Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

Lukap8

Zgleda so sedaj najprej marele prikukale na plano tudi jaz sem našel eno :) pog tega pa še dva Boletus impolitus -> 

http://www.gobe.si/Gobe/BoletusImpolitus


No to je to za danes .

lp.Luka.P
Luka Prezelj

samantha1

Evo nekaj današnjih. Nabrano na 800 m nadmorske višine




som

samantha1: hvala za podatek o nadmorski višini, grem jutri pogledat v hribe. V nižini je zaenkrat v gozdu bolj prazno v Beli krajini.

nivesp

Pozdravljeni !

Čestitam Samanthi za lepo bero, končno nekaj razveseljivih slik, upam da jih bo v prihodnjih dneh kaj več.
Samantha kaj pa lokacija, tega ne izdate?  He, he... Lep pozdrav iz vroče in suhe Primorske

samantha1

Citat od: nivesp dne 06 September 2012, 10:12
Pozdravljeni !

Čestitam Samanthi za lepo bero, končno nekaj razveseljivih slik, upam da jih bo v prihodnjih dneh kaj več.
Samantha kaj pa lokacija, tega ne izdate?  He, he... Lep pozdrav iz vroče in suhe Primorske

Škofjeloško hribovje

jok

Tudi jaz sem ravnokar s "turneje" po hostah.

Prehodil sem svoje place pod Veliko planino ( Kamnik ) na višini cca 1200 m - zelo malo gob, čeprav je kar namočeno, potem na višini cca 650 m ( Tuhinjska dolina ) - malo bolje, a le kakšna lisička in golobica in še na višini cca 850 m med Tuinjsko dolino in Trojanami. Tu na zadnjem placu je bilo še najbolje, par gobanov in nekaj lisičk, so pa tudi druge gobe.

Zanima me pa katera je tale "gobica", ki je rasla čisto ob poti ob bukvi, pa še enega jurja prilagam.

Janez

slavko

Goba ob bukvi je črneča velezraščenka (Meripilus giganteus), ki je mlada užitna.

Lep pozdrav,
Slavko

pipo

Ravnokar sem prišel iz gozda! Našel sem enega in edinega jureta s katerim se je narava malo poigrala z njim! Nabiral sem v trnovskem gozdu, ki je precej suh kljub nedavnim padavinam... n.m.v. 600-700 m

L.p. iz primorske

koli

Dan!
Tudi jaz sem šel danes v hosto...na gorenjski konce n.m.v. med 800 in 1100m. Rezultat je 2 mareli in nekaj jurčkov, le dva pa sta bila res lepe velikosti. Zgleda kot da se šele začenja. Naj mi kdo pove, kdaj začnejo gobe oddajati trose....ne bi rad pobiral premladih...tiste čisto majhne tako ali tako pustim rasti....tistim, malce večjim pa se težko uprem!  ::)

LPL

kocjo

Pozdravljeni, so mi povedali za ta forum in vidim da je super.
Danes sem malo hodil po Žirovskih koncih in našel kar nekaj marel in 4 majhne jurčke.

LPK

ROGLA



In začelo se je .... ;D

markok

Rogla, s tole fotko si pa cel forum posr??! >:(

psytoma

ROGLA, drugič uporabi za nalaganje slik raje stran http://shrani.najdi.si/ 

tam potem kopiraš tekst v vrstici Koda za forum (s predogledom) in ga prilepiš sem v forum in bodo slikice lepo majhne, ko pa nekdo klikne nanjo, pa se poveča v original velikost.

Toliko, da veš za drugič

krobnik

V sredo dopoldan sem se odpravil na ljubljanski Golovec, da preverim če že kaj raste in se mi splača iti kam ven, na boljša rastišča. Kljub temu, da že štiri leta živim v centru Ljubljane, sem tokrat šel prvič na Golovec (pohodi ob žici ne štejejo :)). Spoznavanje terena bi se lahko reklo. Presenečen sem bil nad gozdom, je lep in približno urejen mešan gozd. Sprva borov, brezov in kostanjev, na južno stran breze zamenjata bukev in hrast (okrog strelišča), na severno (pri Štepanjskem naselju) pa se pojavi več smreke. Podrast pa so večinoma borovnice ali nizka praprot. Gobe vedno nabiram s košaro in fotoaparatom v roki, tako da vas bom zdaj malce zasul.


pardon za količino besedila  :angel:

bratfran

Pozdravljeni gobarji ker imam trenutno težave z križem in ne morem preverit kako je z gobami trenutno na Pohorju prosim če je kdo na forumu,ki je seznanjen z situacijo.če kaj raste in ali je kaj namočilo v zadnjih dneh
hvala.
lpjavascript:void(0);