Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

počasna

Citat od: nivesp dne 02 Oktober 2012, 09:33
Oj gobarji, kaj ste vsi na lovu za jurčki, pošljite kakšno slikico za nas ki smo po službah. Lp Nives

Izvoli  :D



To je ostalo meni, ostale sem razdelila med prijatelje, ki ne morejo hoditi v gozd.

nivesp

Citat od: počasna dne 02 Oktober 2012, 09:48
Citat od: nivesp dne 02 Oktober 2012, 09:33
Oj gobarji, kaj ste vsi na lovu za jurčki, pošljite kakšno slikico za nas ki smo po službah. Lp Nives

Izvoli  :D



To je ostalo meni, ostale sem razdelila med prijatelje, ki ne morejo hoditi v gozd.


Hvala, sedaj mi je že lažje. nives

veronika

jaz opažam, da je čedalje več ajdovčkov. lokacija: dolenjska.

pa pri vas?

iti

Tudi jaz najdem precej ajdovčkov, vendar vsi pravimo da so to ajdovčki. Mislim da je pravilno da so to borovi gobani, ki jih je kar precej.
Ajdovčki so bolj srebrni po klobuku če imam prav in jih je zelo malo.
Verjetno slavko kaj več ve na to temo...

veronika

a rast ajdovčkov/"ajdovčkov" pomeni, da gre sezona proti koncu? v ponedeljek naj bi bila temperatura zjutraj samo 1 stopinjo. večjetno se lahko pričakuje, da se bo s tem sezona gob končala?

slavko

Kratkotrajni upad temperature ni kritičen, saj se talna površina ne ohladi tako hitro. Seveda pa bodo temperature pričele upadati in s tem se bo diverziteta gob zmanjšala.

Lep pozdrav,
Slavko

rok

Hejj vsi ljubitelji narave in seveda gob.....

Moja današnja 3 urna bera....

Marele še kar rastejo :) gobani so se pa zbudili in na vsake 3 do 5 dni jih najdem na istem mestu :)

Skrinja se pa veselo polni....

Morm še napisat, da marele in gobane blanširam skupaj in pride zanimiv okus :)
moje borbončice zelo uživajo...
ali ima kdo kakšno drugo varinto glede mešanja omenjenih vrst gob?

Vredno diskusije :)

Se pa strinjam z vsemi mojimi predhodniki glede onesnaževanja gozdov in da ne
rečem uničevanja gob, katere dotičneži ne poznajo.... opazil zbrcane gobe... izpuljene...
ma nimam besed... Kultura na višku..... Da ne govorim o odpadkih....
Vendar na mojih lokacijah se to ne pojavlja, zaenkrat še ne .....

Še moja slikica :) današnje bere

lp

Rok

PrviProgram

Prilagam slikice vceraj nabranih jurckov nabranih v okolici Frama / Pohorje

Boletus31

Lep pozdrav!

Danes nisem bil fotografsko razpoložen, da bi slikal vsako gobo...no pet slikic mi je pa le uspelo ;D Veronika ne gre sezona proti koncu še se bo dogajalo ajdovčki šele zdaj začenjajo rast kak je treba ;D






PrviProgram

Pohorje - okolica Areha - danes, se vedno zelo rastejo

Sfinx

Včeraj na Jelovici, nabrala prb 4 kg juretov.
Večina je bila res lepih, mladih, ene par pa že malo rumenkastih, ki sem jih pobrala za sušenje.
Fotkala med nabiranjem načeloma nisem, saj me ko zagledam gobico zagrabi tak naval adrenalina in vesleja, da pozabim :), vseeno pa mi je uspelo pri enem.

lukar

Pozdravljeni

Po Kozjaku tudi raste polno gob, največ marel in jurčkov. Sem se pa ravno naučil določiti bisernico ki jih je tudi veliko.
Fajn nabirajte pa pustite kaj za seme al pa za drugega gobarja  :D

Lep dan še naprej,

Luka

vicac

Dr. Boletus,
napisali ste ajdovčki, na slikah imate pa rdeče (borove) gobane. Kolikor vem so ajdovčki tisti s črnim klobukom. Npr. ta spodaj.

nivesp

Pozdravljeni !

Moji nedeljski utrinki. Lp Nives

Boletus31

Citat od: vicac dne 03 Oktober 2012, 15:56
Dr. Boletus,
napisali ste ajdovčki, na slikah imate pa rdeče (borove) gobane. Kolikor vem so ajdovčki tisti s črnim klobukom. Npr. ta spodaj.

vicac ki sem pa jaz napisal, da sem nabral striktno ajdovčke? Vem, da so na mojih slikah borovi gobani(na našem koncu jim rečemo tudi ajdovčki) Jaz sem samo omenil,da bodo začeli zdaj rast!