Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

Nafretete

Pozdravljeni,

ob pol sedmih sem zapustila Pohorje (3kralji-Šmartno na P.) gobe vsekakor so a zatišje pred jurčki, je pa precej suho in če ne bo konkretnega dežja, ne glede na luno dvomim , da bo kaj jurčkov. Sem pa nabrala nekaj suhih lisičk, ki so bile kar velike  :) . Marel pa nikjer nismo vidli :( .
Včeraj bila v gozdovih proti Murski in sem celo našla par jurčkov, ki so že vloženi :) :)...

lp

frodo

Citat od: rajc0028 dne 11 September 2012, 20:22
Frodo v današnjem času se praktično ne da skriti inf. konkretno pri slikah se postavi miška na sliko, klikne desni gumb in pogleda na lastnosti - in dobiš datum, če pa imaš kakega vnuka pa ti bo pokazal tudi še ostale inf. - aparat, uro, nastavitve, GPS kordinate .....
Glede nastavitve datuma na sliki pa mislim, da večina mobilnikov nima te opcije - večina slik pa je narejena z mobijem.

Hvala za info, dobro vem kaj se da in ne da pogledat, pa tudi veliko slik je narejenih kasneje doma; sicer se pa nisem prijavil na forum za to da bi o tem razpravljal, vem samo da je veliko slik starejšega datuma,...

markok

Dragi gobar666, nikogar nisem konkretno označil za kvazi gobarja ali jurčkarja, je pa dejstvo, da si edino Ti tako nestrpno in užaljeno reagiral na moj post (pa tudi Frodov post o starih fotografijah). Če se je kdo prepoznal v tem, je pa njegova stvar. Verjamem, da si Ti vrhunski gobar, čeprav mi podatek, da gobe nabiraš od 2 leta nič ne pomeni.
Bom pa še enkrat napisal, da me motijo izjave "sto jurčkov v dveh urah", "15kg v dveh urah" in nabral sem 60 marel... Jaz imam tudi tak avto, s katerim lahko drvim 150km/h mimo osnovne šole, pa tega ne počnem in tega tudi ne bi obešal na veliki zvon. To je navadno hvalisanje pa še prekršek po vrhu.
Veliko raje vidim obvestila v slogu: V bližini kraja X so začele rasti gobe Y v velikih količinah, na nadmorski višini tej in tej... Pa priložene fotografije gob na rastišču in ne na kuhinjski mizi razvrščene po velikosti.
Ampak gobarji smo različni. Moj gobarski cilj je spoznati vsaj eno novo vrsto gob za vsako leto mojega življenja (upam, da bom prišel do številke 100 :D) in ne podiranje rekordov v številu pobranih jurčkov na uro. Zato gobar666, ti kar veselo nabiraj naprej kar hočeš in kolikor hočeš, rad bi le povedal, da ti nisem čisto nič "fovš". Pa še veliko gobarskih užitkov želim.
lp Marko

samantha1

Bila na Jelovici in bilo je lepo  ;) ;).  Sem bila pa presenečena, ker so bili skoraj vsi najdeni na odprtem in pod mojimi nogami je bila taka suša, da mi nič ni bilo jasno,  kako jim rata ven pridet






iSley

~Včeraj sm dobil več kot pol košare v železnikih   če bodo padavine bodo zlo pognale rasejo pa samo ob vodah   im mahu trenutno

koli

Včeraj v okolici Ljubljane n.m.v. cca 300-400m...še malo dežja ne bo odveč!  ;D

gobar666

Lep pozdrav..Nism jst nič užaljeno reagiral,če si ti to mislil,kaj a misliš ,da bom užaljen ,če mi eden na tvojem nivoju reče kvazi gobar,ja in bilo je mišljeno na mene pa še enega,pa ne bluzi;D..Pa kok maš ti inteligenčni kvocient,da greš primerjat vožnjo z avtom 150 na uro,z nabiranjem gob?aja sj res,ti lahko nabereš 150 jurčkov,samo jih pustiš,ma,daj ti te pravljice govori komu drugemu ::)..In če nebi bil nevoščljiv nebi dajal komentarje,tipo,Jurčkarji,dajte svojo naslov odpret pa se tam hvalite,uničujete gozd,in podobne..Ja??Moje gobe so vse slikane doma,ker se mi ne da slikat v gozdu po petdesetkrat,res ne..Pa še tak teren je,da je težko stat ravno s košaro,kaj šele slikat vsakič,ko kaj najdeš..moje fotke so realne,slikane,takoj po nabiranju,ko pridem domou..Zložene po velikosti so pa zato,ker mi lepše izgleda.No prou,če si želiš poznati 100vrst gob,jst jih blizu..Ewo današnje jutranje :o,okoli 140,jurčki rastejo kot nori,čeprou je v gozdu dosti suho,samo bo počasi konec.


bratfran

Čestitke za tako lepo bero meni še se ni zgodilo v življenju da bi tolko našel imate srečo ker tu na štajerskem ni ničj  avascript:void(0);

bratfran


nivesp

Pozdravljen Gobar666

Čestitke za vaše gobarske podvige, res imate srečo in odlične terene, v vaše fotke sploh ne dvomin, mislim da nima nihče interesa goljufati, če pa ga ima, pa naj uživa. Pa še to, z veseljem bi se znašla na vaših terenih. Želim vam še veliko gobarskih užitkov. LP Nives

rajc0028

Danes sva šla spet na Gorjance - zraven vzela še dva znanca.
Bera: midva 4 kg 65 kom + 3 kapitalci
        onadva 80 kom in dobre 4 kg
marel spet nismo pobirali - rastejo bolj v gozdu, jurčki pa bolj na senožetih in obrobju.


 

markok

Ja gobar666, zopet si užaljen pa še žaljiv povrhu. Če imaš še kaj povedati, pošlji ZS, da ne obremenjujeva drugih
lp

BORISAN12

Jaz  pa  sem  zadovoljen  z  malo  bero--heheh--Pohorje  se  prebuja....

tastar


Na sliki včerajšnja bera v poljanski dolini (cca 600 - 700 mnv). Danes zjutraj sem v okolici Škofje Loke našel še par jurčkov sicer zelo mladih, vendar se počasi tudi nižje prebuja, upam, da bo tale dež, ki trenutno pada dal kaj pospeška. sicer je pa drugih gob zelo malo, opazil sem samo neka žametnih in hudičevih gobanov, ter nekaj neznanih gljiv. Pa srečno.


rok

Pozdravljeni,

gobarji in seveda gobarke.....

vsem lep pozdrav sem novi tu :)

moja današnja bera..... :)



rv011.jpg

mam pa kratko vprašanje
Našel sem polno mladih marel, jih prinesel domov in posadil  :)
ali ima kdo že kakšne iskušnje glede tega?
Kakšna posebna nega.... :)  zemljo oz. šoto iz gozda sem prinesel z gobami
rad bi si naredil plantažo :)

lp

Rok