Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

Gobar88

jap ravno ko sem našel svoja lepotca, mi je bilo zanimivo da v gozdu nisem opazil prav nobene druge gobe...

kripta

Včeraj sem preveril svoje terene, n.m.v. 400 metrov; vse skupaj se nabral 3 jurčke in okoli 40 lisičk.

kripta

evo še slikce  ;D

Valentin

Pozdravljeni

Sem nov na forumu in razmeroma nov v gobarjenju. Lansko leto sem začel malo bolj ljubiteljsko, letos pa si želim zadeve lotiti malo bolj resno.
Star sem 27 let in poklicu  kuhar, zato še toliko bolj cenim tisto kar naberem sam.

Imam pa malo težav z izbiro kraja za nabiranje. V nedeljo sem bil nad  Želimeljami pa razen nekaj lesnih gob nisem videl nobene na poti nazaj sem se še ustavil v gozdičku pri Pijavi gorici vendar je bila podoba ista, nikjer nobene gobe. Včeraj sem se odpravil na Kurešček, ker terena ne poznam sem se zapeljal do koče in se malo razgledal v gozdu pod kočo. Najdel sem enega res velikega jurčka, vendar je v njem gomazelo črvov.
Danes planiram krajši izlet do Dobrepolje in malo prečesati gozd na desni strani (Podpeč, Podgora). Upam na malo začetniške sreče.

Vem, da se terenov (mikrolokacij) ne izda kar tako, vendar ste verjetno bili vsi enkrat v podobni situaciji. Vsak nasvet mi bo prišel prav :) in upam, da bom kmalu objavil kakšnoo lepo fotografijo.

Lp
Valentin

Boris

Tretji gobarski dan.Samo en majhen poletni goban in malo več lisičk.

slavko

Valentin , glede na to, da živite blizu Dobrepolja, bi se bilo smiselno povezati z gobarji. Tam deluje gobarsko društvo Štorovka in bi lahko šli kdaj gobarit skupaj z njimi. Tu je link na njihovo spletno stran, http://www.storovke.si/, kjer najdete tudi kontaktne podatke. Pred kratkim smo bili pri njih v gosteh. Imajo čudovito brunarico in zelo lepe gozdove, bogate z gobami.

Lep pozdrav,
Slavko

Martin

 ;)
pozdrav
Pozdravljen Valentin
Lepo ,da si se pridružil na forum.Glede tvojih gobarskih terenov ti nimam kaj svetovat ker so mi ti kraji nepoznani
A sem tud jaz bil v isti situaciji glede pohorja, tud nisem vedo kje iskst no zdaj pa že mam kar nekaj dobrih terenov in iz sezone v sezono iščem nove. Tako bom letos obdeloval pesek in rdeči breg  :angel:(kakšen nasvet ,napotek) :laugh: ,da vidim kakšna situacija je tam .(no sem pa tud jaz kuhar)
Veliko gobarske sreče ti želim.

Dans bil na pohorju pod bolnišnico in pri bellviju in čista nula.

kripta bravo kje si najdu take lepe lisice.

Lp
Martin

mačka27

Kripta, ČESTITKE za tak "ulov"  ;D
....no včer na drugem terenu 2 mareli in 4 mavrahovci....bolje išta nego ništa  ;)

kripta

Danes sem šel znova na iste terene pogledat za jurčke; tako čudoviti so da jih moram deliti :P ;D
2 jurčka sta imela beta popolnoma črviva :(

Leon

Pa sem še js našel prve jurčke- 3 poletne gobane+nekaj golobic pa 2 mareli..

Valentin

Danes sem bil malo v izvidnici v okolici Medvod gob nič sem pa odkril tole


Nabiral dobre 2 ure

lp Valentin

Gobar88

tudi jaz grem ju3 preverit na goričko  8)
če bo kaj boste že zvedeli :)

Gobar88

evo nič novega... par lisičk pa en lepotec :)





murrober

pozdravljeni
od veliko ljudi slišim, da zelo rastejo gobe. celo sem včeraj na radio rogla slišal da sta napovedovalca iznašla nov šport, gobarjenje namreč. gobe namreč množično rastejo na kozjanjskem.
jaz sem včeraj obiskal haloške gozdove pa našel nekaj jurčkov pa lisičk pa golobic. prvo ko sem prišel v gozd pa sta me pričakala dva takšna velikana. žal sem bil kakšen dan prepozen, nista namreč več za uživanje. sem pa jih prenesel v del gozda in jih tam obesil na vejo in upam da bosta kaj mladih "zasadila". haha
lp
robert m.

mato2

Lep pozdrav tudi jaz sem biu v četrtek v halozah in bera je bila kar zadovoljiva okoli 2kg jurčkov in 3/4 kg lisičk. Jurčki so bili vsi poletni in samo na določenih terenih tako da če nimaš sreče ne najdeš nič.

lp matej