Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

mato2

LEP POZDRAV KRAGULJ A JE SKRIVNOST KJE STE NABIRALI ZA RAZSTAVO  :)

LP MATEJ

murrober

oj pozdrav,

vidim da bo potrebno počasi na pohorje!
bil danes pri nas v halozah pa sploh nobene gobe. očitno bo tako kot lani, ko so na pohorju lepo rastle, v halozah, kjer nabiram jaz pa nič.
morda pa se kaj vidimo na pohorju, samo se med seboj ne poznamo. mogoče bi morali imeti kakšen znak, da bi vedeli da smo "forumaši"!
ima kdo kakšen predlog?

lp
robert m.

gorenc

Sem bil danes na Pohorju okolica obrambnega doma Pekre in je bilo za eno lepo kosilo.Od obiskovalcev sem zasledil 1 avto.Pohorske gobe se prebujajo......

rene

Pozdrav še iz moje strani :)
Gobe na Pohorju se končno prebujajo. Sem zelo vesel nad veliko različnih vrst gob, zato se zagotovo najde za vsakega nekaj. Včeraj našel marele,jurčke,lisičke,gabrove dede,golobice(več različnih barv),bisernice. Tudi drugih gob, ki jih ne pobiram je kar nekaj. Zelo zanimivo pa mi se zdi to, da gobe rastejo od nekje 300-500 m.n.v., potem pa nekje od 500-800 m.n.v. ni ene gobe nad 800 m.n.v. pa jih je spet veliko. Gorenc a si nabiral okoli obrambnega doma ali v bližini kordeka?
Lep pozdrav :)

tomo

danes sem bil v okolici šumika,sicer popoldan, ampak niti enega jureta :-\

gorenc

Citat od: rene dne 28 Julij 2012, 21:35
Pozdrav še iz moje strani :)
Gobe na Pohorju se končno prebujajo. Sem zelo vesel nad veliko različnih vrst gob, zato se zagotovo najde za vsakega nekaj. Včeraj našel marele,jurčke,lisičke,gabrove dede,golobice(več različnih barv),bisernice. Tudi drugih gob, ki jih ne pobiram je kar nekaj. Zelo zanimivo pa mi se zdi to, da gobe rastejo od nekje 300-500 m.n.v., potem pa nekje od 500-800 m.n.v. ni ene gobe nad 800 m.n.v. pa jih je spet veliko. Gorenc a si nabiral okoli obrambnega doma ali v bližini kordeka?
Lep pozdrav :)
nabiral malo višje od Kordeka a vse je bližina obrambnega doma
si doma iz okolice Peker?

rene

Iz zgornjega Radvanja sem doma. Si našel dosti jurčkov?

samantha1

Nabrani na 1.500 metrih!!!!




gobarja

lp

evo današnja bera.


Martin

#429
Pozdrav,

evo danes sva gobarila z mojo na Kapli. Gob je bilo kar nekaj, vendar so precej črvive.

Lp,
Martin

hugo

čestitke martin!
na kateri višini sta jih nabirala?na pohorju na okrog 1000 metrih je kaj?         LP

gorenc

Citat od: rene dne 30 Julij 2012, 09:14
Iz zgornjega Radvanja sem doma. Si našel dosti jurčkov?

Poznam dosti vrst tako da pobiram-nabiram mešano nikoli ne grem prazen iz gozda tisti ki nabirajo samo jurčke so za mene "jurčkarji"in ne gobarji ter lisičke "lisičkarji"
Nabral sem 5 rodov gob in je bilo dosti za kosilo in za gobov namaz oziroma pašteto.

gobarja

lp

GORENC a mas kak dobr recpet za preizkusit?(za namaz mislim) drugače pa okolica tržiča je meni brezveze gobarit ker je prevec ljudi. Raje grem na Potoško planino, Lovsko kočo idin izjema je k so na pokljuki grem pa tut v tisto gužvo hehe Vsi pravijo da je treba hodt po gobe zgodaj zjutraj, jaz grem pa ob 14h pa vedno najdem gobe res je da dobis sledi k cistijo gobe samo nic zato prvo potipam da vidim katera goba je bila očistena nato grem pa na moje place ker jih tudi sam očistim in položim v košaro.

GORENC ce si za gremo enkrat skup gobarit na Pokljuko ali pa kam drugam...?

hugo

pozdravljen gorenc!
Meni se ta forum zelo dopade,pa čeprav so-smo tukaj predvsem jurčkarji,lisičkarji in začetniki. Mislim,da je bistvo tega foruma izmenjava mnenj,informacij slik,druženja...ipd.,ne pa kdo več različnih gob pobira in hvaljenja koliko vrst pozna.
Za mene je vsak,ki očisti gobe in ne pušča smeti v gozdu gobar,tebi pa priporočam,da če tema "gobarjenje 2012"ni na tvojem nivoju,si odpri novo temo,kjer se boste z gobarji,ki poznate več kot pet rodov gob pogovarjali kdo naredi boljšo pašteto.
Pa brez zamere pravim gobarjem.
Koliko rodov moraš poznati,da si gobar?             LP

nivesp

Lep vroč pozdrav iz Nove Gorice
Vsem na forumu čestitke za lepe fotografije, Samanthi pa bi svetovala, naj ne šuši gob na časopisnem papirju, ker ta vsebuje veliko svinca ali pa barvil ki niso užitna. Pri nas na Primorskem je takšna suša, da že rumeni in odpada listje z dreves in sem prav vesela ko gledam vaše slikice. V nabiranju gob uživajte še zame in lep pozdrav Nives