gobarjenje 2011-2del

Začel/a jazzz, 15 Avgust 2011, 11:59

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

 ;D
pozdrav

ja letos je ena najslabših sezon v zadnjih letih je pač suša nardila svoje.
No moram pa povedat, da je včeraj na pohurju tud brat najdo lepe jurčke vlke in male. Tak, da se še vedno gobe najdejo poslal mi je sliko po telefonu kajti pri men brez slike nič ne velja. Sliko bom jutri naložil na forum.

Sam grem v sredo spet na pohorje bom vido ,če bo spet kaj sreče.Za mene kljub suši in času še sezona zaenkrat ni zaključena, morda še bo kaj zrastlo v oktobru ali celo v novembru .Pa štorovke bodo tud kmalu.

Lp
Martin

MIČO

Zdravo

Jurčki se še vedno najdejo samo točno moraš vedeti kje iskati.Danes popoldne sem jih našel 35 - od majhnih do srednje velikih.

lp MIČO


buco

Tudi jaz sem danes našel eno košaro lepih jurčkov na gorenjskem,(Polanska dolina).
sliko dodam kasneje.

Martin

 ;D
Evo sliko od brata ,ki se je v ponedeljek trudil po pohorskih bregovih.

Buco sliko pa le dodaj. malo za vspodbudo.

Lp
Martin

MIČO


dr.boletus

  Lep pozdrav.
           današnje poročilo o gobarjenju:
               - ista lokacija kot v nedeljo, samo malo drugačen krog. Oba s kolegom nabrala približno enako ( on malo več,ker sem mu jih cca. 10 dal ).
                  Spet v glavnem po starih gozdnih kolovozih in poteh ( pustila sva še cca.20-25 mladičev ) S-SV pobočja ,slabe 3 ure uživanja in
                  sprostitve.
                  Upam,da sem poslal tudi slike ( lepši so današnji,drugi so od nedelje )

                   Naslednjič pa v soboto ( kaj pa če bo sneg  na  700 vm.  !?? )              se slišimo.

as

Danes v okolici Kranja, dve veliki borovi gljivi in nekaj lisičk, drugače pa #suša"

nejc-andrej

LP. Danes ob 18:00 po kostanj. 15 minut čez hosto ,gobe ne vidiš! potem pa BUM . na 4m-kvadrat apokalipsa.kot bi se jim zmešalo. S-SV vlažno , pod kostanjem.Vse pohojeno ampak kot za čudež tudi ene niso pobrali.Nasmeh do neba.potem pa v lokalno gostilno pokazat bero. Ura 20:30. he,he Sami gobarji.Malce "nalaganja"  pa da jih vidiš vsi v hosto z baterijami.
A vsi imajo svoje place. Težka je ta naša gobarska!

Martin

 :D
pozdrav
Vidim, da ste najdli res lepe jurčke zato grem jutri sam pogledat če bo kaj za nabrat .

Mičo in dr.boletus.na kakšni višini sta nabirala te gobe in v kakšnem gozdu.

Lp
Martin

MIČO

Zdravo Martin

Gobe sem nabiral od 900 do 1300 mnm vendar pa sem jih največ našel 1100 mnm.Vse gobe sem dobil na južnih pobočjih - rastle pa so na listju in iglicah.Tiste ki sem jih našel v travi so bile popolnoma črvive.Pa tudi ostale so bile 50% črvive čeprav so bile videti popolnoma zdrave - sicer pa je to samo posledica tega da ni dežja.V letih ko je dovolj dežja je tudi črvivih gob občutno manj kot takrat ko je suša.

lp MIČO

Leon

Zdravo
Včeraj sem našel kar nekaj jurčkov- v nizkem, mladem smrekovem gozdu.Nabral sem tudi brezove, trepetlikove turke(3 brezovi - na sliki pod košaro,ostali trepetlikovi)pa tudi brezove dede. Zanimivo je da gobe res rastejo na severnih straneh hriba kjer se rosa zadrži dalj časa in ne pride preveč sonca zraven- drugje pa skoraj nič gob.

Lep pozdrav
Leon

Boletus31

Imam vprašnje? Petek naj bi bil deževen vsaj tako pravijo vremenoslovci zanima me kak bo ta občutna ohladitev vplivala na rast gob? Hvala za odgovor  :)

borova

Včeraj okoli Klopnega vrha napolnil košaro. Dve uri lepega sprehoda. Zanimivo, da našel pet starih orjaškiih jurčkov, ki so bili čisto zdravi. Vmes ni skoraj nič. Poganjajo pa majhni, ki morda res potrebujejo samo malo dežja. So pa majhni vsaj v betu skoraj brez izjeme črvivi. lp Blaž

ROGLA





Nekaj se še najde, Gorenje nad Zrečami.
Lp

dr.boletus


         Pozdravljeni.
                Današnja bera ( ne na mojih terenih , ampak cca 2-3 km zračne linije stran in cca 800-850 vm. )  v enakem gozdu in podobnih terenih.
                Da ponovim : pretežno smrekov gozd , senčna pobočja in strmine - ob poteh in izravnavah ter vlažnih predelih ( mah ) . Avto pustim
                                   na vrhu hriba , se spustim po gozdnih stezicah v severna pobočja dokler se da .Vmes opazujem terene in smer ,da se ne
                                   izgubim, nato pa po gobarskem občutku cik cak nazaj gor  in to kar uspešno . Danes so malo večji , ker terenov nisem
                                   poznal in sem malo hitreje hodil .
                                   Ustavil sem se na 4 lokacijah ( ko so se mi tereni zdeli OK ) , skupaj cca 4 ure .  ( so kar zdravi- 10 % odpadka )
                                     
                                                                                                             LP in dobro bero vsem