Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

dras

osrednje goricko, bom rekel... nic. trije turki pa pet marel. tudi iglasti gozd, ne le mesani.
anica cestitke

veronika

danes na dolenjskem rekordna bera. rekord od rekorda. počasi pa se bo tudi skrinja napolnila, tako da bom počasi nabirala samo še bolj za druge  ;)

dejankot

Veronika,kje na Dolenjskem ste pa to bili? Bi šel še jaz malo pogledat,ker mam pa še kar prazno skrinjo :D Lp. Dejan

veronika

okolica krškega.

kje točno pa bolj težko povem. saj veš kako je to... človek ima s časom naštudirano že točno za vsako drevo kje rastejo. to moraš it z nekom, ki te prav vodi po štrihih. rastejo pa na dolenjskem zelo obilno.

lahko poskusiš na hubajnici. tam jih je menda ogromno letos. kje točno pa niti sama ne vem. mogoče pa kdo drug tebi razkrije.

bobo72

Bil danes po 16 uri na goričkem - mejni pas mešani gozd, veliko marel in nekaj majhnih jurčkov pod listjem, mogoče bo jutri kaj več.

lp ???

Martin

 ;D

Dans popoldan sva se z mojo odpravila gobarit na kaplo in glede na to koliko gobarjev je bilo te dni sva našla kar lepo gob super gobarski popoldan.
Bi pa moral bit dež je že malo suho v gozdu . ;D

Lp
Martin

Martin

 ;D :P ::) :o :o

mato2

Lep pozdrav smo danes malo obiskali pohorje in bilo je super, gobe lepo rasteje suša pa je res v gozdu tako kot pravi Martin. Večina so bili lepi mladi jurčki slik žau ni ker sem biu brez telefona.

lp matej

rok

prvi v goši (gozdu) :)

posledica razvidna iz fotografije.....

ljubim marele  :D

lp

rok

veronika

danes jurčkov ogromno, pa tudi gobarjev. se vidi, da je padal dež tudi malo. so pognali.

VENDAR. poleg jurčkov sem iz gozda prinesla tudi še smeti. to ne moreš verjet kaj vse ljudje prinesejo v gozd.

danes je bilo na "mojem" terenu ogromno gobarjev. mi je bilo kar hudo. še najbolj me je presenetilo, ko sem videla nekoga od njih kako je brcnil lepo marelo... kaj takšnega. me je kar pri srcu stisnilo, ko sem to videla. ne razumem zakaj so ljudje takšni.

nabrala sem jurčke, nekaj lisičk, marele, golobičke.

moram reči, da sem danes šla prav razočarana iz gozda. ne zaradi bere kot zaradi tega, ker vidim, da se ljudje v gozdu res ne znajo vesti. ne znajo se.


Leon

Nekaj zanimivih slik iz zadnjih dni...
- našel sem kar 7 jurčkov ki so rastli iz enega šopa!  :)
- na 3. sliki je lepši primer luskastega različka navdne lisičke.

Sfinx

Danes sem bila na Jelovici. Nabrala sem slabe 2kg lepih jurčkov, nekaj golobic in kar precej kostanjevk. Tudi sama se danes iz gozda vračam bolj z grenikom priokusom, saj nemorem verjeti, da je še vedno toliko ljudi z plastičnimi vrečkami, ogromno smeti po tleh ter odtrganih in zavrženih gob (a je res treba vsako gobo okol obrnt??)

Rdečih mušnic je pa letos toooliko, pa take lepe... hehe. Škoda, da niso užitne!

veronika

se strinjam. v našem gozdu so bile vse gobe, ki niso bile jurčki okoli obrnjene in uničene.

tega ne morem razumet...

Boletus31

To z vrečkam je res postalo "IN" ali na našem koncu videvam vse več ljudi z hobuki! :o danes sem na hitro preletel svoja terišča nekaj jurčkov se je našlo...Marel je kot v pravljici... ;D Sem pa videl preko 30 karželjev (blagve)

;D










PrviProgram

Pohorje, Areh, prilagam sliko za luste.