Gobarska sezona 2010

Začel/a MIČO, 10 Julij 2010, 18:23

Prejšnja tema - Naslednja tema

Nagi Bator

#225
Pohorje, mariborska stran, vse skupaj bolj svoh. V gozdu, presenetljivo, niti ni ne vem kako vlazno.
Kar nekaj golobic, manj maslenk, kaksna sirovka ter trije sramezljivi jurcki in za vzorec lisick v treh urah.
Pohorje, vsaj na tem mestu kjer se sam potepam, letos ni to kar je bilo lani v tem casu.

Je pa tudi res, da je na vsakem tretjem ovinku parkiran avto, in tudi ogromno stevilo prevrzenih gob v gozdu  >:(

golobaj-milan


lucky_luck


haha !!ja jutri po oblačno, in znano je da takrat ko je oblačno, gobe ni...moreš sam vedet kje iskat!!nima lunta tud ne takega vpliva!če je ljudi kot mravelj v gozdu več ko gob!!jurček nima časa zrastit ker nemore, ker ko malo ven pogleda ga že pohodijo ker najdejo ga tak ne:D hehe
lp
gobe pa so jaz sem včeraj  nabiral pa sem jih najdo 7kom. lepih mladih in 1 starega vsi 100%zdravi:),pa sem bil glih pol ure v gozdu...






Poglej poste za nazaj! Kdaj se je največ nabiralo gobanov? Ter vzemi v roke koledar lune in preveri mojo trditev!




Martin

Dans sem gobaril tu pri nas bera revna par jurčkov nekaj kozjenogih mesnatovcov,sem pa našel prve kostanje.Je pa zelo slaba sezona letos povsot na pohorju na kapli pri nas v šentilju jurčki, sam tu pa tam kakšen ven pokuka lani taki čas pravi jurčkov bum pa to cel september pa je tud bla polna luna pa so vseeno rastli.Tud ljudi je blo še več v gozdu tak,da nemormo rečt da se zaradi ljudi jurčki ne najdejo ampak enostavno ne rastejo tak kak so prejšna leta .
:police:
Je pa res,da se ponekot gozdovi vse bol uničujejo dans sem šel preverit en dober teren za jurčke a je tam namesto gozda njiva od teh preklet... motoristov krosarjev. tak da nimam besed. >:(

Lp
M

trobentica

Tudi jaz sem danes našla prvi kostanj in 3 jurčke. Pa še nekaj gobanov, za katere nisem zihr, če so užitni (dala slike pod temo "katere gobe so to"). Ampak ok, za vas prekaljene gobarske mačke to ni veliko, meni je bilo pa tako lepo pri srcu, ko sem zagledala tiste jurčke  ;)

Martin lep kostanj si našel.

janko

V nedeljo sem bil v gozdu. Jurčki so rastli kot ponoreli. Upam da bo tudi ta vikend radodaren. Lunca gre malo spat.. Gobe pa ne.  Vlažnost je več kot dobra. Temperatura ponoči je malo nižja. Za vikend ja napoved dež.
To pomeni da bodo gobice za nabrat.

Ta nažalost dela sive lase na Barju. Gobe pa bodo rastle.

Sem pa zelo jezen ko vidim pločevinke po gozdu. Te mečejo egoisti. Nič jih ne zanima red, čistoča ...

MIČO

Danes zjutraj sem šel pogledati v gozd če gobe še rastejo.Našel sem tri večje jurčke in štiri lepe marele.Gobe so rastle na 1050 - 1100 mnm - temperatura pa je bila 10 stopinj.

lp MIČO

Martin

Pozdrav ;D
Ja tud men dvigne pritisk ko vidim odpadke po gozdu,ki jih mečejo nesnage.

Danas sem šel preverjat rast jurčkov bil sem na šumiku in na kapli.Jurčki rastejo bol po redko ampak če imaš dost kondicije in volje najdeš kar lepe primerke. Košaro sem napolnil vmdar sem gobaril po težje dostopnih terenih in prehodil veliko,a se je splačalo.Tak da kar v gozdove jurčki se še vedno trudijo pokukat na plano.


Pa veliko gobarskih užitkov

martin

Martin

 :o
Še malo slikc z današnjega gobarjenja

rene

Martin res vsaka čast nebi se zmotil,če bi reko,da si bil letos na tem forumu najbolj zainteresiran in tudi vsakič si prilimal veliko slik gobic. Nisi eden izmed tistih,ki skrivajo svoje gobice pred drugimi ali pa jih pokažejo komaj na koncu sezone kaj so "ujeli" v letošnjem letu. Le tako naprej saj na tak način je forum bolj berljiv in zanimiv. Me pa zanima,če so bile gobice kaj črvive imam tudi jaz namen it še malo pogledat glede na to kaj ste drugi našli,samo nimam toliko časa pa,da nebi zastonj drugo delo doma stalo...
Vsekakor,če bo še dovolj toplo kakor je bilo danes tudi v oktobru se ni za bati rasti jurčkov. Bomo videli kako pa kaj bo  v naslednjem mesecu.
Vsi tisti,ki ste letos govorili o  15 kg nabranih gob pokažite slike pa,da vas vidimo? Nimate tolko "jajc",da bi slike prilimali? Potem pa ste res bogi...
Lp :P

murrober

pozdravljeni,

jurčki sicer res tako množično ne rastejo kot so avgusta. vendar tudi sam mislim, da luna ima kljub temu nekaj vpliva.
ta vikend sem gobaril prvič na pohorju in sicer na treh kralij (večina gobarim v halozah) našel sem nekaj lepih jurčkov, vendar je bilo tudi gobarjev ogromno.
med tednom pa sem gobaril spet v domačih krajih in našel prav tako nekaj jurčkov. seveda pa rastejo tudi vse ostale gobe, ki jih nabiran šele nakaj zadnjih let, ko sem naredil kar nekaj tečajev in izobraževanj. veliko sem nabral cigančkov, kakor tudi polstenk, še posebej kostanjevih. prvič pa sem našel tudi borovega grivca, ki je z popečen v ponvi in zalit z jajčko res odličen. marele mi pa tako že pri ušesih ven visijo toliko sem jih letos nabral.
rastejo pa še vse ostale užitne in neužitne gobe. sem pa ta teden gobaril tudi pri fali v dravski dolini in prav tako nabral nekaj jurčkov in drugih gob (gobe namensklko niso očiščene, ker sem jih nesel na gobarsko razstavo v maribor ta vikend).
žal v gozdu najdeš tudi veliko odpadkov, sploh pločevink. sam tega nekako ne morem razumeti, da lahko nekdo kar tako piksno odvrže sredi gozda!!!!
moti me pa tudi veliko "prevrženih gob", ki ostanejo v gozdu po gobarjenju nekaterih "pooznavalcev".
ko bom spet kaj nabral, se pa ponovno javim.

lp
robert m.

Martin

 ;)

rene
gobe so bile popolnoma čiste, kaki dve sta bli črvivi.

Ja letos mam mal več časa za gobarjenje, predvsem zdaj ko še izkoriščam dopust. Gobarim pa predvsem, ker me narava umirja pa tud hoja mi dobro dene. Nikol ne grem gobarit zaradi tega, da bi nabral čim več, seveda če najdem jih poberem ampak ni mi pomembna količina. Zadovoln sem tud če najdem malo in zato tud rad lepe primerke poslikam že kar v gozdu saj so mi take slike najbolj všeč.in mislim da bi tud drugi mogli kaj poslikat in objavit.  No čakam pa na rast kozjenogih mesnatovcev, saj so super gobe predvsem za vlagat.

Je pa res,da se tud jaz vedno zgražam nad odpadki v gozdu in seveda nad prevrženimi gobam.iLani sem naletel na gobarja,ki jih je prevračal češ,da so strupene gobe a v resnici so bili koz.mesnatovci. ne razumem teh ljudi.

Lp

Martin

 :police:
ja pa še nekaj lepi dve slikci ampak prosim za vraga gobe čistite v gozdu tud to spada k gobarjenju.

bres zamere
murrober

murrober

gobe vedno čistim v gozdu, jih pa namensko tokrat nisem čistil zaradi gobarske razstave, ki je danes in jutri v mariboru v qulandiji. za razstavo morajo biti gobe neočiščene.

lp
robert m.

Martin

 ;)
Me veseli ,da je to razlog za neočiščene gobe in seveda se razume,da za rastave potrebujemo tud neočiščene gobe.

lp
martin

lucky_luck

lepo martin!!daj mi reči kje je kapla??:)šumik vem kje je kapla pa mi ni znano hm..sam tak za info ne glih zaradi gob!si pa lepo nabral! jaz sem danes v nižinah nabiral pa sem tud nabral 1korp sam je pa folka veliko v gozdu...nabiral na nadmorski višini 500m!
slik se mi pa ne da dat gor :) drugič mogoče!mi je tečno kopirat dol iz gsm pa objavlat...
:D
lp
pa veliko užitkov ob nabiranju!!!lep gobarski pozdrav :laugh: