Gobarska sezona 2010

Začel/a MIČO, 10 Julij 2010, 18:23

Prejšnja tema - Naslednja tema

rene

Kukmak lepi jurčki ja ni kaj :laugh:.Edino kaj me moti,da niso očiščeni bli v gozdu upam,da boš te ostanke odnesel v gozd če pa ne pa jih vsaj drugič v gozdu očisti.
Jaz pa sedaj čakam na kakšno konkretno pošilko dežja pa bom očitno še moral vsaj en teden počakati za raztur Pohorskih jurčkov.
LP ;D

kukmak

Ponavadi jih vedno očistim, danes pa sem pozabil nož doma !!!

Upam, da se mi to ne več ponovilo!!

Lp Kukmak!

Martin

Pozdrav
danes sva gobarila z punco.Bera kar dobra ampak gobarjev več kot gob.
Ja ja nož je pomembnejši kot košara. :police:

Lp
Martin

rene

Večerni pozdrav
nekam mirno je na forumu to pomeni,da nič ni gobic v gozdu al kak?
Sem šel sam pogledat pa je suho rabimo dež vsaj en celi dan pol pa bo.Bera tak-tak,našel sem 10 jurčkov.Več gobarjev kot gob;)
LP ;D

Martin

Pozdrav
dans sem gobaril na klopnem, bera 2 kg jurčkov. Sicer sem imel večinoma večje, res pa je, da je v gozdu suho.No, v sredo pravi dež in  upam, da bo lilo ko iz škafa. Ljudi pa je še vedno ogromno po gozdu.

Pa lep glivarski pozdrav.
Martin

mato2

Najprej lep pozdrav!
tudi jaz sem strasten nabiralec gobna pohorju teren med mladinskim domom smolnik -sumik ter klopni vrh

:)

mato2

rabo bi pa pomoc kako naloziti fotografije :)

slavko



mato2

hvala ti pravkar odhajam bom jutri nalozo kaj ali pa v torek nove za zacetek sem dau eno v moj profil ;D

mato2

evo tole nad vikendi pod klopnim vrhom

http://img819.imageshack.us/i/fotografija0059.jpg/

upam da dela slikca :)

MIČO

Danes zjutraj sva v gozd odšla z nečakom - bera je bila dobra saj sva dobila vsak po 2 kg jurčkov.Nabirala sva na višini 1050 - 1300 m.n.m.Drugače pa v mojem koncu ni pretirano gobarjev.Je pa res da je že relativno suho in bi bil potreben dež,toplo pa je sedaj dosti.


http://yfrog.com/g4p8220278j


lp MIČO

Martin

Pozdrav

no še negdo ki išče šumik klopni vrh .Mato2 lepi primerki super,reči mi si našel tud kaj majhnih jurčkov? Ker jaz sem zadnje čase našel sam večje mislim,da ne rastejo več odzadaj vsaj tam kjer jaz iščem.

Slika je od včerajšne bere

Lp
Martin

ROGLA



no še negdo ki išče šumik klopni vrh .Mato2 lepi primerki super,reči mi si našel tud kaj majhnih jurčkov? Ker jaz sem zadnje čase našel sam večje mislim,da ne rastejo več odzadaj vsaj tam kjer jaz iščem.

Slika je od včerajšne bere


no da povem ,nabiral včeraj nasproti šumika,kr pod roglo.....zdaj rastejo na 1400 m.....same male,na 1100 metrov  proti planini  pa bile same take kot tvoje  lp danilo

mato2

V soboto sem biu na zadnje in sem pr mladinskem domu najdo okoli 4 kg samih malih velikosti od 3 do 10 cm. No nabirava  skupaj z punco tako da deliti z 2 težo ;D. Jutri grem spet na te terene in bom porocau kak pa kaj! :)