Gobarska sezona 2010

Začel/a MIČO, 10 Julij 2010, 18:23

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

Pohorc, imate kar prav. 3 - 5 dni je čas, ko v optimalnih razmerah goba zraste.

Lep pozdrav,
Slavko

mitko

No to je sobotna bera,pa veliko užitkov ob nabiranju

Martin

 ;D
Hvala za odgovor
No če goba zraste v takem času kot ste napisali pol bo v četrtek pravi čas,da grem gobarit na iste terene kot sem gobaril včeraj pa še toplo je zdaj.Mislim,da bojo do takrat spet zrastli lepi jurčki in čakali,da jih poberem  :laugh:

Lp
Martin

Martin

 :police:
Tolko gob še pa nisem nikol našo kot jih vidim tu na sliki od mitkota.Ja normo si več kot presegel a moje mnenje je tako,da rajši vidim če gdo več odnese iz gozda kot je dovoljeno,pa ma tiste očiščene.Kot take,ki se norme držijo pa gob na očistijo.

lp

Pohorc

Citat od: Martin dne 20 September 2010, 19:51
:police:
Tolko gob še pa nisem nikol našo kot jih vidim tu na sliki od mitkota.Ja normo si več kot presegel a moje mnenje je tako,da rajši vidim če gdo več odnese iz gozda kot je dovoljeno,pa ma tiste očiščene.Kot take,ki se norme držijo pa gob na očistijo.

lp

Se strinjam, Martin, ob tako lepem pogledu na množico lepo očiščenih zdravih jurčkov lahko rečem samo: 'kapo dol', tudi jaz še nisem nikoli nabral toliko. Naše Pohorje se lahko kar skrije pred Škofjeloškim hribovjem (sem si prav zapomnil?), vsaj kar se tiče letošnje bere jurčkov.

Lp, Pohorc
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

lucky_luck

mitko kam daš potem vse gobe:)??jih sami pojete??jih maste namesto kolin ane:)
lepo si jih nabral !!
lp
sam si vse nabral?

mitko

Citat od: lucky_luck dne 21 September 2010, 14:22
mitko kam daš potem vse gobe:)??jih sami pojete??jih maste namesto kolin ane:)
lepo si jih nabral !!
lp
sam si vse nabral?

Ja tele gobe smo vglavnem vložili,nekaj dali v skrino in nekaj posušili.Pojest jih pa ni tak problem, ker se jih da na veliko načinov z malo domišlije pripravit kot priloga ali glavna jed.Nabral sem jih pa kar sam in ne v lahkih pogojih,saj je lilo kot iz škafa.

Martin

 ;)
Ja gobe res ni teško popapcat tud mi jih vlažemo in pripravlamo na vse možne načine.
dans sem gobaril v gozdovih okolici šentilja ampak tam kjer drugač ne gobarim na neznanih terenih.Kaj obilnega ni blo sem pa ulovil par lepih jurčkov,tud s tem zadovoln sam,da se nekaj najde. :angel:

Lp
Martin

Grega

Pozdravljeni!

Vidim da so gobarjenja trenutno kar uspešna :). Ker imam malo prostega časa sem se odločil da se v četrtek odpravim v gozd pa bi vas vprašal katero lokacijo mi predlagate. Sicer imam stalna mesta v Karavankah cca 1400mnv, V bližini Raduhe 800 mnv ter Janče in Podlipoglav v bližini ljubljane 600mnm. Najbolj me sicer mikajo karavanke vendar se mi zdijo mogoče malo previsoke.

lisicka

Citat od: Grega dne 21 September 2010, 23:43
Pozdravljeni!

Vidim da so gobarjenja trenutno kar uspešna :). Ker imam malo prostega časa sem se odločil da se v četrtek odpravim v gozd pa bi vas vprašal katero lokacijo mi predlagate. Sicer imam stalna mesta v Karavankah cca 1400mnv, V bližini Raduhe 800 mnv ter Janče in Podlipoglav v bližini ljubljane 600mnm. Najbolj me sicer mikajo karavanke vendar se mi zdijo mogoče malo previsoke.

Predlagam Janče, oziroma Vnajnarje. Tam sem nabirala cel teden, ... na isti lokaciji, pa vedno predem iz gozda z polno košaro :):) Vmes grem pogledat še na Laze, ... pa kot da me jurčki čakajo :):)

Lp, L

Martin

 ???
No tu kjer jaz iščem gobe so pa prenehale z rastjo.Zdaj res ne razumem prejšni četrtek sem iskal našel par jurčkov nato sem šel v soboto na iste terene pravi jurčkov bum,tud v nedeljo super bera zdaj je blo toplo vreme vlage dovol sem šel dans gobarit z pričakovanjem na lepo bero.Saj sem mislil,da bodo jurčki še bol pognali a šok sam nekaj jurčkov sva z punco našla kot,da bi rastli sam tista dva dni malih jurčkov  sploh ni ne razumem.iščem na višini okrog 400mnv. >:(
zanima me če je gdo kaj gobaril te dni na pohorju ali kje pod pohorjem kakšno je stanje tam?

nisem še nič gobic vložo zdaj pa upam,da še bodo kaj pognali tud kozjenogi mesnatovci še ne rastejo kaj pogosto.

Lp
Martin

andymann

Pod Pohorjem, na Slovenjgraški strani, kjer sem bil tudi prejšnji teden, enake ugotovitve-nič na novo zrastlo, le stari gobani od prejšnjega tedna. Opažam pa eno zanimivost: zmeraj en teden po jurčkih noro poženejo rdeče mušnice.

kukmak

Lp!

Zanima me, če je kdo ta teden nabiral v okolici Janč in Lipoglava, ker vidim da je ratalo manjše zatišje v primerjavi s prejšnjim ?

Lp Kukamk

golobaj-milan

Predragi gobarji!!!

danes je nastopila polna luna in znano je, da jurčki najbolj obilno rastejo tisti teden pred polno luno.
zdaj se bo pa stanje umirilo! Tam pa tam se bo našel kak jurček. Naslednji termin za nabiranje jurčkov,
bi lahko bil od 14. do 23. oktobra, če bo lepo vreme in dokaj toplo.

lucky_luck

haha !!ja jutri po oblačno, in znano je da takrat ko je oblačno, gobe ni...moreš sam vedet kje iskat!!nima lunta tud ne takega vpliva!če je ljudi kot mravelj v gozdu več ko gob!!jurček nima časa zrastit ker nemore, ker ko malo ven pogleda ga že pohodijo ker najdejo ga tak ne:D hehe
lp
gobe pa so jaz sem včeraj  nabiral pa sem jih najdo 7kom. lepih mladih in 1 starega vsi 100%zdravi:),pa sem bil glih pol ure v gozdu...