Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

gorenc

Citat od: gobar666 dne 12 Junij 2012, 10:13
Ewo današnja bera,okoli 60 jurčkov in dobra porcija lisičk,zgleda,da še nebo konec :P..lep gobarski pozdrav vsem



gobar666, imate odlične place ampak, ali nimate presežene količine 2kg........

gobar666

Ne vem,če je presežena,ker jih ne vagam ???..Sploh pa ne vem,kaj a naj jih pustim,če jih vidim?!!..Ga ni junaka,ki jih bo pustil,če jih bo videl,pa lahko kdorkoli govori kaj hoče :D..lep pozdrav

nivesp

Pozdravljeni gobarji!

Vsak dan se mi cedijo sline ko odprem forum in vidim vaše trofeje.čestitam


lep pozdrav iz Nove Gorice nivesp

nivesp

 Jaz tudi ne nosim tehnice v gozd, prepričana sem, da ga res ni junaka ki bi gobe samo gledal ko bi imel v košari že 2kg.

Tuncan

Mal z nedeljskega sprehoda.






Martin

 :-\

Pozdrav

Neverjetne bere gob za te čase POHORC tud jaz se strinjam z vašo teorijo mislim ,da bo letos v avgustu ena izmed najmočnejših gobarskih sezon.

Tehnice noben ne nosi v gozd to vsi vemo in tud jaz ne pustim gob v gozdu če jih najdem . Je pa res, da ni vredu prekomerno pobiranje ,če pa že dost nabiramo. je pa treba gobe na licu mesta očistit in drugih gob ne prevračat in uničevat. Pa ,da ne omenim da se morajo odpadki domov odnest ne v gozdu odvreč.( tud pivoska pločevinka) je tak odpadek sramota najdem jih vsakem bregu. :police: :police:

Drugače sva z mojo včeraj gobarila tu pr nas v Šentilju in našla nekaj lisičk ,5jurčkov ena golobica. Bil sem kar zadovoln kajti tu je rast še bol skromna.
Grem pa v četrtek na kaplo in pohorje vam poročam

Lp
Martin


Martin

mato2

Lep pozdrav biu sem danes v halozah in jurcki so se tukaj rahlo vsavli lisicke pa prav lepo rastejo tako da je bila kar zadovoljiva bera.   Lp matej

gorenc

Citat od: gobar666 dne 12 Junij 2012, 12:32
Ne vem,če je presežena,ker jih ne vagam ???..Sploh pa ne vem,kaj a naj jih pustim,če jih vidim?!!..Ga ni junaka,ki jih bo pustil,če jih bo videl,pa lahko kdorkoli govori kaj hoče :D..lep pozdrav

Z vami se strinjam tudi jaz jih ne pustim ,nabiram drugače veliko vrst gob ne samo "jurčke in lisičke" veliko več vrst a poznam kar nekaj ljudi ko so imeli glede teže problem z "modrimi angeli",ko so jih ob cesti počakali z tehtnico pa tudi z "gozdnimi inšpektorji" zaradi neočiščenih gob a vi imate LEPO očiščene.
Jaz drugače nabiram kar v domačem gozdu  je dovolj bogato z raznimi vrstami.

lep gorenjski pozdrav

nivesp

Da ne bo pomote,kar se tiče tehnice, nisem mislila dobesedno, ampak že po občutku vem kje so meje, mislim pa, da smo vsi tisti ki zahajamo v gozd veliki ljubitelji narave in jo znamo čuvati.

lp

foca

Pozdravljeni,

ne morem, da nebi komentiral pogovora "tehtnica v gozdu". Jest osebno počnem tako, da trenutno nabiram gobe le za sproti, se pravi da jih vzamem le toliko kot jih lahko pojemo na dan ko so nabrani in naslednji dan. Gobe za ozimnico pa ponavadi nabiram pozno poleti oziroma jeseni. Ne vem če je sicer to čisto res, vendar se mi zdijo jesenski gobani bolj kvalitetni in bolj primerni za dolgotrajno shranjevanje kot pa poletni gobani.

Glede pobiranja gob pa imam jaz tako tehniko. Na terenih za katere vem, da skoraj ni gobarjev in na katerih pogosto nabiram vzemam gobe zelo selektivno. Ponavadi pustim v gozdu najmanjše in predvsem stare. S tem ohranjam količino gob v gozdu in ponavadi sem vsako leto vesel ob pogledu na gobe na istih mestih. Kadar pa nabiram na terenih kjer je veliko gobarjev ali bolj ob poteh pa sem malo manj selektiven in poberem skoraj vse. Res je, da imamo na gorenjskem veliko takih terenov, kjer skoraj ni ljudi in si lahko privoščim, da pustim male gobe da zrastejo. Na štajerskem oziroma na Pohorju kjer večinoma  nabirate je vrjetno to težje. Če hočete, da vas bodo gobe še naprej razveseljevale na vaših terenih pustite katero v gozdu. Meni se moja taktika obnese saj nabiram na določenih terenih slabih 20 let pa še vedno najdem gobe na podobnih koncih.

Tudi dones sem bil malo v gozdu in dobil 13 jurčkov od tega sta bila dva že jesenska.


LP


gobar666

Jst isto vsako gobo očistim v gozdu,poberem pa skoraj vsako,edino res starih pa ne pobiram,najraje pa pobiram majhne,ker so mi tudi najboljši za jest,samo na hitro na žar ali pa surove z olivnim oljem in dobro soljo ::)..Kar se tiče pa rasta gob,pa bolje rastejo tukaj junija pa julija kot pa avgusta ,in kljub temu,da se ful pobirajo,jih je po mojem mnenju vsako sezono isto, oziroma več..Tle je pa dost gužva v gozdu :P,na dan vsaj 10ljudi :P po terenu kje jst pobiram.Torej,če pustiš, pobere un k pride z tabo,zato nima smisla puščat ;D..Pobiram pa jurčke,lisičke in marele ,drugega ne,ker golobic in drugih vrst gob je pa tok,da se jih res ne splača pobirat,ker ne vem kaj bi z tako količino :D..lep pozdrav vsem

Gobar88

to je bilo v ponedeljek na goričkem, danes zjutraj pa grem spet v akcijo se slišimo ;)

beko.star

Lepo pozdravljeni še iz gorenjskega konca :)

Danes sem kljub dežju ter sodri, nabiral v poljanski dolini in sem nabral kar precej poletnih gobanov... rastejo predvsem
na travnikih in sončnih gozdovih. Našel sem tudi nekaj lisičk, golobic, ter dežnikov.

Potem pa sem se odpravil nekoliko višje v Žirovski vrh (900m), kjer sem v zadnjih tednih nabral nekaj
Borovih gobanov. In bil sem zelo presenečen, ko sem v smrekovem gozdu naletel na cca 25 zelo lepih
Jesenskih gobanov. Tako zgodaj jih nisem dobil še nikoli. Najverjetneje je za rast Jesenskih
gobanov krivo prav vreme, ki zelo spominja na jesen. Opazil sem tudi nekaj fotografij jesenskih gobanov
na forumu, tako da nisem edini ki jih je našel.

Vsem gobarjem želim veliko uspeha pri gobarjenju,
Blaž :)

gobar666

Lep pozdrav še od mene.Beko.star  25gobanov na enem kupu?;)to pa še nism doživel,bi pa zelo rad ::)..Ewo današnja bera dobrih 20jurčkov,lisičk skoraj nič,zgleda,da bo nehalo počasi rast,bomo vidl :laugh:..


mato2

Hja tudi jaz mislim da bo kratka pavza, Martin kdaj pričakuješ prvo rundo  na najinih lokacijah  :) :) :)

lp matej