Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

Bolje bi bilo, če bi bila priložena fotografija.

Če hočete objaviti slike, ki se nahajajo na vašem računalniku, v svojem prispevku, imate(vsaj) 2 možnosti:

1. shrani.si

Naložite slike na strani stran www.shrani.si , in vstavite povezavo z sliko v vaš prispevek.

2. Nalaganje direktno na forum

Ko pišete novo sporočilo, kliknite "Dodatne nastavitve...." in v vrstici "Prinpni:" izberete sliko na vašem računalniku.

Največja dovoljena velikost datoteke v tem primeru je 256 Kb.


Lep pozdrav,
Slavko

TarPiee

#1036
Pozdravljeni,

prosila bi za pomoč pri teh gobah. Našla sem jih na svetlem mestu, rasle so v skupini pod hrastom in bukvijo. Seveda me zanima,če so užitne, čeprav so verjetno prestare?

Klobuki so suhi, največji je v premeru 12 cm. Trosovnica na otip ne pomodri ali pozeleni (mogoče pa so že prestare in se ne vidi, saj je trosišče že olivno zeleno). Meso je belo, ob prerezu pa je pomodrilo čisto narahlo. Trosovnice so na belem papirju pustile olivno zelen madež (vlažen).


Pred nekaj dnevi sem našla veliko manjše gobe, za katere je kolega gobar potrdil, da so polstenke (verjetno kostanjevke), ki pa so bile dosti manjše (4 do 8 cm premera), imele temnejše klobuke, na otip pa je trosišče pomodrelo v trenutku. To so te manjše na rastišču (rasle so pod smrekami):


Hvala, Katarina

petra908


Slavko hvala za odgovor in pomoč
prilagam sliko.

Citat od: slavko dne 04 Oktober 2012, 22:41



Bolje bi bilo, če bi bila priložena fotografija.

Če hočete objaviti slike, ki se nahajajo na vašem računalniku, v svojem prispevku, imate(vsaj) 2 možnosti:

1. shrani.si

Naložite slike na strani stran www.shrani.si , in vstavite povezavo z sliko v vaš prispevek.

2. Nalaganje direktno na forum

Ko pišete novo sporočilo, kliknite "Dodatne nastavitve...." in v vrstici "Prinpni:" izberete sliko na vašem računalniku.

Največja dovoljena velikost datoteke v tem primeru je 256 Kb.


Lep pozdrav,
Slavko

Suzana

Pri nas letos poleg jurčkov, veselo rastejo tudi kozjenogi mesnatovci. Tole sem nabrala včeraj. :)

Lp, Suzana

rok

Juhuhuuuuuu......

Štorovke - (moja specialiteta)  so začele rast....

poleg ostalih gozdnih dobrot ..........   :)

lp

Rok

slavko

Na vseh slikah so polstenke (Xerococmus), ki so užitne.

Lep pozdrav,
Slavko

gorenc

Citat od: rok dne 05 Oktober 2012, 17:02
Juhuhuuuuuu......

Štorovke - (moja specialiteta)  so začele rast....

poleg ostalih gozdnih dobrot ..........   :)

lp

Rok

Slika in bera več kot prelepo  ampak ena mala napakica" štorovke v vrečkici"toliko je bilo napisano o vrečkah........
pa brez zamere

lep gobarski pozdrav

Martin

 ;D ;D ;D ;D ;D
pozdrav
Danes sva z mojo šla gobarit na man strme terene in sva hotla nabrat nekaj gob za vložit. Sva pa nabrala kar res lepo bero in tud zelo lepe kozjenoge mesnatovce sva nasla,ki so pa ze v kisu. :P

Tud sam sem že opazil štorovke hja ocvrte so super :-\

Lp
Martin

Martin

še malo slik za lušte ;D :o :o :o

Bolfenk

Pozdravljeni.  Na našem koncu lenarta je bolj slabo z gobami. Oz jih skoraj da ni :-[

Sem slišal da kar rastejo na pohurju, pa bi šla z mamo pogledat. Lahko kateri vsaj malo priporoča kje rastejo?

Le za Svete tri kralje vem kje so. Raste kaj tam v okolici?

Hvala

LP

anica

LP GOBARJI!

Čestitke vsem za čudovite slike, tudi jas jih imam nekaj vendar so še v aparatu, ni časa, mogoče jutri.

Gobarjenje pri nas na Goričkem je zadnji teden pravi užitek. Včeraj sem našla 6-7 kg jurčkov, danes pa več kot
12 kg. Če je kdo pomislil, kaj pa gob. inšp. Te gobe ne razumejo slovensko. Nekateri gobarji bodo že vedeli zakaj.

LP

everton

pozdravljeni
Tudi danes sem se odpravil na gobe in sicer pod Matajur pri Kobaridu.Jurčki še vedno veselo rastejo,kot vidite na slikci.Danes je deveti dan,odkar bolj množično poganjajo.Ponavadi je bilo več gobarjev, kot jurčkov,zdaj pa je obratno - končno- za spremembo. 8) 8)
Nabral sem polno košaro večinoma ajdovčkov.
Lp

P.S. Martin,krasne fotke! 8) :laugh:




vicac

Danes pa gobarjenje ni bilo v prvem planu, bera pa vseeno izjemna. Jurčki tako lepi in zdravi kot še nikoli doslej.

Richard

Pozdravljeni,

a mi lahko poveste katera goba je to?

LP
Riki

iSley