Gobarska sezona 2010

Začel/a MIČO, 10 Julij 2010, 18:23

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

Pozdrav :o

ja ja se vidi,da so jurčki pognali spet pridno gobarimo.Tud jaz sem dans po šihtu šel gobarit a našel le enega lepega jurčka,no bolši en kot noben.Jaz pa mislim,da če bo vreme bol toplo kot mrzlo,bojo jurčki kar fajn pognali kajti tud lani so v takem času začeli množično poganjat.
Zato grem v četrtek preverit stanje na pohorje.

Pa ne pozabit gobe je treba v gozdu na mestu najdbe očistit :police: :police:

LP
Martin

tdk

Prijeten gobarski pozdrav z Goričkega!

No zadeva vsaj pri meni je taka: V nedeljo gobaril dopoldne;bera zvrhana košara in polovica velike vrečke marel;jurčka nobenega....Danes izvem,da rastejo tudi jurčki;v gozd sem šel pol šestih popoldne,gobaril eno uro;košara marel in 10 lepih jurčkov.Med gobarjenjem me pokliče kolega,ki se je peljal mimo in videl avto;bil je danes dopoldan v gozdu blizu Madžarske meje...bera 110 jurčkov,teža 8kg....jutri po 15 uri grem spet pogledat;baje da jurčki na Goričkem rastejo trenutno res obilno;pa marel je polno.


lp tdk

kragulj

Kot rečeno - poročilo s Pohorja.
Na Rogli brez jurčkov, tri se je našlo pod Tremi kralji, doživel pa sem tudi zelo neprijetno izkušnjo:
Očitno sem z avtomobilom, ki sem ga parkiral ob cesti  (nemoteče za udeležence prometa) nekomu zavzel njegov prostor, saj se je dobro znesel nad mojim avtomobilom. Na desni strani mi je s ključem popraskal oboje vrat in mi naredil precejšnjo škodo. Zadevo sem prijavil policiji, hkrati pa sem poslikal avtomobil, ki je bil parkiran v neposredni bližini (morda sem njemu zasedel prostor?), da sem lahko policiji dal vsaj nekaj informacij. Do sedaj sem zadnja tri leta na Pohorju gobaril vsaj 15 x letno, pa se ni zgodilo nikoli nič, tokrat pa...
Vsem gobarjem predlagam naj bodo pozorni na gibanje okrog njihovih avtov, z mobitelom si pofotografirajte sosednje avte, predvsem pa ob vsakem menjavanju lokacije dobro preglejte svoj avto, če ni slučajno popraskan. Res je, da na avtomobilu nisem imel celjskih ali mariborskih tabel, ampak takšno početje je višek nesramnosti. Sreča, da ga s kolegom nisva zalotila pri delu...

TheAnswer

Jurčki so res ponovno pognali. Včeraj našel sicer samo enega, danes pa 15 lepih primerkov ( tam med 5 pa dobrih 10 cm, edino enega večjega ). Je pa zanimivo da sem jih dobil vse na dobrih 100m razdalje, drugje , pa gre za zelo podoben gozd pa nič. Višina pa okrog 450 m.

p.s. So pa izredno zdravi, kar za tiste pred slabim mesecem ne bi mogel reči.  ;D

andymann

Danes na Koroškem, višina 1000m, dva jurčka, ki sta se verjetno zmotila, da sta ven prilezla, cigančkov pa vsepovsod veliko. Nižje, na okoli 500 metrov pa je bilo dosti jurčkov in gobarjev tudi.  ;D


JANEZ L

Lp!

Malo za dušo privezat... ;)





Lovski zdravo
Janez L


...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

lisicka

Citat od: dejankot dne 14 September 2010, 12:26
Lisička tudi jaz sem bil nad Igom in dobil kar nekaj marel,nameravam pa iti tudi na Janče pogledat za jurčke,če bo kaj sreče,ker v petek ni bilo še nič.kje na Jančah pa nabiraš? jaz grem malo nižje proti Štangi

V bistu nad Besnico, pri Vnajnarjih. Včeraj pa sem bila na Lazah ... no naj rečem, da tako velike in lepe bere še nikoli nisem imela  :) :) :) Se mi je kar smejalo  :D :D :D.
Vsakič nameravam vzeti fotoaparat, ... no mogoče naslednjič dodam kakšno slikico

Lp, L

Martin

POzdrav :o
Tud jaz sem dans gobaril v nižjih in višjih legah pohorja situacija pa je bila taka.V nižjih legah sem našel 6 lepih jurčkov ampak tud višje na šumiku sem našel 4 jurčke.Ni mi jasno zakaj ne rastejo bol intenzivno saj pa te dni sploh ni blo hladno vseeno sem zadovoljen. Jutri grem spet preverit še druge terene.

Lp
Martin

Martin

 ;D
Dans sem šel gobarit tu pri nas v okolici šentilja. Našel sem lisičke,marele,kozjenogega mesnatovca in par lepih primerkov jurčkov dež pa me je premočil do kosti.Vlage v gozdovih je na pretek sam premrzlo nesme postat pa bo.

pa lep glivarski pozdrav
Martin

mitko

Gobaril včeraj popoldne 8,5kg in danes15kg nabiram samo jurčke,lokacija škofjeloško hribovje.Intenzivna rast pa se je začela v našem koncu nekje v četrtek dopoldne ko je zapihal vlažen jugozahodnik.Bodejo pa jurčki vsepovsod tudi skupinsko samo malo je treba poznati punkte.

Triglav

Citat od: mitko dne 18 September 2010, 13:38
Gobaril včeraj popoldne 8,5kg in danes15kg nabiram samo jurčke,lokacija škofjeloško hribovje.Intenzivna rast pa se je začela v našem koncu nekje v četrtek dopoldne ko je zapihal vlažen jugozahodnik.Bodejo pa jurčki vsepovsod tudi skupinsko samo malo je treba poznati punkte.
Nabiranje gob je lepa stvar, užitek, toda ali ni nekje meja, poleg tega pa je velika nepremišljenost to objavljati na internetu, kajti dobiti vaš naslov inšpekciji res ni noben problem.
Lep pozdrav
Peter

gorenc

Citat od: mitko dne 18 September 2010, 13:38
Gobaril včeraj popoldne 8,5kg in danes15kg nabiram samo jurčke,lokacija škofjeloško hribovje.Intenzivna rast pa se je začela v našem koncu nekje v četrtek dopoldne ko je zapihal vlažen jugozahodnik.Bodejo pa jurčki vsepovsod tudi skupinsko samo malo je treba poznati punkte.

Ali niste presegli količino nabranega kar NEKAJKRAT ?????????? nekateri smo tu gobarji  in se držimo teh zakonov a eni ste pa JURČKARJI in za vas enako velja zakon kot za nas gobarje!

Martin

Pozdrav
Tud jaz sem dans gobaril na istih terenih kot pred dvema dnevoma.Takrat sem komaj našel par jurčkov danes pa preobrat jurčki so na veliko pognali vsaj na teh terenih.Kot bo pokazala slika sem jih našel tud na travniku.Je pa res,da neka meja v kilaži mora bit tud sam jo včasih prekoračim in mislim da jo večina gobarjev.Ampak,do neke meje meja pa je moja košara ki polna res polna nosi 4.kg.Še bol pomembno pa je ,da gobe na licu mesta očistimo ne glede al najdemo malo ali dosti.

A mogoče gdo ve kakšno je stanje na pohorju so morda tud tam pognali gobančki?

Lp
Martin

Tinchy

Najprej vas lepo pozdravljam,saj sem nova tukaj.
Tudi jaz sem danes gobarila s palerino in dežnikom v Ljubljani (Toško čelo) in sem dobila 36 jurčkov.Očitno letos še ne bo konec,saj bo naprej zelo toplo vreme.Se že veselim novih jurčkov :)

Martin

 ;D
še nekaj fotk :P