Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

Anco

Pozdravljeni gobarji!

redno prebiram vaš forum in zadnji čas je, da se tudi aktivno priključim. :)

Pravkar sem se vrnil iz štajerskega dela Pohorja in vam sporočam, da jurčkov in lisičk na n.m. 800 - 1100 praktično (še) ni. So pa MNOŽIČNO pognale marele. Našel sem jih skupno 21, večino še zaprtih. Več kot polovica jih je bila najdena "iz avta", torej ob cesti.
Se pa v gozdu jasno vidi, da se je začelo dogajat in vikend bo verjetno že pravšnji.
Nabiral sem pod Arehom, Šmartno na Pohorju, pa po poti vse do Loke nad Framom.

Bil pa je včeraj tudi prijatelj na Treh kraljih in dejal, da je v dveh urah našel tri majhnemlade jurčke, ki so rasli skupaj,...sicer pa razen še dveh marel nič drugega.

Lep gobarski pozdrav, veliko sreče in obilno bero :o

mattyy

Citat od: MatejM dne 11 September 2012, 11:00
Lep pozdrav!

Tudi v nižinah okoli 250 metrov so začeli poganjati gobe.



Štajerski konec?

StaneDolanc

Ni lepšega od sprehoda po gozdu...

nivesp

Citat od: StaneDolanc dne 11 September 2012, 13:22
Ni lepšega od sprehoda po gozdu...
Pozdravljeni !

Po gozdu, kje ?
V Sloveniji je veliko gozdov.

StaneDolanc

Citat od: nivesp dne 11 September 2012, 13:30
Citat od: StaneDolanc dne 11 September 2012, 13:22
Ni lepšega od sprehoda po gozdu...
Pozdravljeni !

Po gozdu, kje ?
V Sloveniji je veliko gozdov.

smrekovem...

nivesp

S kolegico v službi stalno oziroma vsako sekundo spremljava forum. Njo zanima pod katero smreko oziroma pod katero brezo rastejo gobe. Hvala za odgovor Nives

rajc0028

Še malo slikc z Gorjancev - marel sploh nisva pobirala videla najmanj 100kom - ravno tako nisva pobirala turkov.
Nabrala sva v eni uri in to v mešanemu gozdu do višine 400m.





Lukap8

Ful super slike so :)) pohvalno od vseh so super in čestitam za tako bero vsem!
Luka Prezelj

Martin

 ???
pozdrav
-Vsem ,ki ste moje mnenje vzeli negativno ni bil tak namen.

GOBAR 666-nimam nič proti temu,da pobirate večina jurčke in vidi se .da jih lepo očistite v gozdu pohvalno. Tud sam nabiram večinoma jurčke,lisičke mesnatovce in marele zato vsak naj nabira tisto kar ima rad.Hotel sem sam povedat,da če negdo napiše našel sem 15kg jurčkov v 2h,se grdo sliši kajti v gozdu gobarimo ne gremo pobirat . Da pa nebo pomote tak kot ste vi napisali da ste našli 100 jurčkov se pa sliši lepše.

V glavnem nimam proti nobenem nič in prav je,da če najdete tok gob da jih poberete tud sam jih nebi pustil v gozdu. Tud sam sem že nabral kilaže 3-4 košare kok je to pa......?

No vsem želim dobre bere sam grem v četrtek v akcijo a sem skeptičnem ker pišete ,da na štajerskem koncu ni kaj gob hja bomo vidli

LP
Martin

počasna

Jaz sn jih tudi nabrala ... skoraj poln krožnik  ;D
tri črne glavice in eno rjavo


frodo

Pozdravljeni vsi na forumu, sam sem tukaj nov, gobar pa že od malih nog. Večkrat sem že prebiral kaj na forumu, takole anonimno, neprijavljen. Lepo je nabirati gobe(tudi jesti); razmišljam o včlanitvi v gobarsko društvo, sem mlajši upokojenec in imam časa na pretek. Pa k bistvu:" slike gob brez datumov me zelo motijo, takšnim ne verjamem, lahko so tudi od lani,..".
Vsi digitalni fotoaparati imajo možnost nastavitve datuma, pa prosim vse ki objavljate slike, naj imajo le te datume. Tudi sam vam lahko prilepim veliko slik z čudovitimi gobami,-lanskih, predlanskih.
Upam, da nisem koga užalil, morda ni tema prava za to stran, pa naj moderatorji prestavijo. Veliko sreče pri nabiranju vsem,....

rajc0028

Frodo v današnjem času se praktično ne da skriti inf. konkretno pri slikah se postavi miška na sliko, klikne desni gumb in pogleda na lastnosti - in dobiš datum, če pa imaš kakega vnuka pa ti bo pokazal tudi še ostale inf. - aparat, uro, nastavitve, GPS kordinate .....
Glede nastavitve datuma na sliki pa mislim, da večina mobilnikov nima te opcije - večina slik pa je narejena z mobijem.

MIČO


Lukap8

Lepe slike!! No tukaj je moja bera danes 2 urci ;)

Luka Prezelj

gobar666

No moje slike pa kr preverite,so vse pristne in če se ne motim tudi z datumom,samo zgleda,da so tudi taki tu ,ki kažejo slike od lani ali od prej,samo meni se pa res ni treba igarti teh igric ::)..sicer jih je pa eden enkrat že preveril,moje mislim,pa je štimalo..Pomoje pa kažejo slike gob od prej ljudje ,ki so ljubosumni na druge ,ki jih naberejo,ko jih eni ne..Drugac pa želim super nabiranje vsem,pa čimprej v gozd ,ker bo kmalu konec ::)..motijo me pa določeni osebki tu na forumu,ki komentirajo slike od drugih,da smo ,ste kvazi gobarji,jurčkarji in podobno,mislim,da taki komentarji res niso potrebni,sj vrajmem,da ste ti osebki tipični foušljiveži in ne privoščite enim več kot imate sami..In če je kdo tle kvazi gobar ste to vi s svojimi neprimernimi komentarji,to po mojem ni forum namenjem ocenjevanju kdo je pravi gobar ali ne,temveč izmenjevanju mnenj o gobah,kdaj rastejo in podobno:P..lep pozdrav vsem