gobarjenje 2011-2del

Začel/a jazzz, 15 Avgust 2011, 11:59

Prejšnja tema - Naslednja tema

borova

#255
Hoj! Hodil sem okoli razglednega stolpa na Rogli. S seboj vzami lopato za sneg kidat! :) hec.
Hm, peljali smo se proti Šumiku in ker nas je presenetil sneg, smo se ustavili v eni serpentini, kjer še ga glih ni bilo v gozdu, zunaj gozda pa je bilo sneženo. Sploh ne vem točno kje, ker tam še nisem nabiral. Bilo pa je največ 100 viš. m. nižje od Šumika. Potem je bila sreča. Osebno sem nabral v eni uri enih 15 čisto mladih, ki sem jih našel samo zato, ker je bila zraven kakšna druga goba ali pa večji jurček. Gnezda skratka. Zemlja je bila očitno dovolj topla, da so uspeli kljub mrazu pognati. Potem pa še nekaj večjih mladih in odraslih jurčkov. Ni bilo dosti, je pa bilo hecno drset po snegu in iskati jurčke.  ;D Zraven pa sem seveda pridno nalagal še kostanjevce, golobice, maslenke ter mavle. Videl še dve od snega zdelani mareli. Imam veliko idej, kam it v nedeljo, če se bo meja zasneženosti malo dvignila. Prav zabavno je nabirati konzervirane jurčke! lp Blaž P.S. Trenutno so zasnežene ceste primerne samo za mišičnjake, saj sem moral prav krpansko dvakrat iz ceste potegnit podrto manjše drevo, da smo lahko nadaljevali. Ker sem seveda bolj teoretik kot Krpan, sem imel ob tem opravilu skoraj polne hlače.

dr.boletus


     Dež je polegel listje in "prikazali" so se jurčki.Tudi drugih gob je kar nekaj pognalo, samo v bolj miniaturnih izdajah.
     Sobotno gobarjenje v snegu ( na 800-850 v.m. ) je bilo zelo uspešno - spodnja slika ( izbor lepših ) . V nedeljo pa je že primanjkovalo
     volje ( gobja ozimnica je pripravljena ),ampak vseeno družba treh - 3 košarice. Z nabiranjem sem zaključil ( samo še nekaj sivk in golobic
     za kislo župco ) , sledijo sprehodi in uživanje v meglenih jesenskih gozdovih.
                   Vsem želim še veliko gobarskih užitkov.

kragulj

Tudi meni je danes (kljub snegu na višini) uspelo najti kar nekaj gobanov....
lp,
Ivan

Lojze07

dr, boletus: si jih malo lakiral?  ;D

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Lojze07

Kragulj: Pohorje? Kje? Hvala...

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

mihatina

evo tole je pa moja našla v savinjski dolini.

Martin

 :o
pozdrav
Dr.boletus zares lepe gobe ste našli  in tud Kagulj tud vaše so super .
Jutri grem sam na pohorje in na kaplo pogledat če stoji kakšen jurček kje. Mgoče bo kaj sreče ???

Lp
Martim

rene

Pa smo dobili enega izmed zadnjih "rukerjev" letos ;D Martin raje vzemi dve košari zraven(samo prijateljski nasvet :P) Kostanja pa je še vedno tolko, da zgleda kot ga noben ne pobira. Ali pa ni ljudi v gozdu? Gobe rastejo tam kjer je bil pred dnevi še sneg in to kr na kupih. Mogoče pa je kaj v tem, da je tale ležeči sneg pomagal k večji rasti.
Lep pozdrav  :laugh:

dr.boletus


     Ko sem bil pred 4 leti prvič na dopustu na Rogli ( 25. do 30. avgusta ), sem po 2 dnevnem deževju v 1/2 ure nabral košaro . Čeprav terenov
     nisem poznal , sem se po gobarskem občutku zjutraj zapeljal do Lukanje in kakšen kilometer navzgor proti Kotu ( čeprav so se kolone avtomobilov
     zjutraj valile proti vrhu Rogle ) . Pred 2 letoma pa gob ni bilo skoraj nič ( ob istem času ), sem jih zvohal pa kar od Planine proti Lukanji, ko se
     cesta obrne proti grapi in to so rastli samo med 1030 in 1100 v.m. ( nižje pod cesto samo stari,višje pa nič ).
     Samo smolo sem imel,da so bili grozno objedeni od teh "pohorskih polžkov" - saj so tud krasni,samo niso tako fotogenični kot z mojih
     polhograjsko-horjulskih terenov.
     Je pa vedno na Pohorju ogromno gobarjev,jaz pa imam raje tišino in mir - pa poiščem kakšne skrite kotičke - pa tudi več se nabere.

Martin

 ;D
Rene hvala za nasvet ko bi le res kaj našo jutri. Ja tak kak poročate skor nebi smel ostat praznih rok ,zanima pa me po kakšnih terenih naj bol iščem po iglovju listju ali travi ali je vseeno. :P

Lp

rene

Listje in blizu  debel dreves sem jih našel. To že opazujem par let, da rastejo v jesenskih časih bolj proti koreninam dreves pa sem razmišljal, da more tam bit za kar nekaj stopinj celzija toplejša zemlja kot pa v okolici. Kar se ljudi tiče pa je bilo danes zjutraj prazno v gozdu. Je verjetno prišla plača/penzija pa so ljudje zapravljali v mestu :P
Rogla pa je raj za gobarje. Pred 7 leti smo jih ob makadamski cesti pobirali kar je za mene neverjetno. V četrtek pa prihaja hladna fronta nad naše kraje in bo do nedelje na 1500 m.n.v. še čez dan blizu ledišča. Bomo pa snežke(zimske kolobarnice) nabirali. Lani takšnega časa sem jih kar nekaj že nabral.
Lep pozdrav  :)

kukmak

Tole sem včeraj nabral na Medvoškem koncu, vendar se je treba kar malo pomatrat !



Lp Kukmak

aleksander1111

Mene pa zanima če kdo gobari na koncih blizu treh kraljev ker se mi zdi da videvam par avtomobilov ko bi lahko blili lastniki iz tega foruma?

Gobar88

Lp
vidim da ste pravi gobarji vsi po vrsti sem se mogo registrirat...
Mogoce ima kdo informacije ce na gorickem kaj pognalo ?

as

Mene žene že skoz, sam gob nakako ni!!!!