gobarjenje 2011-2del

Začel/a jazzz, 15 Avgust 2011, 11:59

Prejšnja tema - Naslednja tema

kragulj

Lemedis, upam, da bom tudi jaz enkrat v letošnji sezoni lahko fotografiral knežjo mušnico..., sem pa danes preveril malo Haloze.
Suho, pa vendarle nekaj lepih primerkov...

lp,

janko

Vsem lep poletni pozdrav.

Kje ste vsi, ki imate veze pri padavinah....  Ni in ni padavih.  Vse bo šlo po gobe...

Zasledil sem težave pri temi. Tisti ki je zbrisal temo je mislil samo nase. Teme so lahko tudi zelo poučne. Noben ne ve vsega.
Iz vsakega mnenja se da tudi kaj naučiti.

Lep pozdrav

Janko

ROGLA

Citat od: kragulj dne 17 Avgust 2011, 21:37
Rogla, hvala za recept.

Vprašal bi še samo glede kisa. Zdi se mi zelo močna koncentracija 1l kisa in 5 dl vode??? Ko vlagam v kis imam koncentracijo na 1l vode 2 dl kisa.

lp,
Ivan

odvisno od %kisa,lahko tud 1:1,ali če nimate radi kislo lahko 0,5:1,morate pa vedet, da ko so gobe...odcejene.. posušene...in dane v olje ,nimajo več kontakta s kisom kot  vložene v kis,bilo pa narobe napisano......pol litra kisa  9%,liter vode..........tako mi delamo   lp danilo

tdk

Lep gobarski pozdrav z Goričkega!

No morda nekaj glede debate glede vlaganja v kis.
Recept ki ga uporablja moja žena;po tem kopitu je bilo vloženih dobro 3-mestno število kozarcev ali flaš gob v zadnjih letih;nekaj tudi prodanega in povratne informacije zelo pozitivne.
Pripravljen kis kupujemo v Avstriji(Lagerhaus);5l je cena 2,99 eura(danes sem kupil dve plastenki).Očiščene gobe pod tekočo vodo opere in jih takoj da v vrelo vodo da prevrejo;vodo odcedi;gobe v kozarec(flašo).V drugi posodi istočasno segreje kis do vrenja;in praktično vreli kis prelije preko gob v kozarcih.Z dobrimi pokrovi se zapre....in je to to.
Enostavno.In glede na izkušnje in predvsem na komentarje prijateljev,ki jim te gobe podarimo konzervirane po tem kopitu so zelo dobre.
Se pa vlagajo res samo mlade in zdrave gobe.In take gobe vsaj meni osebno zelo pašejo samostojno ali dodatek k raznim jedem.

lp tdk



ROGLA

Citat od: tdk dne 17 Avgust 2011, 22:05
Lep gobarski pozdrav z Goričkega!

No morda nekaj glede debate glede vlaganja v kis.
Recept ki ga uporablja moja žena;po tem kopitu je bilo vloženih dobro 3-mestno število kozarcev ali flaš gob v zadnjih letih;nekaj tudi prodanega in povratne informacije zelo pozitivne.
Pripravljen kis kupujemo v Avstriji(Lagerhaus);5l je cena 2,99 eura(danes sem kupil dve plastenki).Očiščene gobe pod tekočo vodo opere in jih takoj da v vrelo vodo da prevrejo;vodo odcedi;gobe v kozarec(flašo).V drugi posodi istočasno segreje kis do vrenja;in praktično vreli kis prelije preko gob v kozarcih.Z dobrimi pokrovi se zapre....in je to to.
Enostavno.In glede na izkušnje in predvsem na komentarje prijateljev,ki jim te gobe podarimo konzervirane po tem kopitu so zelo dobre.
Se pa vlagajo res samo mlade in zdrave gobe.In take gobe vsaj meni osebno zelo pašejo samostojno ali dodatek k raznim jedem.

lp tdk




sam ko jih kuha v vodi vreli , doda pa v vodo še sol????

Martin

 ;)
pozdrav
Kragul lepi jurčki glede na to,da je suho ko poper.

Mislim,da še bo kar lep čas suho kajti dežja še dolgo ne napovedujejo no tam konc avgusta kaže neka dva dni dež če bo kaj z tega.
Jaz upam,da bo ker če ne nebo tud gob skoraj da nič.
Sicer je bila sezona vsaj za mene ,do zdaj bolša kot lani bomo vidli kak bo naprej v september.
a nekaj še bo lepih proimerkov septembra če ne prej.

Ker pa me vleče v gozd kljub suši,da bi preveril če kaj raste se bom jutri podal na pohorje,če ne drugo malo na sprehod a vseeno mislim da čist prazna košara nebo :angel: .Čez vikend ne morem,ker grem probat,če je še morje vedno slano :laugh:

mato2

Martin tudi jaz grem jutri na pohorje okoli 10 ure bom se zadrževau na klopnem pri koči

lp matej

MIČO

Zdravo

Danes zjutraj sem šel pogledat če gobe sploh še rastejo glede na to da je v gozdu suho kakor poper.Našel sem 1,4 kg jurčkov,vendar jih je bila polovica žal črvivih čeprav so izgledali zdravi.Moral pa sem se kar potruditi da sem jih našel,rastli so tam kjer je bilo blizu vsaj malo vode in več jih je bilo na višini 1300 m nmv in do 1000 m nmv jih sploh nisem videl.

lp MIČO

kragulj

Pozdravljeni,
fotki iz današnjega potepanja po Pohorju. Bilo je nekaj jurčkov, kostanjevk, ovčjega mesnatovca, predvsem pa lepo dopoldne...

lp,

Lemedis

Danes prehodil pot od Smolnika proti Travnemu vrhu in naprej do Miznega vrha in nazaj. Tukaj se na vrhu, da najti lepe primerke le globlje v gozd je treba. Se pa pozna, da je suho, ker je mladih gob res malo.









lp, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

Martin

 ;)
Matej škoda nisem vido sporočila da boš gor dans. Saj sezona še ni konc pa morda drugič kako rečeva

Dans sem gobaril na šumiku in kl vrhu jurčki se še vedno trudijo rastit vmdar bol redko in mislim,da bo jim počasi zmankalo vode .
No nekaj sem nabral za kako juhico zdaj pa mislim,da bo res treba počakat na dež morda bodo v začetku septembra spet pognali kajti na pohorju sem našel večina res lepih jurčkov prav v septembru pred tremi leti so rastli cel september in še v začetku oktobra in to množično. Tak da upam da bodo letos tud.

Luka lepe primerke si najdo ni kaj :P

Lp
Martin

iti

Jest že vrsto let vlagam jurčke tako, odlični so:

V vodi se opere jurčke, nato se jih nareže na koščke.
Kisa za vlaganje, se da 1 del in 2 dela vode, damo zavreti in kis z vodo solimo in dodamo malo sladkorja, vse skupanj naj zavre.
Gobe damo v vrelo vodo in pustimo približno 5 minut rahlo vreti, toliko da beti postanejo mehki. Gobe odcedimo in vroče damo v kozarce, ter prilijemo vreli kis z vodo. V kozarce damo lovorjeve liste in pa celi poper v zrnju. Močno zapremo in obrnimo okrog da vakum zagrabi...
Kdor jih je poizkusil je še vsak dejal da boljših še ni jedel..

ROGLA



letos prve štorovke, če verjamete ali ne
nabrane na 900m n.v.

Nagi Bator

Citat od: ROGLA dne 19 Avgust 2011, 18:08letos prve štorovke, če verjamete ali ne
nabrane na 900m n.v.
Nasel tudi sam v zacetku tedna se precej nizje.
In resnicno nisem mogel verjeti, tako da jih nisem pobral  ::)

iti

Citat od: Nagi Bator dne 19 Avgust 2011, 22:48
Citat od: ROGLA dne 19 Avgust 2011, 18:08letos prve štorovke, če verjamete ali ne
nabrane na 900m n.v.
Nasel tudi sam v zacetku tedna se precej nizje.
In resnicno nisem mogel verjeti, tako da jih nisem pobral  ::)

14 dni nazaj jih je bilo na višini 1500m (kamniške alpe), kar na parih mestih že precej...