Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

iSley

Citat od: Richard dne 06 Oktober 2012, 15:04
Pozdravljeni,

a mi lahko poveste katera goba je to?

LP
Riki
Neke vrste jurčka :P užitno pomoje 100% samo počakaj da odgovori kdor pozna 100% :D

Nagi Bator

@Richard
Bi rekel, da je Kraljevi goban. Se na slikah lepo vidi rumena mrezica na betu. Uziten, a redek in zasciten!

jurica

Richard
Nabrali ste užitnega, toda redkega in zaščitenega :police: gobana - Kraljevega gobana (Boletus regius)

rok

Citat od: gorenc dne 05 Oktober 2012, 19:12
Citat od: rok dne 05 Oktober 2012, 17:02
Juhuhuuuuuu......

Štorovke - (moja specialiteta)  so začele rast....

poleg ostalih gozdnih dobrot ..........   :)

lp

Rok

Slika in bera več kot prelepo  ampak ena mala napakica" štorovke v vrečkici"toliko je bilo napisano o vrečkah........
pa brez zamere

lep gobarski pozdrav

Definitivno moram odgovoriti......

Vrečke ni opravičila, vendar v mojem primeru je upravičljiva.....
vedno imam košaro, vendar kadar začnejo rasti štorovke - mraznice
vedno vzamem male vrečke, ker nabiram tudi male mraznice ki so velike  nekaj več kot 5 mm,
saj so le te najbolj okusne in mi letijo iz košare (padajo vun).
Glede vrečk - vrečke niso za v gozd, vendar v mojem primeru je to opravičljivo.


lp

Rok

TarPiee

Zanima me, če so to vse polstenke in ali so vse polstenke užitne (moram biti na kaj posebej previdna?) Namreč v gozdu sem jih našla nekaj pobranih in odvrženih.


Temno rjava je rasla pod smreko, svetlejši pa pod bukvijo in imata veliko večje luknjice na trosišču. Vse pomodrijo ob dotiku.

TarPiee

Tale pa je imela mrežasto povrhnjico (razpokano). Betek je bil res rahlo rdečkast, je to rdečebetna polstenka? Rasla je v bližini smreke.



TarPiee

Pa še to o polstenkah. Ker pomodrijo, sem jih narezane obkuhala in zamrznila. Se jih lahko tudi suši? Potemnjenost me ne moti.
Jih lahko kar sveže popečem in zalijem s tekočino( da bo nastala omaka) ali jih je potrebno prej obkuhati?

Hvala, Katarina

samantha1

Današnja bira na 800 m nadmorske



murrober

pozdravljeni
bil danes spet malo na šumiku. samo danes pa se mi je zdelo kar suho. no saj gobani se še vedno dajo najt. dve slikici zgodnjih jutranjih gobanov, ki sta se začela sončit v jutranjem soncu.
lp
robert m.

BORISAN12

Danes  bil  na  Pohoru  proti  Arehu--uspešno ......

everton

Danes sem bil spet na istem mestu,kot včeraj in zopet polna košara. ??? ???
Zanima me,katera goba je na drugi fotografiji,ker je tako lepa. :angel:
Lp








matjazz

Krasna bera!
Vlažnice so res lepe gobe, mislim da smo vsi navdušeni nad njimi.

slavko

everton, na drugi sliki je škrlatna vlažnica (Hygrocybe coccinea), ki je užitna. Vlažnice so odlični pokazatelji kvalitete okolja. Več različnih vrst najdete na travniku, v bojši "kondiciji" je.

Lep pozdrav,
Slavko

vengo

katera je to lisička ako je lisička?

Nagi Bator

Citat od: vengo dne 07 Oktober 2012, 07:25
katera je to lisička ako je lisička?
To ni lisicka. Prej kaksna livka.