Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

vicac

Pošiljam nekaj lepotcev, mislim da so žametni gobani, ki jih ne nabiram. Ostali so na svojih mestih v soboto popoldne.

Nagi Bator

Citat od: štajercMB dne 01 Oktober 2012, 10:25Druga stvar pa je povzročanje škode s parkiranjem, uničevanjem podrasti, itd...sam sem lastnik gozda in sem rešil zadevo na povsem enostaven način - prvo lepa beseda, če ta ne zaleže, so vsi štirje ventilčki pristali v mojem žepu  ;). Na privat zemljišču, prav v gozdu, nimajo avti kaj za delat, pika >:( >:(!! Potrebno pa je povedat, da so bili ti prekrškarji zmeraj eni in isti ljudje, praktično kronični bolniki...
Ti, ki parkirajo na privatnih zemljiscih, so verjetno (glede na nacin kako parkirajo), v prekrsku. Hkrati se morajo zavedati da so na privatnem. Pravilna reakcija je prijava. Policija se na prijavo mora(!) odzvati.
Spuscanje ventilckov ni le prekrsek. Je kaznivo dejanje! Vas bo kdo dobil in prijavil vas, pa boste imeli kup problemov. Ali pa boste naleteli na kaksno podobno samosvojo osebo in se bo koncalo se slabse. Tako, da po prijazni besedi, naj sledi raje prijava policiji, ce menite da imate prav.
Hkrati se s tem ne bi hvalil po javnih forumih.
Pa brez zamere, ni misljeno tako.

štajercMB

Citat od: Nagi Bator dne 01 Oktober 2012, 11:53
Citat od: štajercMB dne 01 Oktober 2012, 10:25Druga stvar pa je povzročanje škode s parkiranjem, uničevanjem podrasti, itd...sam sem lastnik gozda in sem rešil zadevo na povsem enostaven način - prvo lepa beseda, če ta ne zaleže, so vsi štirje ventilčki pristali v mojem žepu  ;). Na privat zemljišču, prav v gozdu, nimajo avti kaj za delat, pika >:( >:(!! Potrebno pa je povedat, da so bili ti prekrškarji zmeraj eni in isti ljudje, praktično kronični bolniki...
Ti, ki parkirajo na privatnih zemljiscih, so verjetno (glede na nacin kako parkirajo), v prekrsku. Hkrati se morajo zavedati da so na privatnem. Pravilna reakcija je prijava. Policija se na prijavo mora(!) odzvati.
Spuscanje ventilckov ni le prekrsek. Je kaznivo dejanje! Vas bo kdo dobil in prijavil vas, pa boste imeli kup problemov. Ali pa boste naleteli na kaksno podobno samosvojo osebo in se bo koncalo se slabse. Tako, da po prijazni besedi, naj sledi raje prijava policiji, ce menite da imate prav.
Hkrati se s tem ne bi hvalil po javnih forumih.
Pa brez zamere, ni misljeno tako.

Vsaj 12x letos sem klical policijo, občinske redarje, reakcije ni bilo, sploh niso pršli na teren, to je žalostna resnica. Po telefonu so sicer dejali, da bodo poslali nekoga, vendar v roku 2 ur, kaj sem tam čakal, nikogar ni bilo...Ni nikakršne zamere, ne hvalim se s tem, nikakor. Pač povem, da v določenih primerih, na žalost, čeprav sam verjamem v pravno državo, si prepuščen sam sebi...Zanimivo pa je to, da ti ljudje ne parkirajo več v gozdu, ampak pred gozdom, kjer so predvideni in zato namenjeni prostori!

nivesp

 Slavko in vsa ekipa gobarskega društva si zaslužijo od nas, ki prebiramo ta forum " en velik aplavz" Mogoče pa bi se mi lahko organizirali in njih povabili  kot naše goste in jim izkazali spoštovanje, se jim nekako odolžili.

Prav imate gospod, se strinjam z vašim predlogom, lahko bi se vsi iz foruma enkrat nekje dobili in naredili gobarski piknik. Mogoče se bo gospod Slavko še spomnil kako dobra je bila moja pašta z jurčki, ki jo je jedel na primorskem. Lp Nives

slavko

Lahko potrdim, da je bila pašta odlična.

Lep pozdrav,
Slavko

marelar

zanima me katera goba je to in ali je užitna?

slavko

Na zgornji fotografiji je žametna podvihanka (Paxillus atrotomentosus), užitna. Spodnja fotografija pa je gotovo pomota.

Lep pozdrav,
Slavko

sonci

Pozdravljeni gobarji! Tudi midva z možem sva navdušena gobarja. Letos nam je jesen podarila veliko gob, tako da imava vedno, ko greva  na sprehod po gozdu, s seboj tudi košaro. Gobe nabirava v okolici Lj. in na dolenjskem, kjer imava že takoj za hišo gozd. Ni lepšega kot se v miru sprehoditi skozi gozd in če nabereš še kakšno gobo še toliko lepše. Kot berem vas je kar nekaj, ki strastno gobarite in to delite z nami z lepimi slikami. Forum berem že dve leti, prijavila sem se pa šele danes. Na najinih terenih je bilo prejšni vikend gob veliko več kot minuli vikend, vendra ne vem ali so gobe malo ponehale rast ali je gobarjev več. Čeprav se še najde, vendar ni več tako, da bi kar letel skozi gozd in imel polno košaro. Želim vam veliko užitkov ob nabiranju jurčkov, marel in vseh užitnih gob.

Tudi mene motijo smeti v gozdu. Med tednom so v gozdu, kjer midva nabirava gobe sekali in vlačili drevesa, pa me je zmotilo predvsem nered, ki so pustili za seboj, nametane veje in uničena podrast, predvsem pa smeti, točno vem kaj so malicali, vse so pustili kar ob vejah. Zelo žalostno.

vicac

Gozdarji resnično puščajo vse ostanke od malice v gozdu. Vsaj gozdna podjetja bi lahko opozorila svoje delavce. Upam da kdo od odgovornih bere forum, če pa kdo koga pozna, naj mu prosim pošlje link do foruma.

martinko

Danes sem bila v brkinih. Nabrala sem cca 100 kom jurčkov večina temnih. Res sem uživala. Sedaj mislim da jih je na primorskem največ.

golobaj-milan

V zasavju so se začele Mraznice! Jih že nosijo polne košare iz gozda!

veronika

vse kar lahko rečem je to, da prav komaj čakam, da jurčki v našem koncu nehajo rasti in se to ropanje vendarle neha. danes sem ponovno pobirala smeti v našem gozdu na istih mestih kot nazadnje. očitno ljudje z njimi označujejo štrihe. označujejojih tudi z vejami. od same svete jeze sem vse veje zmetala narazen. komaj čakam, da bo konec, res.

tomazj

En delček od petkove bere, te so bile tako lepe, da jih moram deliti z vami:
http://shrani.si/f/1W/Qh/1YqVmiue/28092012164.jpg

nivesp

Dobro jutro

Vidim, da sva trenutno na forumu prisotna samo jaz in g. Slavko. Na "mojih" terenih pa ni dosti smeti, to pa zato, ker jih tudi jaz odnašam iz gozda, je pa dosti turistov iz Italije, ki nabirajo gobe s plastičnimi vrečkami.V nedeljo sem nagovorila skupino italijanskih
gobarjev z najlon vrečkami. Vsi začudeni so bili, ko sem jim rekla, da naj gobe nabirajo s košarami. V Italiji se gob ne sme nabirati kar vse povprek, povsod piše "propretaria privata" oziroma niti v gozd si ne upaš pokukati, kaj šele da bi jih nabiral, zato se pridejo pasiti na našo stran. No ne glede na to, kako so bili opremljeni, sem jim vseeno podarila nekaj jurčkov, so bili vsaj prijazni.

Lp Nives

nivesp

Oj gobarji, kaj ste vsi na lovu za jurčki, pošljite kakšno slikico za nas ki smo po službah. Lp Nives