Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

murrober

pozdravljeni
res v gozdovih veliko gobarjev. veliko je opazit strebljenih gob, tako da je tudi za sklepat da gobe zelo rastejo.
se pa vseeno najde še veliko drugih gob, saj nekateri pobirajo le "jurčke". tako sem nabral vseeno polno košaro. bilo je nekaj jurčkov, nekaj rumenih gobanov, nekaj maslenk, nekaj kostanjev, nekaj dedov, borov gljivec, pa še se najde kakšna vrsta gob. mislim, da je takšna mešanica boljša kot pa sami jurčki. jutri grem malo na sprehod na pohorje, vendar čisto na turo, po polnoma neznanih poteh. bom javil če je bilo kaj gob za najt.
lp
robert m.

veronika

zanimivo mi je, da lisičk letos v našem koncu sploh ni.

jaz se jutri podam na pot. če kaj najdem, poslikam  ;D

gorenc

Citat od: murrober dne 22 September 2012, 19:18
pozdravljeni
res v gozdovih veliko gobarjev. veliko je opazit strebljenih gob, tako da je tudi za sklepat da gobe zelo rastejo.
se pa vseeno najde še veliko drugih gob, saj nekateri pobirajo le "jurčke". tako sem nabral vseeno polno košaro. bilo je nekaj jurčkov, nekaj rumenih gobanov, nekaj maslenk, nekaj kostanjev, nekaj dedov, borov gljivec, pa še se najde kakšna vrsta gob. mislim, da je takšna mešanica boljša kot pa sami jurčki. jutri grem malo na sprehod na pohorje, vendar čisto na turo, po polnoma neznanih poteh. bom javil če je bilo kaj gob za najt.
lp
robert m.

murrober SE popolnoma strinjam z vami, nikoli ne pridem prazen iz gozda približno enako mešanico sem nabiral včeraj popoldan z hčerko

janko

Lp

Gobanov, jurčkov je bilo v tem tednu dovolj. Gobarim na istem placu. Polno je gobarjev, kar ni na mojem placu običajno, pa se kjub temu

po treh urah košara napolni.

Tudi jaz bi rad nabral lišičke. Malo zamujajo. Naslednji teden bo malo dežja, morda bo potem kaj boljše. Lisičke so najbrž še "na dopustu".

Jesen je šele prišla. Upajmo na najboljše.


Janko


ubisoft

Srečni ste lahko da imate kaj za pobirati. Pri nas na primorskem - Vipavska Dolina ni gobe. Ne strupene, ne užitne.
Dež je bil, samo je bila prej prevelika suša prej in zato še vedno ni nič pognalo.
Upam da bo kaj v naslednjem tednu. Nekaj novega dežja tudi napovedujejo. :)

veronika

ne vem, letos sem jih tam sredi poletja kljub suši že nabirala, prav na točno določenem mestu rastejo že kaki dve desetletji. ampak od takrat naprej pa nikakor...niti ene.

bomo videli :-) za jutri že pripravljena budilka :-)

martinko

Tudi jaz sem iz vipavske doline, v petek sem videla samo 6 vražjih gobanov, začuda pa nobene mušnice ne zelene in ne rdeče. Mislim, da je pri nas sežgalo zemljo do konca, čeprav se nadejam, da po polni luni bodo tudi košarice primorcev polne. Vam dolenjcem in gorencem, ter štajercem pa obilo užitkov v gobarjenju. Vem občutek ko zagledaš jurčka, takrat je zame najslajši.

gobar666

Kljuka,kdo pa si ti?Ne nimam preveč rad nutelline torte,ah ja..Ko bi mi to kaj pomagalo :P..lep pozdrav

Martin

 ;)
pozdravljeni gobarji-gobarke

Včeri sem gobaril po mojih terenih in bera je bila zelo dobra gobe se dajo najd le malo več morš prehodit,ker je res dost ljudi v gozdu. Sploh tistih ki nimajo pojma o osnovah gobarjenja hja tak pač je.No opazil sem,da že tud kostanji pričnejo padat.
Našel pa sem tud kozjenogega mesnatovca, kaj se tiče jurčkov lepo rastejo imel sem same mlade .

Mislim pa,da sem našel eno lepo borovko nisem sigurn sem jo pustil v gozdu. PROSIM ZA POTRDITEV :-*

Vsem želim dobro bero(a po gobarjenju naj gozd ostane neuničen in čist,ter gobe naj se očistijo na mestu najdbe) :police:

LP
Martin

Martin

#834
 ;D ;D ;D :o :o :o :o

gorenc

Našli ste  lepi borovi glivi -Sparassis crispa ki je odlična goba vložena, ocvrta itd....

veronika

lepi :-) najina današnja bera je bila bolj klavrna. 5 jurčkov, 2 mareli. od teh petih jurčkov sva našla dva čisto na koncu, pri enem ogromnem kupu vej okoli katerega sva hodila že takoj zjutraj, ko sva prišla v gozd. mogoče so bile oči še malo mačkaste takrat  ;D ta dva jurčka sta odtehtala vso hojo - sta bila res lepa, velika, spodaj še bela. slikce pa nimam, ker sva ju hitro pobrala, sčistila in šla domov. nisva bila sama, še 3 gobarje sva srečala pa sva se ustrašila, da nama ju kdo pobere, če se bi obirala  :P

sem mislila, da bova sama, samo gredo ljudje še vedno raje po gobe kot pa k maši  :P

lukar

Pozdravljeni

Slavko najprej hvala vam za določanje gob.

Drugač pa sem včeraj biu okol po Kozjaku pa se je v kratkem cajtu kar nekaj našlo (okol 35 komadov) .
Predvsem nekaj teh posebnih na sledečih fotkah.
In sicer, smejoča goba,  dva, ki se ločita in spet združita, en ki grozi izpod listov in en mali brat :D

Lepo nedeljo vsem.

Luka

gobarja

na kateri nadmorski višini pa nabirate?

lp.

veronika

jaz jih nabiram na višini 200 n.m.v. približno. v višjih višinah naj bi bili manj črvivi. moja bera - danes je bil od petih jurčkov samo en črviv. štirje čisto zdravi, peclji snažno beli - tudi od zadnjih dveh, ki sta bila največja. kar nisem mogla verjet.

prvi najden jurček je bil malo manjši, na zunaj videti čisto zdrav, relativno čvrst na otip, mogoče malce lažji, a še vedno kar relativno primerno težak. ko sem ga prerezala pa - pecelj notri čisto črviv, sredica peclja je bila prav rjava. celo klobuk je bil na enem mesu čisto črviv. samo četrtina klobulka je bila dobra. očitno sem preverila črvstost klobuka ravno na tej eni četrtinki.