Gobarska sezona 2010

Začel/a MIČO, 10 Julij 2010, 18:23

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

Rene
veš kje je slap šumik pred njim je tabla rogla na levo če pripelješ iz arehove smeri.Tam sem peljal skozi,do ene take dolinice tam je blo nekaj avtov in sem tud jaz poskusi.lTo ni ravno pod roglo je pa proti njej. :-\

Do peska pa nevem kje peljat veš mogoče kako je stanje tam??

ROGLA


veš kje je slap šumik pred njim je tabla rogla na levo če pripelješ iz arehove smeri.Tam sem peljal skozi,do ene take dolinice tam je blo nekaj avtov in sem tud jaz poskusi.lTo ni ravno pod roglo je pa proti njej. :-\

Do peska pa nevem kje peljat veš mogoče kako je stanje tam??

če prideš iz smeri oplotnica je sam ena cesta   mal pred  peskom na desno za šumik

drugače bil danes na konjiški gori,so bili sam veliki in lepi-zdravi 1000n.v
juter grem  pa pod roglo smer skomarje -rakovec,ista visina   bili tam pred 2 gnevi sami mali

Martin

pozdrav

hvala za informacijo .

me pa še nekaj zanima tu pod roglo ko greste jutri kje bi tu mogo peljat?? Naprimer iz maribora se,da prit pri hočah  kje gor al je ta pot pri šumiku tud prava.? :'(

Lp

rene

Ja glede peska ti lahko povem,da je bil prejšnji teden raztur kako je pa stanje sedaj pa nevem niti pribljižno.Na tej strani Mariborskega Pohorja pa so gobam šteti dnevi saj se naslednji teden kot kaže ne bo segrelo kaj dosti nad 20°C.Vsako jutro bo megla. Mislim,da tisto kaj je največ kar je letos pohorje dalo je to to.Mislim,da sem do zdaj nabral okoli 15 kg jurčkov kar je povprečno glede na zadnje sezone.
Lp ;D

jcb

Danes 1 velika košara jurčkov +  mala vrečka, cca 5kg.

ROGLA

Citat od: Martin dne 26 Avgust 2010, 20:33
pozdrav

hvala za informacijo .

me pa še nekaj zanima tu pod roglo ko greste jutri kje bi tu mogo peljat?? Naprimer iz maribora se,da prit pri hočah  kje gor al je ta pot pri šumiku tud prava.? :'(

Lp



če greš iz maribora smer hoče-areh ,prideš na osankarico,iz osankarice moraš potem dol na lokanjo nato desno na jurgovo,nato  naprej proti pesku   in nato  mal pred peskom na desno  je sam ena cesta proti klopnemu vrhu
pod klppnim vrhom pa je.. šumik..
bil danes smer skomarje ...  rogla,same stare tu pa tam kak k bode iz mravlisča  ali izpod smerečke,je pa ogromno cigančkov,pa kostanjevk in sivk


b

Martin

Pozdrav
hvala za napotke.
Kaj zdaj gobarji neko zatišje je nastalo tu na forumu .Je to morda posledica,ker so jurčki prenehali z rastjo.Dežja je padlo kar nekaj sam mrzlo napovedujejo za naprej,upam da se bo postopoma otoplilo. ???
No jaz sem včeraj gobaril na pohorju in z težavo našel 0,7.kg jurčkov. (mislim,da je zdaj zatišje pred nevihto) ;)

Lp
Martin

prelahko

Kaj te več nebojo rastli na Pohurju se v te zadeve nena najbolj razumem. ???

MIČO

Danes zjutraj sem bil seveda zopet v gozdu in našel sem okoli 2 kg jurčkov vendar sem se moral malo bolj potruditi kot prejšne dni.Drugače pa izgleda kot da bi jurčki manj rasli - so mogoče temu krive nižje temperature.Seveda pa se lahko ob dobrih razmerah rast ponovi saj je pred nami še cel september.

lp MIČO

Martin

pozdrav

Ne to ne pomeni,da nebojo več rastli na pohorju.Če se bodo tempareture dvignile bodo jurčki spet pognali.
Lani sem na pohorju največ jurčkov našel od začetka septembra pa vse,do oktobra zadnje sem nabiral še desetega oktobra.
Je pa res,da predlani pa sem zadje nabral 12 septembra ogromna razlika takrat je bilo zelo hladno kar za lanski september ne morem rečt saj je bil zelo topl.
Upam,da se bo otoplilo in s tem pognalo gobe na plano ;D

lp
Martin

prelahko

Tudi jaz upam,da še bo kaj,sem bolj amater v gobah grem pa rad zaradi prijetne družbe,pa da se malo sprehodimo,pa seveda da se tudi kaj nabere. ;D :D

rene

Kot kaže v naslednjih 2 tednih bo že kr teta jesen tukaj :laugh:.Jutra bodo sveža od 5-8°C čez dan pa največ 21°C no mogoče še keri dan ali dva prek 23°C več pa tudi ne.Jurčki bodo tako imeli možnost rast samo 2-4 ure na dan tak,da jih verjetno nebo v velikem številu.Najhladneje bo ta ponedeljek, kaže samo do nekje 15°C čez dan in sneg pod 2000 m.V avstrijskih alpah tudi do 1500 m.Težke pogoje bodo imele gobice ja :-[
LP ;)

gorenc

#132
vrnil sem se ravno iz Klopnega vrha .Bera je bila vredu nekaj jurčkov,kostanjevk,bisernic,lisičk,žametnih gobanov.lupinarjev,cigančkov.... pa še kaj bi se našlo.Bo nekaj za zraven jagnjeta in bil je lepi sprehod,ostalo pa bo tudi za gobjo pašteto saj mešanica gob je odlična

lep pozdrav

Tone


v dolino sem prinesel tudi 7 praznih pločevink piva od "gobarjev"ki so pač takšni ki svoje  smeti pustijo kot  KRAVA DREK!!!!
vsak ima še prostor v košari  za kakšno pločevinko ali plastenko,ki jo najde in lepo je da ohranjamo čisti gozd za seboj zato
tisti ki odvržete plastenke,pločevinke v gozdu, ali doma tudi odvržete kjer koli???

TheAnswer

Ravno iz gozda. Kakšne pretirane bere ni bilo, par miniaturnih lisičk, ter nekaj cigančkov. Za kakšen kozarček ali dva vloženih bo že.

Jurčkov pa trenutno ni ( višina 400 - 500 m ).

Upajmo da se bo med tednom segrelo še za kakšno stopinjo ali dve več kot napovedujejo.  ;D

p.s. važno da se gre v naravo na sprehod.