Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

marelar

mačka27 s kerga konca gorenjske si u našmu konc je ogromn jurčkov

nivesp

Citat od: frodo dne 25 September 2012, 19:57
Zanima me kaj grize te gobe, ali veverice ali miši, moje mišljenje je miši, je pač potrebno veliko obrezovat,..

Pozdravljen FRODO, na takšen način gobo obgrizejo polhi, to je  100%, ker sem ga videla pri delu, pa čeprav je bil dan. Pred leti smo imeli doma polha, še čisto majhnega, hranili smo ga z mlekom, nato pa z raznim sadjem, tudi mandarine je rad jedel, še najraje pa čikolado.
Lp Nives

nebivedu

Tudi neke črne hrošče sem že zalotil pri delu ko je naredil luknjo v jurčka, in ga je jedel od znotraj navzven.

marelar, in kje je ta vaš konc? Pokljuka, Jelovica, Mežakla, pod Stolom ...?

gobar666

Lep pozdrav..Bil danes za kosilo se je našlo ;D,ampak se končuje,vsaj tko zgleda,upam,da bojo lisičke še pognale,če jih seveda nism zamudi >:(l..Ewo še slikica..
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/839/20120926100019.jpg/][/URL]

veronika

po čem sklepaš, da se končuje? jaz sem šla včeraj na moj teren in nabrala jig ogromno, največ letos. sestra je šla danes in dobila samo neko malenkost jurčkov, je pa dobila 20 marel. sta pa bila včeraj tam še 2 gobarja. če nisi dosti dobil, lahko to pomeni, da je pobrano, ne pa da gre proti koncu (sama sebe poskušam prepričat, da nikakor ne bo še konec gobarjenja, ker v slednjem preprosto zelo uživam...)

Martin

 :-\
Pozdravljeni
Včeraj sem gobaril na šumiku in klopnem vrhu gobe so res množično pognalein se jih da najd. Zelo veliko je rdečih mšnic no jurčki so lepi sveži in rastejo kar množično najdeš jih povsod .Tak da končuje :-\ :P se še ne zdaj se bo še začelo vse do prave zmrzali.
  No dans sem tud bil za kako dobro urco na klopnem vrhu ja in se je tud dalo nekaj nabrat. Kljub temu da je miljon gobarjev v glavnem gobe so pognale povsod visoko nizko sam poiskat jih je treba.

Lp
Martin




te so od včeri.

Martin

 ;D

te pa so od dans he.

gobar666

Po čem sklepam?hmm,po tem,da sm letos nabral nenormalne količine jurčkov :o(poglej vse moje slike gobarjenje 2012,pa niso vsi slikani :D)..Po tem,da je pri nas jeseni rast veliko slabša kot 6 in 7 mesec,čeprou to za letos ne morem trdit :D..Sam jst to ne govorim nasplošno ,da ne bo raslo,ampak za moje terene,lahko pa,da se motim..Drugače pa jst točno vem,kdaj pri meni rastejo,pa mi poberejo,kdaj pa ne rastejo,ker sm skoraj vedno prvi v gozdu..haha..lep pozdrav

gobar666

Martin lep pozdrav,ja mogoče pr vas na štajerskem je šele dobr začelo,pri nas pa raste na polno že od 6 meseca,pa mora se enkrat tudi nehat,menda ;)..Edino,če so res kakšna radioaktivna tla..hehe..lep pozdrav

anica

Marele, marele,marele! Upam, da bo kmalu deževalo! Danes sem nabrala za vse sosede in znance marel!

Pa ne samo marele, 82 prečudovitih in zdravih jurčkov. Vem, da mi goričanci ne verjamejo, zvečer bo
verjetno tudi slikovni dokaz. Slaba stran tega foruma je ta, da sem izdala moj plac. V gozdu sem srečala
gobarja, ki mi je razlagal, da je prebral ,da mora iti v iglasti gozd, v košari je pa imel že več jurčkov kot jaz!

Gobar666, po eni strani je že čas, da pri vas nehajo rasti gobe, saj nabiraš že celo leto, po drugi strani pa
je škoda kajti prihaja oktober moj mesec, ko sem postavila vse moje rekorde, ti si pa bil moja velika - zdrava
konkurenca!

LP A.

rok

lep pozdrav gobarji in gobarke seveda :)

moja današnja bera :)

Gobanov sploh nisem pogrešal :)

mušnice že kukajo ven, tak da gobani sledijo za njimi :)

lp

Rok

ddivancic

Pozdravljeni, a gobari kdo kaj po Halozah. Pred tremi dnevi je bila bolj slaba bera,dva turka ,en sam jurček in marela. Nadmorska višina okrog 300 MEŠANI GOZD, nevem upam da bo kaj več!!
LP


Boletus31

Pri nas pa še,kar rastejo denes opet dobra bera  ;D















rene

Evo mene direkt iz gozda. Po koncu službe sem še šel sam za gobicami pogledat. V dobri uri sem nabral 1 kg jurčkov.  Smer Pohorje-Klopni vrh.Sem kr zadovoljen glede na to, da sem v gozd prišel komaj ob pol 4 pa še temno je bilo. Je pa zelo veliko ostankov(spucanih gob).
Lep pozdrav :)