Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

jurhakl

boletus31  s katerega konca pa si ?  lepe gobice :)

murrober

pozdravljeni
ja na pohurju se res da najt veliko gob. moraš sicer nekaj kilometrov prehodit pa se da veliko nabrat. je pa videt ogromno rdečih mušnic, še jih nisev videl toliko.
lp
robert m.

dverbnik

Tudi v Lj. se dogaja - Lipolav- pa še ta rdeči- malo pozno pa vendarle.
Pa še ena posrečena slika iz Zalega loga

samantha1

Mi smo sedmerčki :)



Jaz sem mama



hmmmmm res se čudno razmnožujejo




anica

Gobar 23, a še vedno čistiš gobe, ker se ne oglasiš? Moja današnja bera je bila uspešna, sicer ni bilo časa, da bi jih
preštevala, mislim pa da okrog 90-100 kom.  Dolgo sem čakala, če prideš po nje, no zdaj jih itak ni več, ostal je slikovni
dokaz, ker pa je danes ogromno slik se ne bom trudila! 

LP VSEM GOBARJEM!

gorenc

Citat od: Leon dne 28 September 2012, 10:58
Nekaj zanimivih slik iz zadnjih dni...
- našel sem kar 7 jurčkov ki so rastli iz enega šopa!  :)
- na 3. sliki je lepši primer luskastega različka navdne lisičke.

Na drugi sliki mislim da so lijaste lisicke

jok

Pozdravljeni !

Gob je pa sedaj res v izobilju - vseh, ki se večinoma nabirajo.
Tudi jaz danes iz hoste  - le pol ure pred mrakom, a vseeno bogato.

Rad bi pa sedaj, ko nas je v povprečju največ na forumu, izpostavil eno stvar.

Ta spletna stran je hudičevo dobra, živa , aktualna...   Ne moreš verjet, ko nekdo objavi fotko , je v eni uri 30- 40 ali 100 klikov nanjo. Noro !

Nekdo pa vseeno za tem stoji, nekdo, ki mu nihče ne reče hvala. To ni komercialna stran, da bi se financirala od ....

Kdor redno prebira stran ve, da določeni ljudje na njej fejst delajo. Tudi ( in mislim da ja ), če samo iz lastnega užitka, je to zelo hvale vredno.

Rad bi se zahvalil vsem garačem, vsem ki sploh objavlajmo in predvsem za vso stroko. Brez stroke bi bili nekaj povprečnega, tako pa ste - smo  vrhunski .

Nekoč bi si želel spoznati g. Slavkota - ne samo "fejst" gobar in strokovnjak, predvsem človek, ki vse prebere, na vse odgovori in če je treba tudi da tolažbo in spodbudo - kapo dol....

Lep večer vsem !

Janez


janko

LP

Dverbnik si ti iz okolce LJ.

Danes zgodaj zjutraj sem bil na Jančah in spet je bila košara polna. Zanimivo je da se dviga po višini teren rasti gob.

Lepih rdečih mušnic je veliko.

Ali kdo ve, je to konec gobarske sezone in bo kmalu tukaj mraz , ali je to prehod v jsesnski del gobarske sezone.

Lepo pa je videti v gozdu vse polno raznih vrst gob.

Janko

rene

Janko pozdravljen! Naj ti povem, da sem lansko sezono nabiral jurčke na Klopnem vrhu-Pohorje še po Martinovem.Okoli 18.11 pa je bila slana zjutraj, čez dan pa največ +10°C. Hočem povedat, da gobarske sezone še daleč ni konec.
Res kapo dol vsem formurašem-icam za prelepe slike gob, ki krasijo forum. Velika pohvala gre tudi Martinu, ki brez problema pove kje nabira gobe in sem trdno prepričan, da je letos veliko gobarjev(pa če tudi niso člani tega foruma) usmeril na pravi del Pohorja. Samo tako naprej in naj vas ne bo strah prilimat kakšno fotografijo sem gor!
Lep pozdrav  :D

Boletus31

Citat od: jurhakl dne 28 September 2012, 20:14
boletus31  s katerega konca pa si ?  lepe gobice :)

Spodnje Posavje...

kepa

JOK, popolnoma se strinjam z vami. Slavko in vsa ekipa gobarskega društva si zaslužijo od nas, ki prebiramo ta forum " en velik aplavz" Mogoče pa bi se mi lahko organizirali in njih povabili  kot naše goste in jim izkazali spoštovanje, se jim nekako odolžili.


pa še to;
-tudi pri nas množično rastejo jurčki, ajdovci ,borove glive, marele pa so ponorele. (NMV 300 M.SV Slovenija). Slike pa se še "RAZVIJAJO" ha ha ha...
P a veliko užitkov  vsem, ki radi gobarite.

martinko

Javljam iz primorske, tudi pri nas so začeli rast jureti, marel je malo, toda mislim da zdaj se začenja. Jurčki so pa samo zdravi in kot narisani, pri nas jih še polži ne marajo.

koli

Živjo vsem!

Včeraj okolica Ljubljane, 2-3 ure hoje, skupen ulov pa cca.4 kg, večina lepih, zdravih jurčkov, nekaj lepih kostanjevk, gob je veliko...juhuuu!
In ja, tale forum je super...pohvale!

snežka

dverbnik,
če prav vidim, so na drevesu prave štorovke!!?
Jaz jih letos še nisem videla v gozdu. Ali že rastejo? Pred dvema letoma jih je bilo na vsakem štoru za eno polno košaro.
Lep pozdrav vsem gobarjem,
Snežka!

rok

lep pozdrav vsem ljubiteljem gob ...

Končno se je tudi na mojih terenih začelo dogajati :)

par priloženih slikc, marele sem puščal za sabo ker letos jih imam že pol skrinje,
ostalo je rezervirano za gobane, turke, lisičke, ... :)

ampak naletel sem na MARELO orjakinjo zmeril premer 32 cm zdrava in je šla z
mano :)

Se pridružujem vsem glede pohval skrbnikom foruma predvsem g. Slavkotu za njegove
izčrpne informacije...

lep pozdrav

Rok