gobarjenje 2011-2del

Začel/a jazzz, 15 Avgust 2011, 11:59

Prejšnja tema - Naslednja tema

Ace!

#345
Včeraj sem naredil sprehod v okolici Nove Gorice po gozdu in dobil dve kostanjevi plastenki par dežnikov in šop štorovk.
Ravno ko sem prišel na mojo lokacijo sem srečal starega gospoda ki je imel poln prtljažnik štorovk.
Kasneje sem opazil da je pobral po vseh mojih mikrolokacijah za štorovke :(

Pa še slikica, ki mi je bila zelo všeč







Nagi Bator

Moja vcerajsnja skromna bera. Nekaj Mraznic, en Deznik, Velika tintnica, Sirovka, ter tri lisicke. ;)

Ker bom Mraznice v lastni reziji pripravljal prvic, bi vprasal, ce so tiste vecje v posodi se dovolj dobre za uporabo, ter ce se jih da se kako drugace pripravit, kot vlozit v kis, oziroma ce jih lahko uporabim kot vsako drugo gobo, potem ko jih prej prekuham.
Prosil bi tudi za dolocitev vrste, ceprav mislim, da gre glede na temnejsi spodnji del beta, za "Crnomekinasto mraznico"?!
 

nivesp

#347
Pozdravljeni!

ACE, ste bili mogoče v Panovcu?


Pa še nekaj, pravilno je Kostanjasta POLSTENKA in ne plastenka, nič hudega samo da smo se razumeli.

Ace!

Citat od: nivesp dne 03 November 2011, 10:05
Pozdravljeni!

ACE, ste bili mogoče v Panovcu?


Pa še nekaj, pravilno je Kostanjasta POLSTENKA in ne plastenka, nič hudega samo da smo se razumeli.

Pozdravljena gospa Nives
Sem bil v panovcu.

Ravno zdaj sem bil še enkrat za 1 urco in nabral 2kg štorovk v 10m2
Rasejo pa samo na točno določenem mestu drugje jih ni nič.

Včeraj sem skočil tudi na trnovo vendar nisem videl niti ene gobe.

Ima kdo novice z brkinov??

schmex

Kot obljubljeno, nekaj slikic sivk, nabranih v zadnjih parih dnevih. Letos pridno rastejo in zaenkrat še ne kaže da bi pojenjale. Našel sem tudi precej borovih gliv, vendar je večina že uničenih, zgnitih. Ena je vseeno našla način, kako se obvarovati :) Nisem pa ugledal še nobene vitezovke oz. zelenke. Nasploh se mi zdi, da se le-te vedno bolj poredko najdejo.














kragulj

schmex pozdravljen. Kje pa si gobaril?

lp,

slavko

Nagi Bator #346

Na sliki so črnomekinaste mraznice (Armillaria ostoyae), pogojno užitna.

Lep pozdrav,
Slavko

dverbnik


nivesp

Pozdravljeni !

Včeraj sem na sprehodu v gozdu našla dva lepa jurčka in kar nekaj ježkov, ki sem jih vložila v kis, predvsem pa me je zanimalo, če so že pognale Pesniške polževke. Slavko zanima me, če veste zakaj so
polževke včasih grenke. Hvala za odgovor.


                                                  Lep pozdrav Nives

Ace!

Pa še slika od včerajšnje bere štorovk




slavko

dverbnik #352

Na drugi sliki je zimska kolobarnica (Tricholoma portentosum), užitna. Znana je tudi pod imeni sivka, snežka, sirotica...

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

#356
nivesp #353

Od polževk, ki jih poznam, greni različek zajetne polževke (Hygrophorus russula), ki je sicer užitna. Znana je tudi pod imeni medena voščenka, teranovka... Za to vrsto predlagam preizkušanje na rastišču. Neprijeten vonj po terpentinu pa ima hojeva polževka (Hygrophorus pudorinus), ki je tudi užitna. Možno pa je tudi, da ste okušali gobo, ki je bila podobna polževki.

Lep pozdrav,
Slavko

schmex

Pa še ena od danes :)





@kragulj - nabrano na gorenjskem, območje od šenčurja, vogelj, brnika...gozdovi ob avtocesti, na obeh straneh.

nivesp

 Gospod Slavko hvala za odgovor, toda pogrenijo šele takrat ko so že kuhane. Pa še to, pri nas raste samo
pesniška polževka in russula, ki ji pri nas na primorskem pravimo teranovka, slednja je pa včasih res grenka še sveža.


                       lep pozdrav Nives

slavko

Če je možno, bi vas prosil, da pošljete sliko polževke, ki kuhana greni. Tega za druge polževke (razen teranovke), še nisem slišal.

Lep pozdrav,
Slavko