Gobarska sezona 2010

Začel/a MIČO, 10 Julij 2010, 18:23

Prejšnja tema - Naslednja tema

meganboj

ne bil sem na oni strani cesta proti osankarici

Martin

Ja vem kje je to nisem pa vedo,da rastejo tam tud lisičke.No bom vido kok sreče bom mel jutri sam.
Tud mene zanima kje ste nabrali tok jurčkov??????? ???

meganboj

#47
ja veliko sreče jutri ti želim
jas nažalost terenov proti klopnemu vrhu ne poznam mogoče bi rabo kakega vodiča ha ha

sasok

Pozdravljeni

Moje ime je Sašo, sem iz Črnomlja in se prvič oglašam na Lisička forumu. Še prej pa najlepša hvala Gregorju, ki me je ročno prijavil na forum.
Sem se danes vračal iz Lj proti Beli Krajini in sem na Brezju (cca 600 m N.V.) spet opazil cigančke, ki prodajajo lepe in zdrave jurčke. Po 10 €/kg!
Jaz sem pa v soboto prečesal najmanj 3m2 km, pa nisem našel nič >:(

Bom šel spet čez vikend v akcijo.

lp
Sašo

Gregor

Citat od: Martin dne 10 Avgust 2010, 20:30
No vidim,da je spletna stran mal drugačna lepo,a ne razumem zakaj je skoraj vse v angleškem jeziku?Če je pa slovensko društvo.?

Forum je trenutno v angleskem jeziku, ker za to verzijo se ni slovenskega prevoda, a delam na tem.
Ostala spletna stran www.gobe.si je se vedno v slovenskem jeziku.

meganboj

morpho z kerega konca pa si doma če ni skrivnost ::)

rene

Morpho na kaki višini pa so bile nabrane in seveda,če so iz pohorja?
Lp

almiie

Živjo, danes smo v gozdu nabrali gobane in nas zanima katere vrste so in ali so užitni.
Hvala v naprej!

Lp, Alma

Martin

Evo mene

najprej pozdravljen Sašo in dobrodošel med nami.
Dans je bil super gobarski dan.Zjutraj ob 6h sma z punco bila že na pohorju že na prvem štatlu sva naletela na tri majhne jurčke a ko sva pogledla mal bolje je blo iglovje kar valovito od majhnih jurčkov.Nisva jih pobirala niti brckala ker so bili sam za kak cm.Okrog drevesa jih je blo ziher cez 20. Tako sem mislil zaj pa bo a potem do klopnega ništa.
potem sva se odločla,da grema pogledat še nižje na kaplo in tam prvo par lisičk potem pa jurčki in to lepi in okrog njih polno majhnih ki jih spet nisva pobrala.Skupj sva našla kakih 13 lepih jurčkov ter srečala gobarja,ki je tud imel gobice super in tako že komaj čakam soboto zakaj? ker grem spet gobarit ;)No še par slik vsi so iz kaple.

Lp
Martin

Martin

Zanima me katera goba je ta na sliki?Teh je kok hočeš no mi jim pravimo sivke kaj je to užitna mislim da je. :-\

Hvala za odg

Gregor

Tezko je reci po tej sliki, verjetno  modrikasta golobica.
http://www.gobe.si/Slike/RussulaCyanoxantha

boy

Martin najprej ti naj povem da je slika preslaba da bi se dalo 100% povedati katera goba je to.Po moje spada med golobice in sicer bi lahko bila modrikasta golobica.Pod tem imenom jo poišči na intenetu in sam primerjaj.Sivka oziroma snežka kot jo imenujemo na štajerskem pa to vsekakor ni,ker le ta raste v pozni jeseni in ji niti podobna ni.

boy

Vidim da sva z Gregorjem prišla do enakega zaključka.

slavko

Martin, tisto na sliki je gotovo modrikasta golobica (Russula cyanoxantha), ki je užitna in tudi zelo okusna goba. Jaz pri golobicah zmeraj olupim klobuk. Primerna je za žar, kjer jo malce posolite, ali pa panirana kot zrezek.

Alma, vi pa mislim da ste našli kraljeve gobane (Boletus regius). Preverite - če pri prerezu meso ne spremeni barve, so zagotovo kraljevi gobani, ki so užitni, vendar v Sloveniji zaščiteni. Samo tisti največji na sliki se mi zdi nekoliko drugačen, kot bi bil leponogi goban (Boletus calopus). Malce preverite okus - če greni, je sigurno ta vrsta, ki seveda ni užitna.

Lep pozdrav,
Slavko

barzen

Alma, drugič ko slikate pri umetni svetlobi uporabite bliskavico in to iz kakega metra z malo povečave, da bodo slike boljše. Meni se zdi, da je na sliki le en kraljevi goban, dva pa me spominjata na rumenega gobana.

Lep pozdrav,
Bojan Arzešek