Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

kragulj

Pozdravljeni,
štirje člani Gobarskega društva Lisička, smo se včeraj udeležili Smrčkarijade v Umagu.
Smrčkov, sicer nismo našli, smo pa uživali v družbi 450-tih gobarjev iz več držav,
sami pa smo nabrali nekaj divjih špargljev. Nekaj fotk iz dogodka...
lp,

Martin

 ;)
Pozdrav
Kragulj glavno, da je bilo super na smrčkarijadi.

Jaz sem pa gobaril v petek in našel par lepih gobic. Ja ja tud z malo bero moramo bit zadovolni.

Lp
Martin

kragulj

Martin,
jaz bi s tvojo bero bil kar zadovoljen.... Kje okvirno pa si gobaril?
lp,

Martin

 ;)
pozdrav

Kragulj nabiral sem ob reki muri med Šentiljem in Sladkim vrhom kjer je dost čemaža.
Sem pa dans spet šel gobarit na enako lokacijo ,kjer me je presenetila gobarka z lepimi mavrahi. Ja sreča je bila na njeni strani sam sem našel sam dva smrčka. ;D

No komaj pa že čakam na prve lisičke,in golobice, ja seveda tud jurčke. Ja v maju bi blo že možno kaj nabrat .Moje prve poletne gobane sem našel 17.5.08.mislim ,da je to zelo zgodaj vsaj po mojih izkušnjah.  Je gdo že našel prej? ??? :P :angel:

Lp
Martin

koli

Živjo!

Končno imam spet čas vsaj razmišljati malo o gobarjenju...mi lahko kdo zaupa, do kdaj je čas za nabiranje marčnic.  ???

Hvala in upam, da se kaj večkrat vidimo!

beko.star

Lepo pozdravljeni,

Na gorenjskem (Poljanska dolina) smo šele v teh dneh nabrali prve Marčnice...
Mavrahi zaenkrat še niso pokukali na plano :)

So me pa presenetili prvi letošnji Kukmaki... včeraj sem jih namreč našel na kupu
hlevskega gnoja, ki sem ga imel pripravljenega za gnojenje vrta :)

Prvi jurčki (Borovi gobani) pa na gorenjskem zrastejo že sredi maja...
sam jih že nekaj let naberem točno 17. maja... in vedno na istem mestu. :)

Lep gobarski pozdrav,
Blaž  ;)

kragulj

Danes, končno moj prvi smrček...
lp,

matjazz

Kar nekaj šiljastih kapičarjev (mitrophora semilibera)

Martin

 ;D
pozdrav
Koli,
res je ,da je v današnjem času  tempo življenja pretiran vse tako hiti. A vseeno si moramo vzet čas za lepe stvari kot je naprimer gobarjenje, pa še za zdravje bomo nekaj nardili.

Matjazz lepa bera.

Blaž sva že dva, ki nabirava prve jurčke približno ob istem datumu. Le, da jaz najdem poletne gobane ne borove čeprav večina gobarjev trdi, da prvi poženejo borovi gobani prej ko poletni. Mislim ,da je odvisno tud od kraja. ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? :laugh: :angel:(KATERI ZRASTEJO POL PREJ)


Zanima pa me kaj menite o cepljenju proti klopom, in ali se sami cepite??????????????

Nagi Bator

Citat od: Martin dne 20 April 2012, 18:30
Zanima pa me kaj menite o cepljenju proti klopom, in ali se sami cepite?

Verjetno mislis na cepljenje proti klopnemu meningitisu?
Za letos si verjetno ze malo pozen, saj si delno zasciten sele, ko mine nekaj casa po drugi dozi, ki jo prejmes par mesecev po prvi.
Tretji odmerek prejmes po enem letu od prvega in potem na vsakih nekaj let t.i. pozivitveni odmerek.
Tako, da je najboljse zacet s prvo dozo nekje v zacetku leta. Lahko pa seveda zacnes s cepljenjem tudi sedaj,
vendar pred jesenjo ne bo ucinka.
Sam se nisem nikdar cepil, sem pa veckrat razmisljal, da bi se.

kragulj

Pozdravljeni,
člani Gobrskega društva Lisička, smo se danes udeležili Smrčkarijade v Čakovcu. Kljub dežju, ki nas je pozdravil pred odhodom v gozd, smo se imeli lepo. Nabrali smo kar nekaj smrčkov, predvsem pa veliko vrst drugih gob. Na determinaciji smo imeli 32 vzorcev.
lp,
Ivan

beko.star

Martin:
Jaz v maju nabiram borove gobane... poletni gobani zrastejo šele proti koncu maja
ali v začetku junija. Ponavadi prvi zrastejo borovi gobani, vendar so zelo redki!

Te fotografije so bile posnete 17. maja 2009 in 2010 :)


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Lep dan še naprej,
Blaž :)

kragulj

Jaz sem tudi danes naletel na zanimive zadeve v gozdu...
lp,

Martin

 ;)
Blaž
res lepi rimerki za tak datum ni kaj.No jaz pa sem na takšen datum, našel ta dva gobana ki mislim ,da sta poletna.

Kragul
to pa je blo gobarjenje res zanimivo. :D

Pa lep gobarski pozdrav vsem skupaj
Martin ;D

slavko

#74
Kragulj, veseli me, da se med slikami gob pojavijo še drugi prebivalci gozdov. Meni še mlade lisice ni uspelo slikati. Sem pa enkrat presenetil mlado šojo. Sicer ne vem kdo je bil bolj presenečen. Verjetno jaz, ker ni zbežala, četudi sem jo slikal vsega pol metra daleč. Nepremično je sedela na deblu in budno spremljala dogajanje.




Uploaded with ImageShack.us

Lep pozdrav,
Slavko