Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

leon..

Citat od: milan dne 10 Oktober 2012, 10:18
LEON. Včlani se v naše gobarsko društvo in ves gobarski svet bo tvoj.lpmilan
Zdravo Milan
Kdaj oziroma v katerih dnevih se lahko včlani ?
lp

milan

LEON .20 IN 21 TEGA MESECA BO GOB. RAZSTAVA V EUROPARKU MB.TAM BODO NAŠI ČLANI,OD KATERIH BOŠ VSE IZVEDEL.SEBOJ LAHKO PRINESEŠ KAKŠNO KOŠARICO GOB.LPMILAN

martinko

Jaz sem gobarsko sezono jurčkov zaključila, čakam samo še štorovke in žolte trobente. Te so najboljše v jajcu in cvrte.

sLOVEnia63

Eno kratko vprašanje! Vlaganje štorovk --- se vlaga tudi bet ali ta res ni užiten!

Hvala za odgovor!

štajercMB

Jaz ga že leta in leta jem, tako da z gotovostjo trdim, da je užiten, sploh pri mladih gobah ni problema  :).

sLOVEnia63

Hvala za odgovor -  ;)

marelar

Mogoče kdo ve kakšno je stanje na Jezerskem

dverbnik

A je kaj narobe -Slik se ne da nalagati

dverbnik


Mitja

#1104
 Bi kdo vedel kaj povedat glede teh trditev,da se goba uporablja le kot začimba ne kot jed? ???

Nevem od kod ta trditev ampak meni so dobre kot jed: gobja juha,panirani orjaški dežniki(marele),... mmmmm :-*

Telebajsek

hej, sem nov tukaj, zanima me pa če se mi splača it jutr zjutri na Pohorje, rad bi šel pod Roglo na približno 1000m-1200m n.m.v.,
ker je že precej mrzlo na tej všini mislim da je bilo danes na Rogli celi dan 2-3°C.
Hvala za odgovor!

Suzana

Včeraj smo bili na Rogli, na višini cca. 1300 m n.m.v. in smo nabrali 25 jurčkov in cca. 1,5 kg štorovk. Jurčki so bili v večini mali, kar pomeni, da še vedno rastejo. Veliko štorovk pa smo pustili, ker so bile še premajhne.

martinko

tori od štorovk ponavadi ne jemo , ker so trsasti, jih je pa tudi veliko več kot jurčkov, zato jih navadno ne jemo. So pa 100% užitni.

murrober

oj
težave z naloaganjem slik še vedno trajajo. škoda, saj je lepo pogledat slike.
no ta teden sem bil prvič na zreškem pohorju in bil kar presenečen nad gobani, ki še očitno zelo rastejo.
slik žal ne morem naložit.
lp
robert m.

JANEZ L

Lp!

Nekaj letošnjih utrinkov...







Lovski zdravo
Janez L


...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...