Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

Gobar88

hjoj kakšne lepe slike  ;D
čestitke vsem za najdbe, upam da bo v petek tudi že kaj na goričkem, če ne nevem kdaj bo  ::)

markok

Boletus31, super fotografije.
Pri meni po 2 tednih znova na veliko poganjajo dežnikarice, ogromno je golobic, katere sem prej močno pogrešal.
Pa še sirovke in kostanjevke in vse mogoče mušnice... Skratka, zelo pestro

slavko

Samo v informacijo, na fotografiji je zelena mušnica (Amanita phalloides), smrtno strupena. V Sloveniji je v preteklosti že povzročila smrtne žrtve.

Lep pozdrav,
Slavko

Sfinx

Danes v dežju nabrala 20 marel :D, nekaj kostanjevk, golobic ter turkov. Jurčka žal tokrat nobenega, ampak za moj okus se itak lahko skrijejo pred ta sivimi golobicami in marelami :)
Sirovk in cigančkov je pravtako veliko.. jih ne pobiram, ker mi niso ušeč. Nabirala pa sem v okolici Lj.
lep gobraski pozdrav!

počasna

#904
Boletus, povej, kaki fotoaparat imaš ... slike so strašno lepe. Pa kak to fotkaš, a se vležeš na tla?

Meni da moje Pohorje vsak dan za kakšno kosilo  ;)






kukmak

Danes sem nabiral v okolici Ljubljane in našel 15 jurčkov, tri turke in nekaj golobic, včeraj na Jančah pa je bil pravi gobarski praznik, saj sem nabral dve cajni jurčkov :).

Lp Kukmak

Boletus31

Počasna fotoaparat ni nič posebnega Canon PowerShot A460. Pri nekaterih slikah se vležem odvisno od terena... ;D

ubisoft

Končno prve gobe tudi pri nas. Dežniki, lisičke pa tudi majhni jurčki.
Sem jih pustil naj še malo porastejo ker so bili res majhni.
Tako da proti koncu tedna bo verjetno že super za jurčke pa še veliko dežja napovedujejo. :)

Pozdrav iz Vipavske Doline.

počasna

Citat od: Boletus31 dne 26 September 2012, 20:50
Počasna fotoaparat ni nič posebnega Canon PowerShot A460. Pri nekaterih slikah se vležem odvisno od terena... ;D


Hvala ti za odgovor. No, jaz imam nekega žepnega nikona ... ležat pa še ne upam ... bi si kakšen gobar kaj napačno razlagal  ;)

vicac

Lepotice, osem na tako majčkenem prostoru in orjaki. Ne vem katere vrste, so pa res ogromni.

slavko

Ti orjaki so vražji gobani (Boletus satanas), strupeni in zaščiteni.

Lep pozdrav,
Slavko

anica

Pozdrav!

Tudi današnji dan je bil uspešen. Nabranih okrog 60 jurčkov. Gobarjev dosti.

Gobar88

Anica ce jutri ne najdem nic na gilorickem potem.pridem na dom   :laugh:  ;D

anica

Če nič ne najdeš javi, ti prodam jurčke kot pri ribičiji , če ribič nič ne najde, gre slučajno mino ribarnice.  Ne se sekirat, saj bodo pogneli tudi v mešanih gozdovih-
imam informacijo iz prve roke, da so pod listjem našli čisto male jurčke! Veliko sreče jutri, mogoče se pa kje srečava! LP

Gobar88

Te pa samo tiho s tem da bova prva  :angel:  :laugh:
Bom pa malo bolj pogledal v iglastih gozdovih, ceprav pri meji jih ni veliko...