Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

koli, na sliki sta turka. Tistim z rjavimi klobuki pravimo dedki, z oranžnimi pa turki. Spadajo pa v isti rod (Leccinum).

Lep pozdrav,
Slavko

gobar666

Lep pozdrav,bil dans nabral okoli 30 jurčkov,veliko je tudi ajdovčkov,baje je bilo včeraj res veliko ajdovčkov,samo nism bil gobarit,sm bil pa še enkrat vmes,ko nism nič slikal in nabral isto okoli 30,tko ,da zgleda,da še raste,kaj pa bo ,bomo pa vidl,glede na to ,da je blo dans zjutraj samo 3stopnije..Ewo še slikico


lukar

Pozdravljeni

Danes sem bil malo gor po pohorju nad Lovrencom.
Nimam nekih naštudiranih placov, za enga sem vedo ampak tam niso rastle, te pa sem našel okol  ful narazen. Hodil sem 3 ure.

Prosil bi vas če bi mi pomagali določiti gobe na spodnjih fotkah.
Se v naprej lepo zahvaljujem.

Lepi gobarski vikend vam želim pa čim manj onesnaževanj pa vrečk v gozdovih ;)

Luka

koli

slavko, tudi sam sem bil pod tem vtisom, v knjigi Slovenski gobarski vodnik pa sem našel ime Hrastov ded. Bom preveril še enkrat, za vsak slučaj. Drugače pa hvala za popravek! ;)

som

Lepa gobarska jesen se nadaljuje tudi v Beli krajini. Jurčkov in to lepih veliko,
komaj pa čakam na sirovke.
lp



mato2

Lepo pozdravljeni pravkar prišeu iz haloz stanje bol bogo najdo 6 jurčkov. a ve kdo kak je kaj na Klopnem vrhu in Šumiku

lp matej

rene

Mato malo si pozen. Pred tem dežjem in ohladitvijo je bilo veliko gob. Danes bil gor pa nabral le 1/4 tega kar sem v sredo pred dežjem. Zdaj pa čakam naslednji teden sredo-četrtek ko kaže na 1500 m.n.v. okoli +15°C. Pa še polna luna je naslednji vikend :P

slavko

lukar , od zgoraj navzdol:
- na prvi fotografiji so na desni strani jesenski gobani, ne levi pa navadne lisičke, oboje užitno,
- na drugi fotografiji so kostanjaste polstenke, užitne,
- na tretji fotografiji je verjetno okrasta golobica, sicer užitna, a pekoča.
- na četrti fotografiji so zopet kostanjaste polstenke, užitne,
- na zadnji pa je osmojena kolobarnica, neužitna.

Lep pozdrav,
Slavko

Ta Pravi Gobar

Vrh Pohorja gobarjev ko smetja ...   Imamo pa posebne nove gobarje - miši nažrejo praktično vsak jurček. Našel sem tri velike skupaj - samo lupina v zemlji - premer ala 10 cm !!! pa zraven ena kapa - vse zglodano od miši. Se lepo zobe vidi na steblu, pa pod kapo ... Enostavno ogabno. Gospod Slavko, ali kaj vemo, je tu nevarnost mišje mrzlice, če tako gobo primemo, potem pa čik v usta ? Ali jo doma očistimo, pa še vedno lahko pripravimo ali raje pustimo ?  Je večina od miši poglodana ...

Drugače malih jurčkov nekaj - sem srečal enega, ki je imel same 2 cm jurčke v košari.  Ali je tako male sploh dovoljeno pobirat ? Jaz nikoli nisem rabil tako revščino pobirat, pa tudi ne bom. >:(

Lep pozdrav vsem pravim gobarjem ! ;)


vicac

Še nekaj mojih lepotcev. Končno so se tudi pri nas prebili na površje.

počasna

Dovolj imam teh lepih jurčkov  :o
začeli so rasti tudi v nižinah

poglejte še druge lepotice

veronika

živijo.

moram reči, da mi je prav v veselje brati te strani foruma in gledati slikce vaših jurčkov. sama gobe zelo rada jem, še rajši jih pa nabiram. sprehod na svežem zraku, odklop, občudovanje danosti narave, pa še nekaj za pod zob; kaj češ lepšega. bom v bodoče tudi jaz prispevala kakšno slico. letošnja moja bira ni ravno velika, a bolje kot nič. včeraj sem dobila 17 jurčkov, to takih lepih, mladih, peclji zdravi, nečrvivi. danes pa samo dva majhna. ta vikend bom gobarjenje spustila. se mi zdi, da je res vse prelezeno in pretapano. če nisi ob 7ih v hosti, dobiš samo še kakšen ostanek.

sicer pa, po vaših izkušnjah - ima luna kaj vpliva ali ne? eni pravo tako, drugi drugače...  ;D

Kljuka

Citat od: gobar666 dne 21 September 2012, 10:01
Lep pozdrav,bil dans nabral okoli 30 jurčkov,veliko je tudi ajdovčkov,baje je bilo včeraj res veliko ajdovčkov,samo nism bil gobarit,sm bil pa še enkrat vmes,ko nism nič slikal in nabral isto okoli 30,tko ,da zgleda,da še raste,kaj pa bo ,bomo pa vidl,glede na to ,da je blo dans zjutraj samo 3stopnije..Ewo še slikico



Gobar666, zdaj pa točno vem, od kje so ti jurčki ;D samo na enem koncu Slovenije rastejo in smo jih tudi mi nabiral prejšnji vikend :laugh: Ti dam hint: imaš rad Nutelino torto?  :D :D

gorenc

#823
Citat od: veronika dne 21 September 2012, 22:57
živijo.

moram reči, da mi je prav v veselje brati te strani foruma in gledati slikce vaših jurčkov. sama gobe zelo rada jem, še rajši jih pa nabiram. sprehod na svežem zraku, odklop, občudovanje danosti narave, pa še nekaj za pod zob; kaj češ lepšega. bom v bodoče tudi jaz prispevala kakšno slico. letošnja moja bira ni ravno velika, a bolje kot nič. včeraj sem dobila 17 jurčkov, to takih lepih, mladih, peclji zdravi, nečrvivi. danes pa samo dva majhna. ta vikend bom gobarjenje spustila. se mi zdi, da je res vse prelezeno in pretapano. če nisi ob 7ih v hosti, dobiš samo še kakšen ostanek.

sicer pa, po vaših izkušnjah - ima luna kaj vpliva ali ne? eni pravo tako, drugi drugače...  ;D
Pozdravljeni

Vse lepo napisano ampak moram vam reči da to da si ob 07.00 v hosti  in da nekaj dobiš je "bedna"Jaz in hčerka našega 4 nožnega prijatelja peljeva vsak dan  na sprehod popoldan okoli 17.00 in nabereva za  pol košare ali pa celo košaro gob .Včeraj recimo je bilo 10 lepih jurčkov nekaj kostanjevk,borovih glivcev,kravjač-prožna lupljivka ,maslena lupljivka-maslenka,sirovke,kukmakov..... mogoče sem kakšno pozabil napisati vse skupaj sva imela dobrih 5 kg in skoraj vse so končale v kozarcu  smo jih vložili. No našel sem tudi nekaj rožnatih slinarjev a sem jih pustil ker so ZAŠČITENI

lep gobarski pozdrav v hosto pa kakor želite ob kateri koli uri  vedno se nabere dovolj gob

veronika

lahko rečem, da je letos prav ena invazija takšnih in drugačnih gobarjev v naših hostah. nikoli nisi sam. danes nisem šla tako nič v gozd (naj malo porastejo, pa bacile sem raje pestovala), jutri pa se sprehodim na hitrco. zanimivo mi je, da tudi ob 7.uri nisem prva na gozdnem "parkirišču". včasih sta že celo dva avta ob taki uri že parkirana. v gozd poleg naše hiše so gobarji danes priropotali že ob 6.45. brez heca. še malo pa se bo z baterijo pobiralo jurčke :-)

mogoče moram pa najti novo lokacijo :-)