gobarjenje 2011-2del

Začel/a jazzz, 15 Avgust 2011, 11:59

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

 ;D
pozdrav
mičo in sajmon lepa najdba za te razmrere super fotke

No bila pa sva dans z mojo na pohorju pri šumiku in naletela na par lepih primerkov. Tri sva našla kar iz avta ja ja gledam v gošo namesto na cesto.

nabrala pa sva tud košaro lepih kostanjev.

Lp
Martin

Martin

 ;D :o

Martin

 :o

janko

Lep pozdrav

Imam čisto preprosto vprašanje za začetnika gobarja. Gobe nebereš, jih prinešeš domov in jih ne shraniš ,razrešeš takoj ampak čez pol dneva. Nato jih narežeš na vešje rezine in pustiš na sobi temperaturi. Vmes se gobe malo posušijo...
Ali obstaja možnost, da je taka goba lahko tudi škodljiva, če jo po dveh dneh uporabimo za juho. Goba ni suha ni plesniva. ima še nekaj vlage. Prosim za mnenje.  

Janko

janko

Lep pozdrav

Se oproščam za nekaj napak. Ja, gobarska, je teška ...

Imam čisto preprosto vprašanje za začetnika gobarja. Gobe nabereš, jih prineseš domov. Ne shraniš jih takoj. Čez pol dneva jih
narežem na večje rezine in pustim na sobi temperaturi. Vmes se gobe malo posušijo... Gobe so na poltu dan , dva...
Ali obstaja možnost, da je taka goba lahko tudi škodljiva, če jo po dveh dneh uporabimo za juho. Goba ni suha ni plesniva.Iima še nekaj vlage.

Prosim za mnenje. 

Janko

Martin

 ???
Janko

Jaz gobo najdem otrebim na najdbišču prinesem domov umijem sčistim narežem na manše tanke kose. Še enkrat operem in odcedim ter takoj zamrznem.
Tak že delam od kar pomnim ,da gobarim. Tako delam z jurčki lisičkami in kozjenogimi mesnatovci a moram rečt da lisičke niso najbol primerne za zamrzovat vsaj men se tako zdi da postanejo grenke.,
Seveda pa gredo gobe tud za sušit a men osebno niso tako všeč.  Najbolše pa so mi vse gobe čist sveže pripravljene direkt iz gozda.

Za bol zanesliv odgovor pa bo poskrbel g.Slavko ali kateri drugi poznavalec gob.

Lp
Martin

janko

LP

Tudi meni so lisičke najboljše sveže. Ko jih zamrznem so malce grenke in ni več dober okus.

Janko

slavko

Janko Odgovor #214

Z gobami ravnajte kot s svežim mesom. Zato jih kak dan ali dva lahko hranite v hladilniku. Predolgo ni priporočljivo, ker gobe prično plesneti. Na sobni temperaturi pa se plesen lahko pojavi že prej. Morda je s prostim očesom še ne vidite. Takih gob ne bi priporočal uživati.

Lep pozdrav,
Slavko

janko

LP

Hvala za jasen odgovor. Juho pravijo, da se poje vročo.....

Torej gobice ko pridem iz gozda takoj ....

Hvala

Janko

Lojze07

MIĆO, Sajmon in posebej Martin!  ;D

Čestitke! In hvala za spodbudne fotke...  :angel:

Torej se v gozdu še vedno kaj dogaja in tudi najde...

Bo treba spet najti čas za kakšno kontrolo terenov...  :-*

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

dr.boletus

   lep gobarski pozdrav.
           vsem razočaranim-lanska sezona je bila izjemna ( mogoče vsakih 10 let ), letošnja pa žal podpovprečna.
           Zadnje informacije za bližnjo okolico LJ. O Jančah so pisali že drugi:
                   - vse to drži,severna pobočja , včeraj med nabiranjem kostanja ( tudi ta je podpovprečen ) 8 lepih mladih jurčkov.Drugih gob pa je
                      le za vzorec.
           V sredo popoldne sem bil na svojih terenih ( 650-720 vm ) pod Žirovskim vrhom.Sem se bolj sprehajal kot gobaril in dobil 6 jurčkov in 2
            kilavi mareli. Danes pa sem si vzel čas za malo bolj temeljito gobarjenje ( 3 ure ) in situacija je taka:
                   - na svojih najboljših mikrolokacijah na SV pobočjih sem dobil 18-20 jurčkov ( razen parih so sami mladi ),ko pa sem se vračal po
                      kolovozu-poti proti avtu sem jih dobil še cca.35-40 , in to sami mladiči ( tisti pred mano so jih kar veliko pohodili ) 4-8 cm in
                      prav lepo skriti pod listjem.         ( skupaj dobre 4 kg )
            Drugih gob skoraj ni,čeprav se vidi, da se bo začelo ( dež,dež,dež )
                 Čez 3-4 dni jih bom nabiral na pobočjih pod in nad potmi, čez dober teden pa v mojih smrekovih strminah.  Tudi vam želim veliko gobarskih
                 uspehov in se še slišimo.

Triglav

V zadnjem tednu sem bil dnevno v "mojem" gozdu okolica Tržiča kljub suši sem dnevno našel kilo ali več očiščenih zdravih, turkov, jurčkov in marel. Lanska sezona je bila izjemna, letos pa je vsaj pri meni do sedaj ca. 35 % lanske letine. Pred nami pa je še cel oktober, morda se bo pa našlo tudi kaj v novembru. 

murrober

halo
vidim, da kljub suši rastejo na nekaterih delih jurčki. danes sicer nisem namensko gobaril, vendar sem vseeno nabral nekaj gob za jutrijšnjo kosilo. avto sem parkiral kar pod pohorsko vspenjačo in se odpravil na belevue po stari fis progi. poroti vrhu sem nabral nekaj gabrovih dedov, nekaj pa tudi golobic. upam da so to prave golobice - zelene golobice? našel pa sem tudi nekaj marel in nekaj še čisto malih, ki sem jih seveda pustil. če bo kdo v teh dneh hotil po stari fiski, naj pogleda v gozd oz. tisih nekaj dreves, ki je pri starem razglednem stoplu 200 m pod zgornjo postajo pohorske vzpenjače. se bo splačalo.

lp
robert m.

slavko

Po fotografiji sodeč ne bi mogel zanesljivo potrditi, da gre za zeleno golobico (Russula aeruginea), pogojno užitna. Raje nabirajte tiste vrste golobic, ki ne pečejo.

Lep pozdrav,
Slavko

murrober

hvala g. Slavko za odgovor. na okus te golobice niso imele pekočega okusa, ampak tako blagega nevtralnega.

lp
robert m.