Gobarska sezona 2010

Začel/a MIČO, 10 Julij 2010, 18:23

Prejšnja tema - Naslednja tema

Tinchy

Ali kdo hodi kaj po pokljuki?Me zanima ali je kaj tam ali je za letos konec,ker je premrzlo?

Pohorc

Citat od: mitko dne 18 September 2010, 13:38
Gobaril včeraj popoldne 8,5kg in danes15kg nabiram samo jurčke,lokacija škofjeloško hribovje.Intenzivna rast pa se je začela v našem koncu nekje v četrtek dopoldne ko je zapihal vlažen jugozahodnik.Bodejo pa jurčki vsepovsod tudi skupinsko samo malo je treba poznati punkte.

Čestitke, Mitko, res zavidljiva bera ... a je 15 kg jurčkov v enem dnevu vaš dosedanji rekord? Takšna bera je za en dan res osupljiva. Če boste priložili še kakšno fotografijo, bo vaš prispevek še bolj zanimiv.

Mimogrede, boste po takšnih berah letos še gobarili?

Lp, Pohorc
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

Pohorc

Citat od: Martin dne 18 September 2010, 19:01
A mogoče gdo ve kakšno je stanje na pohorju so morda tud tam pognali gobančki?
Lp
Martin

Martin, kolikor vem, gobarite bolj v vzhodnem Pohorju, jaz bom jutri preveril JZ Pohorje (imam občutek, da se je v tem tednu zgodil nov val rasti, tudi zapisi na forumu to potrjujejo) in javim.

Lp, Pohorc
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

jcb

Citat od: mitko dne 18 September 2010, 13:38
Gobaril včeraj popoldne 8,5kg in danes15kg nabiram samo jurčke,lokacija škofjeloško hribovje.Intenzivna rast pa se je začela v našem koncu nekje v četrtek dopoldne ko je zapihal vlažen jugozahodnik.Bodejo pa jurčki vsepovsod tudi skupinsko samo malo je treba poznati punkte.

To ni nič v primerjavi z mojo letošnjo oz. včerajšnjo bero (dlih tako, kot če bi primerjal 1 evrov in 100 evrov), o količinah pa ne bom govoril, zaradi javnosti foruma. Lokacija oz.hribovje isto

Pohorc

Citat od: jcb dne 19 September 2010, 12:53
To ni nič v primerjavi z mojo letošnjo oz. včerajšnjo bero (dlih tako, kot če bi primerjal 1 evrov in 100 evrov), o količinah pa ne bom govoril, zaradi javnosti foruma. Lokacija oz.hribovje isto

To pomeni, da ste sami nabrali bistveno več od 15 kg jurčkov v enem dnevu. Že Mitkovih 15 kg je na meji verjetnega, bistveno več kot to pa ... malo me spominja na "lovske prigode". No, razen ... imate fotografijo?

Lp, Pohorc
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

lucky_luck

ja valda da jih je nabral če jih je v vodi pusto namakat pa so potem vsaka po 1kg mele:) jaz sem jih mel te 30 kg. 1je mela cca. 1-1.5kg lepe so ble ja :) haha
lp

rene

Dajte fantje če ste ste že tako glasni pa prilimajte kako sliko,da vas vidimo :laugh:. Jaz sem bil danes v gozdu nabral za celo košaro gob od tega je bil samo en jurček.Drugače prevladujejo golobice vseh vrst. Naj pa povem,da sem nabral tudi zgodnji kostanj in ga bo za skuhat zvečer glih fajn.
Pa lep pozdrav ;D

lucky_luck

rene če si sedaj sam enega jurčka našo je pa res sramota!!!!ker tako zaj rastejo pa res...se ne reće zastonj da rasteš ko goba!!!jaz sem jih danes našo 30 kom!lp pa nobene golobice;)

rene

Kje pa si nabiral? Pa ne govori mi o sramoti ker sem šel popoldan po gobe in res ni lepo,da tako govoriš ker nočeš,da bi še jaz začel.Jaz sem šel do Lukeja na MB Pohorju pa Tič

Martin

Pozdrav >:(
kaj zdaj to 15kg,pa nevem kok še.Kaj pa normativi nič ja ja teško se je odrečt če jih najdeš no poznam dost takih ko govorijo o nevem kakih najdbah :-\ ampak zakaj ne prilimate kako slikco.Pa upam,da gobe čistite v gozdu.
Tud jaz sem dans gobaril na istih terenih kot zadnje dni in jurčki kar lepo poganjajo.Ter mislim,da bodo te dni ko pravi toplo pognali še bol.
jaz pa bom prilimal sliko današnje bere, gobarit pa grem spet konc tedna :laugh:

Vprašanje- v kolkem času zraste jurček nekje do 10cm.je možno,da zraste v dveh dneh v pravšnih pogojih mislim kot so zdaj?

Lp
martin

MIČO

Danes popoldne sem šel pogledat če kaj gobe rastejo v mojem koncu in našel 7 manjših jurčkov med 950 in 1300 mnm in kar precej lisičk glede na to da so letos slabo rasle.Upam da jih bom letos še kaj našel saj glede na vreme(nizke temperature)kakšne obilne rasti ni za pričakovati.

lp MIČO

Pohorc

Citat od: MIČO dne 19 September 2010, 20:28
Danes popoldne sem šel pogledat če kaj gobe rastejo v mojem koncu in našel 7 manjših jurčkov med 950 in 1300 mnm in kar precej lisičk glede na to da so letos slabo rasle.Upam da jih bom letos še kaj našel saj glede na vreme(nizke temperature)kakšne obilne rasti ni za pričakovati.

lp MIČO

MIČO, podobno izkušnjo na podobni višini sem danes imel tudi jaz. Bil med 1000 in 1180 mnm (JZ Pohorje) in našel 4 manjše jurčke in kar nekaj lisičk, vsega skupaj je sicer za le 240 g, kar bo ravno za kako juhco. Se strinjam, da glede na nizke nočne temparature kaj posebnega (kljub padavinam) vsaj ta teden ni pričakovati.

Vse kaže, da bodo višje lege letos odnesle kratko napram srednjevisokim legam (600-850 mnm).

Lp, Pohorc

Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

Pohorc

Citat od: Martin dne 19 September 2010, 19:55
Vprašanje- v kolkem času zraste jurček nekje do 10cm.je možno,da zraste v dveh dneh v pravšnih pogojih mislim kot so zdaj?

Lp
martin

Sicer nisem strokovnjak za to, sem pa lani na eni avstrijski strani bral, da jurček v ugodnih razmerah potrebuje od trenutka, ko pokuka iz zemlje, do faze, ko mu orumeni trosovnica (približno takrat postane "odrasel" in se začne trosovnica mehčat), med 3-5 dni.

Morda bo slavko ali kdo drug vedel kaj bolj natančnega?

Lp, Pohorc
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

lucky_luck

uu ko smo hudi!če pa je res!:) na pohorju sem nabiral 1000mnm pa sem jih našo 20 kom! glede tega kako hitro pa goba zraste. v 2 dneh zraste lahko 3-10 cm iz lastnih izkušenj sam potem je še vlaga pa toplota odvisna...
lp

rene

No vidiš si jih nabiral višje kot jaz lucky_luck, sem imel namen iti višje pa je ravno takrat bila megla nad Lukejem pa nisem šel .Jaz imam za letos dovolj gob no mogoče še bi pasal kakšen zrezek od marel :P. Čakam še samo na kostanje in mošt,da se poje pozno v noč ;D
LP ;)