Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

murrober

oj, forum se tako hitro dopolnjuje, da ga je potrebno nekaj krat na dan pregledat.
me je danes pot zanesla v selnico ob dravi. pa seveda si nebi mogel kaj če ne bi skočil v gozd.
zanimivo je, da sem našel nekaj jesenskih gobanov. malo hitro se mi sicer zdi, je pa res, da so tam bolj tereni res za jesenske gobane.
haloze pridejo spet na vrsto konec tedna.
lp
robert m.

Valentin

Kurešček ta prvi, ostale bom pa še kak dan ali dva pustil ;)


Stukl1

#197
Mitja - Zanima me če si pripravljen it gobarit jutri saj iščem enega kompanjona . Saj sem tudi sam iz Slovenske Bistrice in vidim da imava približno iste terene . nabiranje gob, če si za me kontaktiraj na stukl.aleksander@gmail.com  :)

Mitja

Citat od: Stukl1 dne 10 Junij 2012, 18:17
Mitja - Zanima me če si pripravljen it gobarit jutri saj iščem enega kompanjona . Saj sem tudi sam iz Slovenske Bistrice in vidim da imava približno iste terene . nabiranje gob, če si za me kontaktiraj na stukl.aleksander@gmail.com  :)


Seveda.Sem ti že poslal sporočilo_PREBERI! ;D

ROBI001

To je pa današnje gobarjenje.

Pohorc

#200
Žal ne poznam placov, nižjih od 900 mnm, kjer je trenutno očitno vso dogajanje - smiselno glede na letni čas. Šel preverit svoj najnižji plac, lokacija Vitanjsko Pohorje, 920-940 mnm.

Gob malo, rjave mušnice, potem neke male rjave s tankimi beti. Od teh, ki jih jaz nabiram (le jurčki in lisičke) le dve bogati rastišči lisičk, vendar vse velikosti manjše od 0,5 cm. Torej nabirka 0. Ugodno vreme za gobe, a še ne na teh višinah, kot je bilo tudi pričakovati.

Če gre verjeti:
- trenutni vremenski napovedi, ki kaže na umiritev vremena dne 15.6. s hkratnim porastom temparatur v višinah (in z zamikom tudi v nižinah), bi se z ozirom na namočenost lahko gobarsko stanje izboljšalo tudi v višinah nad 700 mnm, govorim torej za drugo polovico junija, ki zna biti prvi letošnji gobarski višek,
- sezonskim napovedim po suhem juliju in septembru, pa lahko letos pričakujemo glavni gobarski višek že konec avgusta, saj naj bi bil avgust precej namočen in hkrati topel.

Lp, Pohorc
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

Stukl1

Se bi dalo vrjeti ,da je vso dogajanje z gobami trenutno na višini 1000 mnv?????????

ROGLA


Pohorc gobar...


     Odg: Gobarjenje 2012
« Odgovori #200 dne:: danes ob 00:09 » Citiraj 

--------------------------------------------------------------------------------

Žal ne poznam placov, nižjih od 900 mnm, kjer je trenutno očitno vso dogajanje - smiselno glede na letni čas. Šel preverit svoj najnižji plac, lokacija Vitanjsko Pohorje, 920-940 mnm.



lep pozdrav , pa da se še malo jaz oglasim.bil v  nedeljo smer konjiška gora----trije križi----žička kartuzija,avtov preko 50. videl ,so imeli vsi nekaj--tako, da rastejo  v glavnem jurčki,bisernice,šampioni in sivke v drugi rundi

gobar666

Včeraj mi ni dalo mira in sm šou še popoldne :P,samo je bilo že pobrano skoraj v nulo..5jurčkov in porcija lisičk..



gobar666

Današnja bera zjutraj,okoli 30jurčkov in malo lisičk,kar v redu za dobro urco kokr sm bil v gozdu..


mato2

Gobar666 res lepo rastejo jureti pr vas jaz grem jutri spet v akcijo in poročam :)

lp matej

Slim Shady

Najprej en lep gobarski pozdrav usem, danes sem gobaril Log-Dragomer pri Ljubljani.
Nadmorska višina cerka 200m-450m, večina nabranih gob sem našel ob vstopu v
gozd, našel sem dede, štiri že malo načete jurčke, golobice, pest lisičk, ter nekaj griv.
Lansko leto sem našel več gliv za to obdobje...
Lep Pozdrav

Stukl1

gobar666 - A ti mogoče pobiraš na regiji štajerska smer pohorje.

gobar666

Ewo današnja bera,okoli 60 jurčkov in dobra porcija lisičk,zgleda,da še nebo konec :P..lep gobarski pozdrav vsem


gobar666

Stukl1 ne,ne pobiram tam.