Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

Lukap8

Luka Prezelj

dr.boletus

   Prepiri o količinah nabranih jurčkov ( ali drugih gob ) so čisto brez smisla . Tudi sam grem raje v gozd sam ( med drugim tudi po mir in sprostitev ),kot,
   da bi šel s celo družino - pa bi lahko skupaj nabrali 10 kg . Ostali niso ravno gobarji in bi verjetno naredili več škode pa še veseli jih ne.
   Naberem pa največ 1 manjšo košaro ( 5-5.5 kg ), pa mogoče še 2-3 večje primerke za sušit. Tudi doma je s temi gobami še vsaj 2-3 ure dela in nimam
   ne volje,ne želje , da bi jih v enem dnevu nabral 15 kg ( pa bi ji lahko ) - nabiranje za prodajo pa vsaj pri meni ne pride v poštev.
   Kdor pa rabi denar in je od tega tudi delno odvisen , pa zaradi mene lahko tudi zasluži - in to čimveč.
   Če pa kdo gob ne zna poiskati,tudi teh,ki bi jih pustil v gozdu , sigurno ne bi našel. Na določenih terenih ( mikrolokacijah ) jih pobiram samo jaz in to
   tako , da kdor slučajno zaide na te lokacije , sploh ne vidi ,da so tukaj kdaj rastle .
   O spoznavanju različnih vrst gob imam pa takšno mnenje :  za solidnega amaterskega gobarja je več kot dovolj , če dobro pozna 25 - 30 vrst gob,
           kogar pa zanima kaj več ali celo raziskovanje ter analiziranje gobjih vrst , pa naj naveže stik s strokovnjaki v posameznih gobarskih društvih
           ( to je pa že gobarski višje in visokošolski študij  primeren za ljudi z zadostnim gobarskim predznanjem )

                 Upam , da bojo sedaj pognale tudi ostale jesenske gobe , da bo košara malo bolj pisana in raznovrstna .

gobar666

Pa to jst skos govorim,da so prepiri o količinah,itd. brez smisla..Samo se vedno nekdo najde ,ki daje komentarje, ki ne sodijo sem in govori seveda ne točno določenim ljudem,ampak kao nasplošno..To ni forum,da se presoja kdo je pravi gobar,kdo laže o fotkah,o količinah,itd.Vsak ,ki to počne že sam ve,tisti ,ki pa mislite,da en to počne,pa najbolj,da take komentarje zadržite pa je..Dr. Boletus, jst isto hodim sam v gozd,vedno pa srečam ljudi v gozdu,vsaj te dni in to v velikih količinah pa se malo pomeniš pa je :laugh:..Kar se pa tiče rihtanja nabranih gob je pa res veliko dela,to pa prepustim drugim :P,razen sušim jih sam..Prodaja je pa zadnje kar bi naredil,raje podarim :D..Vidim,da pa rastejo po celi Sloveniji,Super,samo v gozd,ker gozd sprošča..haha..lep pozdrav do zjutraj ;D..

andrejlj2

Zgleda, da so sedaj res na veliko začele rasti gobe. Pri nas doma so nabrali 46 jurčkov - cca 5kg. Precej veliki vendar zdravi in trdi.

gobar666

Dan..Jurčki rastejo kot nori,danes nabiranje v dežju,okoli 180 sm jih nabral::)..In zgleda,da se nebo ustavilo,ker sm danes pobiral v veliki večini male..Tko,da bo še par dni sigurno rastlo,pomoje,samo jst jih ne bom pobiral,ker me ne bo..Ewo še slikice,lep pozdrav vsem in pejte v gozd po ozimnico ;D



nivesp

 Pozdravljen Rok, Gobar666 in ostali na forumu !

ROK, micelije sem kupila v Gorici (Italija) potem smo debla od topolo cca 30 cm visoka namazali z miceliji in na deblo z žebljem zabili pokrov cca 10 cm prav tako iz topole. in to je to, potem pa potrpljenje da kaj požene, za to vrsto gob ni potrebno imeti kleti mi smo to imeli na prostem, probali smo tudi na balah slame v kleti,vendar se bolj obnese na lesu.

Gobar666 hvala za povabilo, vendar še nič ni rečeno, da ne skočim do vas, ker gobarim zelo rada in mi daljava sploh ni ovira tudi na k9onec sveta, samo če so gobe.

Kljub dežju ste mi vsi na forumu polepšali dan z vašo bero in še naprej vam želim veliko veliko gob. LP Nives

Ma Re La

Toliko jurčkov pa še v življenju nisem videla. Res lepa bera. Kje pa, če smem vprašat. lp 8)

andrejlj2

Citat od: Ma Re La dne 13 September 2012, 15:45
Toliko jurčkov pa še v življenju nisem videla. Res lepa bera. Kje pa, če smem vprašat. lp 8)

Ja res lepo. Povej kam naj pridemo pobrat, ko že ti ne boš mogel in da ne bodo šli jurčki v nič. HAHA

Drugač pa res vedno veliko najdeš. Kaj ni nobenih gobarjev okrog. Tam, kjer jaz nabiram, je res gužva pa vseeno najdem kar precej gob.

Jutri pa na Pokljuko, da vidimo če kaj raste.

Vsem želim velik ulov gob te dni.

Martin

 :P
pozdravljeni vsi skupaj

Včeraj sem gobaril na pohorju in našel nekaj mladih jurčkov in marel. Tako,da tud na pohorju po mojih terenih se je začelo.
Danes pa sva z mojo probala srečo na Kapli in tud tam so jurčki množično pognali in dost je golobic. Tako da gobe rastejo kar na polno zato v gozd .Če nebo premrzlo bodo rastle gobe vse,do zmrzali tud na pohorju in bo se še v oktobru tud kaj našlo.

Matej a si bil kaj kl.vrhu . ???

LP
Martin

Sfinx

Nič impresivnega v primerjavi z vašimi berami, vendar sem se vsakega razveselila na polno.
Okolica Lj.,  nižina, slabi 2h sprehoda po dežju, 4 jurčki, 2 mareli (gozdni) ter nekaj kostanjevk. Za razliko od par dni nazaj, ko na istem terenu ni bilo opaziti niti ene gobe, sedaj izgleda, da se gobe zbujajo tudi tu.

Martin

 ;D

prve so od včeri


te pa od dans ;D

MatejM

Tudi v okolici celja jurčki rastejo že par dni, danes pa jih je prav pognalo, kot pred dvema letoma, saj sem jih nabral okoli 80. Veliko je še tudi "dedekov" in "turkecev", začele so pa rasti tudi "kostanjevke" in "cigančki". Po parih letih pa sem v gozdu našel tudi dve "polževke".

Lukap8

MARTIN - slike so super bravo!
Luka Prezelj

BORISAN12

Saj  nisem  mogel iz  gozda.....heheh

gobar666

Ewo odpišem iz morja ::)..NivesP ni problem,samo pridite ;D..To je nabrano na dolenjski,600m višine..Samo sm mogu it vn po 2in pol urah,drugače bi bila slika še hujša :o..Ne ne nabiram sam,tudi pri nas je ful gužva,dans smo naprimer bili 3 na mojem delu,tko,da je tudi ful ljudi..Ampak sta imela tudi druga dva približno tok kot jst,samo ,da sta onadva še ostala pobirat ;D..Drugač,pa ko pri nas raste je po deset avtov v gozdu,pa vsi polne košare..lep pozdrav in mirno morje ;)