gobarjenje 2011-2del

Začel/a jazzz, 15 Avgust 2011, 11:59

Prejšnja tema - Naslednja tema

everton

Pozdravljena,gospa Nives.Prav imate,moral bi napisati Zgornje Posočje-okolica Kobarida.Mikro lokacije vam pa ne povem.Tudi danes sem dobil 3 lepe jurčke.
lep pozdrav. ;D

nivesp

 pozdravljen gospod EVERTON !

Hvala za hiter odgovor, se pravi da sedaj rastejo jurčki od 200 do 300 metrov nadmorske višine, ste mi veliko povedali. Če bom kaj našla v nedeljo vam javim. Lep pozdrav Nives

grajbos

Citat od: Martin dne 09 Oktober 2011, 21:02
:)
pozdrav
včeraj in dans sem nabiral kostanj vrglo ga je kar nekaj na tla.
Grajbos lepe gobe ste našo tud sam bom šel v sredo pogledat za gobe nekaj še bo jih sigurno zrastlo.Na katerem koncu ste iskal gobe?

Lp
Martin
Joj, se opravičujem za tako pozen odgovor... Nabral sem jih na Kobanskem, kje točno, pa naj ostane skrivnost. Je prav fajn it v gozd, kjer ni toliko gobarjev, predvsem pa "gobarjev".

janko

Lep pozdrav

Danes sem bil tretjič v tem tednu v gozdu. Lahko bi rekel, da je to gobarska sreča. Po 4 urah iskanja je bila košara polna.

Jurčki so bili majhni, veliki in tudi nekateri že stari. Končno bom nabral za ozimnico.
Nekaj gob pa potem podarim sosedom, ki ne morejo v gozd. Vsak je vesel, ko mu podarih jurčka.

Gobe so po velikosti podobne kot jih je našel Martin. V tej hosti ni bilo gob, že nekaj let. Tudi rdečih mušnic je veliko. Po mojem skromnem mnenju bodo gobe še rastle. Vsaj tako kaže. Nabiram blizu Litije. Na mojem starem placu na Dobravi pa letos nisem našel skoraj nič.

Lep gobarski pozdrav

Janko

nivesp

Pozdravljeni !

Ugotavljam, da je gospod Martin najboljši gobar in fotaogar na forumu. Ker je bila letos bera jurčkov slaba vam pošiljam lepe mušnice, ena ima celo krilce.

                                                         
.                                                                      lep pozdrav Nives

nivesp

 Oprostite, najboljši ... in FOTOGRAF

Pohorc

Danes bil na Mislinjskem Pohorju, gobaril od 8-11h na 3 placih na višini 1150-1250 mnm. Če ne bi bil tako vztrajen, bi prišel v dolino praznih rok.

1.plac, JZ lega, 1150 mnm: Šele po kake 3/4 ure sem našel prvega jurčka, mini varianta, nato še nekaj manjših, vsi so bili zdelani in razpokani od suše, a zdravi, skupaj 9 jurčkov skupne teže 330 g.
2. plac, JV lega, 1250 mnm: 1 mini lisička.
3. plac, J jega, 1200 mnm: Nič.

Bo za eno juhco in ene jajčke ... s tem zaključujem sezono. Več sreče prihodnje leto :)
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

buco

Danes sem  v okolici Sovodnja nabral kat nekaj jurčkov,čeprev so bili bolj stari ,nekaj pa je bilo tudi črnih(borovih),ki pa so bili zelo zdravi.LP

snežka

Kaj menite, a bo letos kaj s štorovkami? Jih je kdo že našel? Lani sem jih nabirala 30. septembra in celi prvi teden v oktobru.
Lp

slavko

Mi smo jih imeli na razstavi v Qlandiji, od petka do nedelje. Našli so jih blizu treh kraljev, na Pohorju. Bili so čisto mladi, zato sklepam, da je zdaj pravi čas.

Lep pozdrav,
Slavko

Gobar88

Snežke že rastejo ? Kdo kaj seznanjen ?

Lojze07

Snežka, štorovke so rasle že pred dvema mesecema...

Poglej na http://www.gobe.si/forum/index.php/topic,451.30.html

Sicer jih je pa letos, podobno kot kakšnih drugih gobic, izredno malo...

Se mi zdi, da je letos bilo še največ lisičk, pa jurčkov in golobic, pa malo morje različnih podvihank...

Snežke pa bodo verjetno sedaj po tej slani in po tem dežju...

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

snežka

Slavko,
hvala za informacijo. Upam, da se bo kaj našlo. Žal mi je, da sem zamudila vašo razstavo gob.

Lojze 07,hvala vam,že avgusta sem zasledila na forumu, da je "Rogla" našel štorovke. Takrat sem preverila na svojih terenih, pa ni bilo nič. Ponovno se odpravim v gozd najverjetneje ta konec tedna.

Gobar 23,snežke pa so moje najljubše gobe!  :laugh: Zaenkrat še nobenega glasu, da rastejo. Me zanima, kdo jih bo prvi našel?

Lep gobarski vikend vam želim!

snežka

Lojze 07,

kje ste pa našli to košaro gob?

Gobar88

danes bil na goričkem na pregledu svojih mest .... čista žalost suho kot poper bo zdaj po dežju pa slani verjetno čas za snežke :)