Gobe rastejo ?

Začel/a Branislav, 09 Julij 2011, 15:43

Prejšnja tema - Naslednja tema

Branislav

Pozdravljeni,
našel sem gobe v krožnem rastišču, imajo temno rdeče klobuke potrosene z ostanki ovojnice,bet je kijast ,lističi pa posebne oblike(široki razmaknjeni ).Po višini merijo do 6 cm .Poslal bi slike,vendar mi zaradi resolucije to  ni dovoljeno.Ugotovil sem,da je nekdo pred mano obiskal rastišče in jih odrezal do polovice beta.
Prosim za odgovore !

Nagi Bator

Pozdravljen.
Pomanjsaj slike na recimo 800x600 in jih uploadaj.
Ce ti to ne gre od rok, jih uploadaj sem -> http://shrani.si/
...pred uploadom uporabi opcijo "dodatne moznosti" ter potem "pomanjsaj na 800 pikslov"
Po uploadu prilepi linke do slik, ki jih bos tam dobil, sem.

Branislav

Citat od: Nagi Bator dne 09 Julij 2011, 15:49
Pozdravljen.
Pomanjsaj slike na recimo 800x600 in jih uploadaj.
Ce ti to ne gre od rok, jih uploadaj sem -> http://shrani.si/
...pred uploadom uporabi opcijo "dodatne moznosti" ter potem "pomanjsaj na 800 pikslov"
Po uploadu prilepi linke do slik, ki jih bos tam dobil, sem.

Morda bo tako šlo ?







Hvala za pomoč !Lep dan še naprej!

Nagi Bator

Meni izgleda kot Kukmakova strniscnica ampak tisti beli poprh na klobuku mi deluje cudno!?
Morda sploh ni del gobe, pac pa nekaj kar se je prilepilo gor?

Branislav

Citat od: Nagi Bator dne 10 Julij 2011, 15:49
Meni izgleda kot Kukmakova strniscnica ampak tisti beli poprh na klobuku mi deluje cudno!?
Morda sploh ni del gobe, pac pa nekaj kar se je prilepilo gor?

Tudi meni ne izgleda kot "Kukmakova strniščnica" vsaj po slikah sodeč. Našel sem jih na vznožju Pohorja zraščene v krogu in približno enakih velikosti. Po ostankih betov sodeč je očitno,da je nekdo pred nedavnih nekaj primerov odnesel.Še naprej raziskujemo.
Hvala za pomoč !

Nagi Bator

#5
Kaksne barve so pa listici.
Ce pri mladih gobah vlecejo na vijolicno oz. so vijolicni pri starejsih pa sivi - ze skoraj crni, je po moje se zmeraj kukamakova strniscnica.
Bomo videli, ce kaj bo kdo drug povedal.
Ob vznozju katerega dela Pohorja si jih nasel, ce ni skrivnost. A je na rastiscu prisotno kaj slame, oz. kaj podobnega, ali pa gre celo za njivo?

Branislav

Citat od: Nagi Bator dne 10 Julij 2011, 19:01
Kaksne barve so pa listici.
Ce pri mladih gobah vlecejo na vijolicno oz. so vijolicni pri starejsih pa sivi - ze skoraj crni, je po moje se zmeraj kukamakova strniscnica.
Bomo videli, ce kaj bo kdo drug povedal.
Ob vznozju katerega dela Pohorja si jih nasel, ce ni skrivnost. A je na rastiscu prisotno kaj slame, oz. kaj podobnega, ali pa gre celo za njivo?

Pozdravljen !

Seveda ni skrivnost ! Lokacija je za radvanjskim ribnikom !

Lep pozdrav

jernej

To je strniščnica. Skoraj zagotovo lahko rečem, da gre za kukmakovo strniščnico, čeprav bi za zanesljivo določitev potreboval starejše primerke. Gobe na slikah so še namreč zelo mlade. Na klobuku so ostanki ovojnice, ki so pogosti na mlajših primerkih strniščnic. Če hočete zanesljivo določitev in še niste pobrali vseh gob na rastišču poslikajte nekaj starejših primerkov.