Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

rene

#135
Pozdravljeni!
Tudi sam sem se danes podal v gozd s psom. Bil je bolj sprehod kot gobarjenje. Našel sem 3 jurčke od tega je enega čas prehitel in sem ga pustil v gozdu. Lokacija: Pohorje, 500-700 m.n.v.
Lep pozdrav :)

matjazz

Dobra kompozicija, ampak ni šlo preveč dobre fotke nardit.
žvepleni lepoluknjičar :-)

Martin

 ;D ;D ; :o :o :o
Pozdravljeni glivarji

Kot sem omenil zadnjič sem dans začel aktivno gobarit.Ja z mojo sva gobarila na pohorju lokacija pred pljučno bolnišnico.
Prvo sva imela bljižno srečanje z veliko debelo kačo ,nato sva naletela na par lepih borovih gobanov :laugh:
Dober začetek sezone

Boris tud mene zanima višina najdbe in morda kateri konec pohorja :P :P :P

Lp
Martin

Martin

 :o

Martin

 ;D :o

Martin

 ;D

Nekaj me je zafrkavala tehnika zato sem vsako sliko posebej naložil :-\

Veliko gobarskih užitkov vsem skupaj

Martin

počasna

Veliko debelo kačo sem tudi jaz vidla, jurčka pa nobenega  >:(
pa še Hočka koča je zaprta, vse propada  :o

mato2

Haha kače nič novega hja jaz grem danes malo v holoze v izvidnico bomo vidli kak bo kaj. Martin lepo da si se tudi ti vpisau med najditelje prvih jurčkov kje si biu na terenu?

lp matej

Boris

Jurčki ,gozdni kukmaki in nekaj lisičk nabranih danes 03.06.2012  na Pohorju.Višina okoli 600 m.

kragulj

Goban na domači zelenici in njegova rast.
lp,

Martin

 :P
pozdrav

Mato na pohorju pot proti ruški koči, te dele pohorja predelujem zdaj v zgodnjih časih.

Boris res res lepi komadi ni kaj .

Kragulj zanimiva zadeva ni kaj.

Jaz grem v sredo spet v akcijo, ja zdaj bom res dost na našem pohorju .A ni mi pomembno ,da dost najdem ampak da je vsaj nekaj za v košaro. Pa tud hoja mi zelo prija.

Vsem skupaj lep pozdrav
Martin

matjazz

sami lepotci, čestitke vsem :)

markok

Ivan , zelo  sem ti "fovš" za gobana na tvoji trati, na moji rastejo samo zimske mraznice, pa še velike tintnice na kompostu.
Verjetno sem jih posejal sam z odpadki od čiščenja gob. Kako pa je goban prišel na tvojo zelenico?
Ker verjetno redno hodiš po svoji travi in jo kosiš, se to ne sklada s teorijo o tem,  da s hojo po podgobju prekinemo rast gob.
Ali pa je to samo dokaz, kako trdožive in prilagodljive so gobe.

lp Marko

Gobar88

kdo kaj preverjo svoja mesta zdaj ko je par dni deževalo ?

mačka27

Na škofjeloškem koncu.....slabo... :-[ ....sem vsak dan od nedelje  v gmajni, pa več kot 13 smrdljivih mavrahovcev in 5ih marel nisem našla....
gobančki se še vedno očitno uspešno skrivajo, hihihihi . je pa izjemno malo gob na spregled... ???