Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

mato2

robi kje pa ti nabiraš če ni skrivnost

lp matej

cocun

Lep pozdrav vsem skupaj.Kakor izgleda se je sezona lepo začela,tudi sam sem se danes odpravil v gozd.
Tukaj je nekaj fotografij.

Lemedis

gobar666 : V Imageshacku greste pod svoje slike (my images) in označite željeno sliko ter na desni kjer so dejanja (actions) stisnete get code for forums. Ta link potem prilepite v sporočilo in videla se bo slika. Lahko preverite z predogledom.
Sliko, ki ste jo naložili pustite na Imageshacku saj se v nasprotnem primeru na forumu ne vidi več.

lp, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

gobar666


gobar666






Na vseh slikah so drugi..letošnji,600nmv,različni dnevi od 23.5 dalje,samo dostikrat sploh ne slikam,bom pa zdj pogosteje :P pa tle lepil gor slikce..haha..lep pozdrav

gobar666









Ewo današnji,rastejo kar v redu ;D..tudi po 5 na enem mestu..slike so pa za motivacijo,da veste kam morate danes :laugh:..lep gobarski pozdrav

murrober

matej če misliš mene, ti lahko povem da nabiram v podlehniku, kjer imam vikend.
sicer nabiram zgolj v nekaj sosednjih gozdovih, tako da kilometrine glih nena naredim. če bi imel časa bi pa tudi prehodil veliko kilometrov.
samo to kar najdem kar zraven vikenda je za domačo potrebo čisto dovolj.
kje pa nabiraš ti? v žetalah?
sicer se tam veliko vozim mimo ko grem v službo, samo mi nekako čas ne znese, da bi skočil tam v gozd.

lp
robert m.

Stukl1

gobar666 - Zanima me na kakšni nadmorski višini so bile gobice nabrane???

rene

Pozdravljeni!
No kot opažam je v gozdu že veselo ;D Tudi sam sem v zadnjem tednu nabral 11 jurčkov in nekaj gabrovih dedkov.Letos se je sezona hitro začela ali pač ne? Gobar666 neverjetna najdba sploh za ta letni čas. Čestitam! Me zanima v kerem koncu Slovenije so nabrani in na kakšni nadmorski višini(vsaj približno)?
Gobarski pozdrav ;)

Mitja

#189
Pozdravljeni!

Danes sem nabral dober kilogram in pol gob od tega: 2 velika jurčka,2 majhna,nekaj lisičk,en borov goban,eno golobico,ter eno majhno marelo.Vsekakor so začele rast še druge vrste katerih še kaki teden dva nazaj ni bilo: golobice,...Moja prva letošnja bera je pa bila 13.6 takrat,ko se je zbrisalo toliko postov ;D Sem napisal tudi,da sem našel okoli pet gob:od tega je bilo večina borovih gobanov.Bom prilepil še slike od moje dozdajšne letošnje bere vključno z današnjo.Približna lokacija nabiranja okoli 400-600mnv.Štajerska-pohorje


@gobar666 lahko zaupaš na katerem koncu Slovenije si nabiral(regija?).p.s lahko tudi poveš točno lokacijo ;D :Phehe


Lep gobarski pozdrav!


gobar666

Ndmorska višina okoli 600 m..No dans sm nabiral okoli 2 ure,in nabral,okoli 100jručkov..Samo nism bil prvi v gozdu,če bi pa bil ,bi bilo pa 250+,ma sj bom šou še popoldne..haha..Je pa kr dobr ja,čeprou tuki k jst nabiram je najbolši čas junij,julij..Je pa to tisti del Slovenije ,ki je po mojem mnenju najbolj bogat z gobami..Ja najbolj da povem katera regija,da bo še večja gužva kot že je..haha..sm pa napisal in tisti kateri ve dosti o gobah bo vedel kateri del je to..haha..lep pozdrav vsem in pejte v gozd :P

Martin

 :P

ja vidim ,da se res dogaja po gozdovih super. :police: :police: :police:

MITJA na katerem delu pohorja nabiraš tu pr belviju , al kje drugje,...Ja ja radovedn pa sem  ;D

Lp
Martin

mato2

#192
Evo mene iz haloz z fotkami :) :) :)





















Uploaded with ImageShack.us

lp matej



Mitja

Martin nabiram relacija v smeri Trije Kralji-Klopni vrh.Mi je najbližja lokacija gozda,saj sem iz Slovenske Bistrice.Sem opazil,da na višjih legah,ter na določenih predelih gozda še divje gobe ne vidiš nobene.To mislim predvsem tiste dele,ki so kot vsako leto verjetno prav tako tudi drugod po Sloveniji rodni z lisičkami,marelami,golobicami,....Verjetno še bo treba počakat,da še bodo te vrste pognale oziroma področja na katerih zdaj ni niti ene strupene kaj šele užitne gobe.
lp

anica