Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

Tako početje vam odsvetujem. Po zakonu je podrast prepovedano uničevati.

Gojenje gob je prava znanost. Obstajajo pa tudi enostavnejše metode. Predlagam, da obiščete predavanje o gojenju gob v našem društvu. Letos smo ga sicer že imeli, a bo drugo leto zopet. Tam boste prejeli dovolj informacij.

Lep pozdrav,
Slavko

rok

Hvala za odgovor,

glede uničevanja podrasti se popolnoma strinjam.

Definitivno se bom udeležil kakeršnegakoli predavanja o gojenju gob.

Sicer sem pa že dosti izkušenj pridobil z gojenjem šampinjonov....
vendar je to čisto druga pesem, kot gojenje jurčkov,marel,lisičk,.....

moja mala plantaža :)



1.jpg

lp

Rok

martinko

Danes pada dež tudi na primorskem upam da bo kaj juretov zraslo, me že srbijo prsti. lep pozdrav

nivesp

Pozdravljen Rok, zakaj pa ne gojite bukove ostrigarje, ker je zelo enostavno samo micelije morate kupiti , to vam
povem iz lastnih izkušenj.Debla premazana z miceliji smo podarjali vsepovprek, naš sorodnik se je naveličal čakati na rast gob in je deblo premazano z miceliji vtaknil v skladovnico drv na vrtu, in kaj se mu je zgodilo po dveh mesecih je imel celo skladovnico, cca 5m v dolžino in cca 2m v višino, poraščeno z ostrigarji.

grozdje

Lep pozdrav  :) Ravno sem iz prišel iz gobarjena. Jurčkov je zelo veliko, vendar so večino majhni okoli 5 cm.
Naše se tudi kak zelo lep primerek  :) S prijateljem sva nabrala od 6.30 do 12.30 okoli 15 kil. Prilepil bi fotografije pa jih ne znam  :-\

frodo

Citat od: markok dne 12 September 2012, 08:36
(pa tudi Frodov post o starih fotografijah).
lp Marko

Se ti zdi , da sem te imenoval, ali zakaj se počutiš tako; govoril sem splošno, zate pa velja, če že doma slikaš gobe, bi lahko bol na njih tudi datum, sicer pa škoda besed,...

mato2

Lep pozdrav: Hja na štajerskem še je stalno bogo upam da bo v kratkem kaj bolše. Glede teh zadev ki jih mate te dni na foromu pa malo žalostno pomoje je forum da vsak deli svoje izkušnj, slike ter povpraša če ga kaj zanima. Rad berem forum in mi je pravo veselje videti slike iz gorenske in kjer pač gobe rastejo datumi na slikah pa so čista bedarija saj kateri pozna terene od kjer so slike bo vedeu da je res, tako da žalostno da pride do takih in drugačnih sporekanj zaradi datuma. Raje poskrbimo da kolikor bomo našli gob da jih vredu očistimo nosimo v pravi pleteni košari brez kakega papirja na podnu ter pustimo naravo tako kot smo jo najdli ali pa celo bol čisto.

Pa veliko gobarskih užitkov naprej.

lp Matej

rok

Hej Nives,

Hvala ti za napotke, se pa priporočam, če boste imeli odveč debla premazana z miceliji,
kakršnih koli gob, ker urejam klet prav v ta namen, za gojenje gob, malo me še daje vlažnost  a bo kmalu zrihtana :)
Hvaležen bi ti pa tudi bil, če mi javiš, če seveda poznaš kako firmo ali posameznika, ki prodaja micelije.

Nekaj sem našel na netu :

Zavod za naravoslovje
Ulica bratov Ucakar 108
Ljubljana

EKO-KOMPLETI ZA GOJENJE GOB

ARTIKEL   CENA
JAPONSKA NAZOBČANKA - ŠITAKE
(Lentinula edodes)   1 kom – 12,50 €

5 kom in več – 10 % popust
(11,25 €/kom)
10 kom in več – 20 % popust
(10,00 €/kom)

SVETLIKAVA POLOŠČENKA - REIŠI
(Ganoderma lucidum)   1 kom – 16,00 €

5 kom in več – 10 % popust
(14,40 €/kom)
10 kom in več – 20 % popust
(12,80 €/kom)

BUKOV OSTRIGAR
(Pleurotus ostreatus)   1 kom – 12,50 €
5 kom in več – 10 % popust
(11,25 €/kom)
10 kom in več – 20 % popust
(10,00 €/kom)

KOMPLET ZA GOJENJE ŠAMPINJONOV
(Agaricus bisporus)   1 kom – 14,00 €

če imaš slučajno kakršno koli informacijo se priporočam

lep pozdrav

Rok

gobar666

Ne Markok nisem jst nič užaljen,škoda besed,tako in na zs :o..Frodo,na vseh slikah je datum in ura,kdaj je bilo slikano,je eden že enkrat preveril,tako,da če te muči,kr naštudiraj pa preveri,mene ne muči nič :P..NivesP hvala,in brez problema lahko pridete na dolenjsko pa vas peljem na kraje,da si nabereš jurčkov,samo bo itak jutri in naslednje dni že konec,lahko se pa zmenimo za naslednje leto::)..Slike pa naložiš tako,da jih shraniš na shrani.si ali imageshack.us in potem daš copy-paste ,tiste besede,črke,številke,ki so v okncu kjer ti piše forum,ti kvazi gobar-hahaha ::)..lep pozdrav vsem..

Lojze07

BORISAN12 - krasno! Nam zaupaš še to, kje na Pohorju oz. na katerem koncu Pohorja si to nabral...

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

johny

Pozdravljeni! Sem nov na forumu. Z veseljem spremljam, kaj se dogaja z gobami po Sloveniji - res je lepo pogledati krasne fotografije. Na Dolenjskem gobe res rastejo kot nore (pa brez 'šopirjenja', tako pač je to leto) - pb. 6 kg v treh urah (bilo nas je več :D); v petek vzamem fotkič s sabo. ŠTAJERCI - držim pesti za vaše Pohorje in tudi Haloze, kjer vsako leto zadovoljim potrebe po pravih borovih gobanih. Na Dolenjskem so letos rastli in še rastejo večinoma poletni gobani. Vsem veliko sreče in obilo užitkov. Fovšijo pa proč  :-X.


Lp, Janez

klavir

Danes sem bil zelo prijetno presenečen, saj sem v bližini Maribora našel deset čudovitih kraljevih gobanov. Nekaj je bilo še mokaric in borovih glivcev, sicer pa so gozdovi na severovzhodu Slovenije še bolj prazni. Ampak najdba takih lepih in zelo redkih gob odtehta vse ostalo...





rene

Pozdravljeni!
Vrnil sem se iz dopusta in to očitno pravi čas :) Med tem, ko me ni bilo kot vidim nisem dosti zamudil. Kot pišete   bi naj padlo nekaj dežja na naše zeleno Pohorje. Upam, da jesen ponudi vse svoje čare in narava svoje plodove ;D Vsem želim srečne pohode po naravi!
Lep pozdrav :)

dverbnik

gobar 666 in ostali (posebej začetniki) forum ni namenjen prepirom ampak uživanju, kod ga uživamo vsi ki najdemo kakšno dobro bero.
Zavrtite spomin nazaj kakšen je užitek hoditi po gozdu in občutek ko najdete gobo. Ko pa pridete na forum pa nekateri postanejo kot Risi

Pa nehajmo s tem- danes sem bil na jelovici- bera kakik 90 kos. Večinoma mladi-saj zrasti tudi ne morejo ker je kar nekaj pobiralcev.

Večinoma pa so taki ki od ceste ne gredo več kot 200m
Če grš pa naprej se pa kar najde- je pa res šele začelo kukati ven. Mladi so kar v gnezdih po 20-25
Pa lep pozdrav

som

Pozdravljeni, tole pa je današnja bera iz Bele krajine,
Jurčki so lepi in zdravi, po nočnem dežju pa jih bo še več.
Je najti kar nekaj pšeničnikov, seveda pa so tudi takšni s črnimi kapicami :D
Prima gobarska jesen, ki upam da se zavleče.
pozdrav vsem¨!