Gobarska sezona 2010

Začel/a MIČO, 10 Julij 2010, 18:23

Prejšnja tema - Naslednja tema

kukmak

Lp!

Tudi jaz sem si danes vzelo malo časa za gobarjenje in imel kar lepo bero, saj sem našel 20 jučkov na območju Medvod med njimi tudi enega borovega gobana :) !!! Še eno vprašanje ali kdo pozna kakšnega dobrega determinatorja v okolici Ljubljanje?

Lp Kukmak!

Triglav

Včeraj sem se napotil v bližini Tržiča v pregledovanje mojih gobarskih terenov, našel sem nekaj lepih primerkov marel in jurčkov.

Lep pozdrav
                  Peter

http://img148.imageshack.us/i/slika1z.jpg/

Martin

Pozdrav
hvala vsem za odgovor za golobico.No tukaj mislijo z imenom sivka prau to gobo,jo tud lupijo in na žaru pečejo. Nevem tak pravijo prav tem gobam sem se pozanimal.Drugič bom kako pobral pa probal spečt.
Vidim,da jurčke kar lepo najdete super res gre vse v pravo smer pa spet napovedujejo dež toplo pa je tud dovol .

(gobe so pričele lepo rast tud jurčki tako bo kmalu vse več gobarjev v gozdu.A ko najdemo jurčka ali bilo katero gobico se zavzamimo in jo na mestu očistimo,ter gozd pustimo za sabo čist brez odpadkov kajti samo tako bomo ohranili gozd taki,da bojo naslednja leta tam zrastle lepe,zdrave gobice) .

gorenc

Citat od: Triglav dne 12 Avgust 2010, 15:03
Včeraj sem se napotil v bližini Tržiča v pregledovanje mojih gobarskih terenov, našel sem nekaj lepih primerkov marel in jurčkov.

Lep pozdrav
                  Peter

http://img148.imageshack.us/i/slika1z.jpg/

V kateri konec Tržiča hodite če ni skrivnost smer da bo bolj na grobo?

slavko

V vaši bližini so gobarska društva:

- Ljubljana, Veselova ulica 13, z determinatorji (Kosec, Kaiser, Tratnik Bogdan in Veronika, Ujčič, Šajn...),
- Kranj, cesta Staneta Žagarja 27, z determinatorji (Arzenšek, Malovrh, Vrhovnik, Dolenc),
- Škofja Loka, Frankovo naselje 74a, z determinatorji (Jesenko, Stepančič, Primc).

Upam, da vam bodo podatki koristili.

Lep pozdrav,
Slavko

kukmak


Hvala Slavko za koristne informacije !

Lp Kukmak !

rene

Pozdravljeni!
Kot sem ta teden omenil sem tudi jaz odšel v gozd bolj na sprehod kot pa po gobe ;D.Očitno trenutno na MB Pohorju gobe ne rastejo tako izrazito kot drugod po sloveniji.Našel sem 5 jurčkov nekaj lisčk pa nekaj marel,golobice in turke.Malo sem razočaran glede na to v kolikšni količini jih drugi najdete.Je pa gozd zelo zelo zelo suh in ni čudno,da nič ne raste kljub tem padavinam.
Pa lep gobarski pozdrav ;)

gorenc

Citat od: rene dne 13 Avgust 2010, 13:46
Pozdravljeni!
Kot sem ta teden omenil sem tudi jaz odšel v gozd bolj na sprehod kot pa po gobe ;D.Očitno trenutno na MB Pohorju gobe ne rastejo tako izrazito kot drugod po sloveniji.Našel sem 5 jurčkov nekaj lisčk pa nekaj marel,golobice in turke.Malo sem razočaran glede na to v kolikšni količini jih drugi najdete.Je pa gozd zelo zelo zelo suh in ni čudno,da nič ne raste kljub tem padavinam.
Pa lep gobarski pozdrav ;)

Sam sem doma tik pod Pohorjem malo stran od Snežnega stadiona in vem kakšno je trenutno stanje.Ampak če smo gobarji pa da se vsaj malo držimo zakona nam je okoli 2 kg dovolj v eni rundi pri tistih ki jih nabirajo velike količine logično pomislite da toliko gob ne moreš pojesti od sezone do sezone.Končajo sami vemo kje restavracije ipd...
Držimo se vsaj malo zakona

Pohorc

Citat od: rene dne 13 Avgust 2010, 13:46
Pozdravljeni!
Kot sem ta teden omenil sem tudi jaz odšel v gozd bolj na sprehod kot pa po gobe ;D.Očitno trenutno na MB Pohorju gobe ne rastejo tako izrazito kot drugod po sloveniji.Našel sem 5 jurčkov nekaj lisčk pa nekaj marel,golobice in turke.Malo sem razočaran glede na to v kolikšni količini jih drugi najdete.Je pa gozd zelo zelo zelo suh in ni čudno,da nič ne raste kljub tem padavinam.
Pa lep gobarski pozdrav ;)

Sodeč po zapisih iz foruma je glede jurčkov:
- Gorenjska trenutno najbolj posejana [čeravno še ni prave "poplave" jurčkov], če prav razumem v vseh višinah,
- Štajerska pa je redko posejana; kar pa je, je mestoma v nižjih legah.

Tako da, najverjetneje so na Pohorju trenutno nekateri sicer dobri placi še povsem brez jurčkov, zaenkrat bo potrebne nekaj sreče.

Nič, tudi jaz grem jutri zjutraj v jugozahodno Pohorje in poročam. Lp, Pohorc
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

notnou

LP!

Včeraj sem se odpravil v gozd,z namenom da bi našel kakšno rdečo mušnico,da bi jo fotografiral,ker delam na enem projektu.Ker se na gobe ne spoznam,sem si prej malo prebral in zasledil da rastejo od julija naprej v smrekovih gozdovih.Našel nisem nobene.Pravzaprav nisem niti našel nobene gobe:)
Zato sem se obrnil na vas in vas prosim če mi lahko svetujete kam se naj namenim po njih (pošljem slike).

hvala

kukmak

Lp!

Jest ti svetujem, da greš na Pokljuko, vendar takrat ko so gor jučki, ponavadi jih je veliko, če se odpraviš iz Mrzlega studenca prosti Blejski koči ali pa proti Goreljku, predvsem v bližini smučišč Jelka in Šport hotel!

Lp Kukmak!

Martin

pozdrav

Rene kateri strani pohorja si iska l?Če ni skrivnost tud jaz grem jutri na MB pohorje.Saj 5 jurčkov tud ni tak slabo.
spet je padal dež super upam,da bom mel kaj sreče. Poročam jutri. :o

Lp
Martin

Lemedis

#72
Pozdravljeni,
Sem čisto nov na tem forumu, glive me zanimajo predvsem zaradi ekološke funkcije ki jo opravljajo, ker pa vidim da je tukaj v ospredju kulinarični aspekt bom tudi sam pisal prvič s tega vidika.
Danes sem gobaril v večih predelih Štajerske. Stanje je bilo takšno: nad 1100mnv le par jurčkov ( in golobic, nasploh malo gob v gozdu. Potem spust 850-1000mnv, tukaj stanje zadovoljivo - malce več jurčkov (7-8) in precej lisičk, golobic.
Za konec še spust precej nižje in gobarjenje v Halozah. Tukaj bera odlična, gobe tukaj trenutno zelo rastejo. Golobic tukaj nekoliko manj, zato pa se intenzivno pojavlja gabrov ded (Leccinium griseum).
lp,
Lemedis

Slika :
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

MIČO

Danes zjutraj sem bil zopet v gozdu in prvič letos sem imel polno košarico - našel sem 1,2 kg jurčkov.Rasli so na višini 1050 mnm.Drugače pa je sedaj v gozdu dovolj mokro in napovedujejo nove padavine tako da bi sedaj gobe morale rasti.Videl sem tudi dve mareli vendar sta bili že stari in nekaj lisič tako da upam da bodo tudi lisičk še rastle.

lp MIČO

rene

Pozdravljeni na drugem forumu glede gob tolko:

http://forum.zevs.si/index.php/topic,1240.120.html
morate do konca strani,da boste videli kaj pomeni bera jurčkov:)
slike povedo 1000 besed in komaj čakam,da bo tudi tu vsaj polovično tako kot je tam sedaj.
LP ;D