Gobarska sezona 2010

Začel/a MIČO, 10 Julij 2010, 18:23

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

pozdrav
MIČO lepe fotke tud jurčki so sami sveži.No jaz grem spet gobarit v četrtek 
bom videl če bo kaj. Drugače pa mislim,da se bo temperatura konec naslednjega tedna pričela dvigovat in bo septembra še kar nekaj lepih jurčkov za pobrat .  optimist moraš bit  ::) ;D

lp
martin

kostanjevka

Citat od: gorenc dne 29 Avgust 2010, 11:25
vrnil sem se ravno iz Klopnega vrha .Bera je bila vredu nekaj jurčkov,kostanjevk,bisernic,lisičk,žametnih gobanov.lupinarjev,cigančkov.... pa še kaj bi se našlo.Bo nekaj za zraven jagnjeta in bil je lepi sprehod,ostalo pa bo tudi za gobjo pašteto saj mešanica gob je odlična

lep pozdrav

Tone


v dolino sem prinesel tudi 7 praznih pločevink piva od "gobarjev"ki so pač takšni ki svoje  smeti pustijo kot  KRAVA DREK!!!!
vsak ima še prostor v košari  za kakšno pločevinko ali plastenko,ki jo najde in lepo je da ohranjamo čisti gozd za seboj zato
tisti ki odvržete plastenke,pločevinke v gozdu, ali doma tudi odvržete kjer koli???
pozdravljen Tone ..... ja kostanjevke so , pa bisernice pa nekaj golobic ... lisičk letos bolj bogo .... vse na nadm.višini ca 850m(Pohorje) .... kakšna pa je gobja pašteta če smem vprašat ...

Martin

pozdrav
kostanjevke kakšna goba je to to je neke vrste goban al ne?
No pri nas je negdo že našel kozjenoge mesnatovce.Super goba men enakovredna jurčku to pomeni,da bodo če se bo temperatura mal dvignila, pognali tud borovi gobani.Tisti tapravi trdi z debelimi beti kot male bombice meso pa belo kot sneg.

Zanima me če še gdo drug nabira kozjenoge mesnatovce,in kje jih nabirate? Negdo mi je rekel,da rastejo tud na pohorju.
Ima mogoče gdo kakšno konkretnejšo lokacijo na pohorju  ;D

slikce so od lani
Lp Martin 

prelahko

Malo me zanima če rastejo kaj gobe ali je premrzlo trenutno. :angel:

MIČO

Gobe še rasteje čeprav ne tako masovno kot so rastle do sobote.Sedaj je že premrzlo - če pa greš po gobe popoldne se jih še da nekaj nabrati.Tudi sam sem šel danes v gozd in nekaj jurčkov ter malo lisičk sem še našel.Prilagam tudi nekaj fotk.

http://img714.imageshack.us/i/p9010545.jpg/

http://img38.imageshack.us/i/p9010466.jpg/

http://img821.imageshack.us/i/p9010542.jpg/

http://img823.imageshack.us/i/p9010544.jpg/

lp MIČO

Martin

MIČO
lepe gobe a nevem če vidim prav,da gob v košari nimaš očiščenih: Ni mi jasno zakaj  ljudje nimate časa,da bi gobe v gozdu očistili >:(
no jutri grem tud sam gobarit mislim,da nekaj gobic le bo .No je pa komaj začetek septembra in gobe še majo dost časa za rast sam temperatura se naj malo dvigne pa bo.

Lp
Martin

rene

Imel kdo kaj sreče z jurčki? Sem mislil,ker je naslednji teden mlaj,da bi lahko bilo kaj pa kaže od ponedeljka do petka dež do največ 21°C :'(.Upam na drugo polovico septembra bolj toplejšo in vzpodbudno glede jurčkov.
LP ;)

Martin

Pozdrav >:(
Dans sem gobaril šumik klopni vrh jurčkov skoraj,da ni je pa dosti golobic.No za juho sem našel nekaj primerkov,saj nemorjo rastit če pa je gor mrzlo ko vrag.Tud jaz mislim,da bodo v sredini septembra jurčki spet pognali.Kajti po naslednjem tednu se bo pričelo toplit tako,da bo v gozdu spet hura. ;D

Pa lep gobarski pozdrav
Martin

boy

Citat od: Martin dne 31 Avgust 2010, 20:05
pozdrav
kostanjevke kakšna goba je to to je neke vrste goban al ne?
No pri nas je negdo že našel kozjenoge mesnatovce.Super goba men enakovredna jurčku to pomeni,da bodo če se bo temperatura mal dvignila, pognali tud borovi gobani.Tisti tapravi trdi z debelimi beti kot male bombice meso pa belo kot sneg.

Zanima me če še gdo drug nabira kozjenoge mesnatovce,in kje jih nabirate? Negdo mi je rekel,da rastejo tud na pohorju.
Ima mogoče gdo kakšno konkretnejšo lokacijo na pohorju  ;D

slikce so od lani
Lp Martin 


Kozjenoge mesnatovce poznam pod imenom kozji parkelj ali možek.So dobre gobe z malo tršim mesom in jih seveda nabiram tudi sam.Vendar nikoli ne grem v gozd da bi nabral samo te.Vsekakor rastejo tudi na pohorju vendar kakšna posebna lokacija po moje ne  obstaja.

Martin

Pozdrav ;D
mi pa pri nas kozjenogem mesnatuvcu pravimo focmoln no vsak jim govori drugače. Zanima me še samo,če jih nabirate višjih legah pohorja al v nižjih.ker jaz jih na šumiku še nisem zasledil  :-[
Hvala za odg.
Lp
Martin

Golobica

Nekaj slik lepotcev najdenih 1 septembra v Polhograjskih  hribih.  :)

























boy

Citat od: Martin dne 03 September 2010, 12:17
Pozdrav ;D
mi pa pri nas kozjenogem mesnatuvcu pravimo focmoln no vsak jim govori drugače. Zanima me še samo,če jih nabirate višjih legah pohorja al v nižjih.ker jaz jih na šumiku še nisem zasledil  :-[
Hvala za odg.
Lp
Martin


Sam je nad 1000m še nisem našel.

Martin

pozdrav >:(
golobica lepi primerki to pomeni,da jurčki rastejo

boy to pomeni,da moram iskat v nižjih legah kozjenoge mesnatovec.Hvala za informacije.

Kaj pa gobarska ekskurzija dans na pohorju,je blo kaj sreče al vas je dež pregnal????

kragulj

Vprašal bi, na katerem naslovu je predavanje g. Polerja 06.09.2010. ob 18.00 uri?
l

slavko

Predavanje bo na sedežu društva, Preradovičeva 1, 2000 Maribor.

Lep pozdrav,
Slavko