Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

mačka27

#375
danes zopet trije smrdljivi mavrahovci, marela in 4 golobice...pa še 1 navadni goban in ene par polstenke. res pa je, da sem se sprehajala skoraj 2 uri-vključno z vožnjo na različne terene, saj hitro odneham, če na terenih,ki jih še ne poznam ni nič.... :angel:

BORISAN12

Ja  res ,  upam  da  bo  ta  vikend  res  kaj  na  Pohorju....

Gobar88

jutri zjutraj oz. že skoraj danes ;D grem pregledat goričko na svoja mesta upam da naletim na kaj  :laugh:
če kaj bo slikovni material ne uide ;)

gobar666

Bil danes,padalo kot noro,lahko bi me ožel ;D,temperatura višja kot včeraj za 2 stopinji,jurčkov nič,čudno,kdo bi jih razumel ???,pogoji za rast idealni,nekaj je ali jih pr nas ne bo več,ker so že tok rastli,ali je pa mogoče še premrzlo za kaj resnega :laugh:..Ewo slikice,lep gobarski pozdrav



Gobar88

evo prišel z gozda... na goričkem tudi vse idealno da bi gobe pognale ampak jih enostavno ni ! skoraj nobenih našel sem edino kakšnih 20 lisičk ...
malo dvomim o tistih 60 jurčkov  :D :D :D

gobar666

Ma pr nas golobic je ko dreka,ampak jih ne pobiram,ker mi niso zanimive ::),jurčkov sm najdu dans 5,eno lisičko,ampak one so na mojem placu kasneje..Kar se tiče pa tistih 63jurčkov,pa jst verjamem,ampak dokler ne vidim slike tudi ne 100%,ker jst dam sliko gor pa še to eni dvomijo o resničnosti ;D..Imam pa jurčkov več kot preveč za celo sezono,zame in za prijatelje,zdj pa hodim samo zaradi tega,da zrušim lanski rekord v nabiranju,predlani mi je bil 2 ure nabiranja 94komadov,lani 107,letos bi pa rad vsaj 120  ???,glede na to kaka je sezona,samo sm letos že enkrat našel 100,tko,da ne vem,če bo ratalo,upam pa,ker upanje umre zadnje ;D..Ewo to je pa slika(za motivacijo),lanski rekord :o,samo pri velikih sm trosovnice že v gozdu pobral dol in raztresel,in očiščeni so tudi dobr,samo je bilo ful mokro,tko da imajo dosti blata še gor,to povem zato,da nebi bilo spet kakih komentarjev kako ne skrbim za naravo,kako vse poberem kar je, itd..Aja pa še to jst,ko jurčke doma očistim,dam vse odpadke v vrečko in to naslednji dan rastresem po mojih placih ;)..Lep pozdrav


Triglav

V bližini Tržiča, zjutraj našel 5 jurčkov, marelo, lisičke in turka
Lep gobarski pozdrav
                              Peter

Martin

 :D
pozdrav
Čestitke vsem za lepe najdbe ja začelo se je.
Ravno sem se vrnil iz kl vrha in situacija takšna. Našel sem enih par majhnih jurčkov ,ki so bili premajhni za vzet in enega lepega mal večjega nekaj lisic in 5 marel.tak da čez par dni bo veselica ;D ; ;D

MATO jurčkov ni bilo kaj dost ,so pa pričeli poganjat in tud druge gobe so pričele rast tak ,da bo.

LP
Martin

edvardo

Ja res tudi na pohorju se je pričelo počasi nekaj dogajati. Pravkar sem se vrnil iz okolice Klopnega vrha in bera je bila kar solidna.

Pa lep pozdrav!

mato2

E super martin v petek sem gore ce gres martin deset do sest sem na prvem terenu pri mladinskem domu ce ves kje je malo pred sumikom

Lp matej

anica

 
Gospod iz Goričkega, če ne verjamete pa nič. Za včerajšnje jurčke res nimam slikovnega dokaza, za današnje pa dobite
  v roku ene ure. Bilo jih je čez dvesto, če bi vi bili z mano, da bi mi pomagali čistiti gobe in jih nosit iz gozda, bi jih bilo še
  toliko. Goričko je veliko, zdaj pač rastejo na mojih terenih, ti pa so od table kjer piše Krajinski park Goričko, pa do
  Hodoša, da tiste terene za belimi stebri, kjer piše MA. ne omenjam!

  Lep gobarski pozdrav! Jutri grem spet v akcijo, ker jurčke moraš nabirat ko rastejo!

mačka27

O jurčkih popolna nula....

1 lisiška, 4 maslenke, smrdljivček in nekaj polstenk in 1 golobica....se ni kaj dosti za hvalit :-\

Je kdo že kaj pošnjufkal po Pokljuki? 8)


anica

evo slike

anica

slike 2

Martin

 :P
pozdrav

Anica čestitke za bero in zelo lepo očistene gobe so super.

Matej neki sem že zasledil ta mladinski dom a nevem točno kje je bom pa jutri na pohorju nekje med šumikom in kl vrhom.(avto sem menjal srebrno zelena laguna2, z tablico ki jo nemoraš spregledat.)

Zdaj pa grem na kaplo če prav je že bol pozno. Nič zato malo sprostitve

Lp
Martin