. in Štaj.

Pa lep pozdrav gobarji iz Goričkega!








Boletus31

Lepo pozdravljeni! Včerajšnja i današnja bera je bila odlična...par slikic  ;D











veronika

lepi :-) zelo :-) prav užitek jih je pogled.

martinko

Primorci povejte kdaj naj gremo v gozd, res komaj čakam. Vi boletus pa vsa čast za take slike.

nivesp

Dobro jutro Slovenija in vsi gobarji brez razlike!

Boletus tudi jaz sem nabrala nekaj podobnega a žal nimam slik iz narave imam jih samo od doma, ker sem fotoaparat pustila v avtu.Čestitam za takšno bero.
Lp Nives

nivesp

Opravičilo, po pomoti poslala dve enaki sliki. Nives

gobar666

Lep pozdrav..Pri nas so pa bol kot ne jurčki nehali rasti,danes okoli 10,dva ali trije ajdovčki so vmes in pa lisičke..Ne vem,upam,da bojo pognale,če nism že zamudil ::),pa so drugi pobral ;D..Ewo še slikica



veronika

tudi v našem koncu je bila današnja bera odlična. toliko kot danes še letos nismo nabrali. smo pa srečali še dva gobarja, vsak je imel svoj "uplen", pa čeprav smo bili vsi več ali manj na istem terenu...

res je kar pravijo. vsaka goba čaka na svojega gobarja...

sem nekaj tudi slikala, samo danes ni časa za nalaganje fotk. jih naložim enkrat v bodoče v kratkem.