Gobarjenje danes

Začel/a Fiat007, 13 Avgust 2009, 21:06

Prejšnja tema - Naslednja tema

meganboj

sivke že rastejo kje

slavko

V soboto smo bili na Goričkem, na madžarski strani, pa ni bilo niti ene. Kaže, da je še pretoplo zanje.

Odgovor imam še za uporabnika Bubiko Ramios:

Prašnice (Lycoperdon) in plešivke (Calvatia) se med seboj raqzlikujejo po velikosti. Slednje so večje.

Še največ težav je pri visoki plešivki (Calvatia excipuliformis), ki se od betičaste prašnice (Lycoperdon perlatum) razlikuje po dolžini beta.

Lep pozdrav,
Slavko

JANEZ L

Lp!

V soboto šel malo v gozd. Pri nas je po nižinah suho kot poper in temu primerna je tudi rast gob...malo, kar pa je pa suho... No nekaj je pa vseeno bilo... Najbrž zadnji letos.

Lovski zdravo
Janez L


...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

as

V četrtek, prejšni teden pregledal kar nek
aj rastišč sivk, vendar jih še ni. Našel pa zelo velike borove gljive.

tdk

Citat od: slavko dne 19 Oktober 2009, 10:31
V soboto smo bili na Goričkem, na madžarski strani, pa ni bilo niti ene. Kaže, da je še pretoplo zanje.

Odgovor imam še za uporabnika Bubiko Ramios:

Prašnice (Lycoperdon) in plešivke (Calvatia) se med seboj raqzlikujejo po velikosti. Slednje so večje.

Še največ težav je pri visoki plešivki (Calvatia excipuliformis), ki se od betičaste prašnice (Lycoperdon perlatum) razlikuje po dolžini beta.

Lep pozdrav,
Slavko

Slavko upam,da ste se v Goričkih gozdovih na tej ali oni strani meje dobro pučutili;upam da ni bilo ne prvic in ne zadnjic.
pa fajn bi bilo da napisete malo vec o tej zadevi....obcutki,gozdovi,ljudje...in seveda gobe!

lp tdk


slavko

Tdk, ko dobim več informacij, bom napisal prispevek.

Zaenkrat toliko: imeli smo gobarsko ekskurzijo v Monoštru, pri naših porabskih Slovencih. Tja nas je peljal avtobus, kar pomeni, da nas je bilo okoli 50. Bili smo prijazno sprejeti, organizacija je bila odlična, v njihovem hotelu Lipa pa smo pripravili razstavo gob. Bilo jih je okoli 125 vrst, žal niti ene zimske kolobarnice (Tricholoma portentosum) ali sirotice, kot jih imenujejo.

Pokrajina je zelo slična kot Goričko, po mojem občutku je več mladega lesa. Zgubiti se sploh ni težko...

Pričakala nas je tudi TV ekipa in obljubili so nam, da bodo napravili reportažo, ki bo na TV SLO1. Toliko za sedaj.

Lep pozdrav,
Slavko

Lojze07

Janez, tudi jaz svoje letošnje gobarjenje zaključujem... Hvala za vse lepe fotografije...

Enako seveda vsem ostalim, predvsem pa g. Slavku za vse njegove strokovne odgovore... Ko boste izvedeli, kdaj bo - če bo - prispevek na TV SLO - pa nas, prosim, predhodno le obvestite...

Vse dobro!

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

slavko

Ko mi sporočijo povezavo za prispevek na TV, bom objavil na forumu, hkrati pa bom napisal prispevek o gobarjenju pri porabskih Slovencih, kjer bo tudi povezava TV prispevek.

Lep pozdrav,
Slavko

tdk

Danasnji sprehod po gozdu: našel oz.nabral nisem nič,pozna jesen,v gozdu najdeš edino rumene ježke,nekaj poprovk(velike bele gobe),nekaj osušenih štorovk...je pa kvantiteta gob bistveno padla....šel sem predvsem zato,da preverim,če sivke že rastejo;kjer sem hodil ni nobene. Tudi v gozdu se opazi skorajšnji prihod zime.Je pa res tapravi užitek sprehod v gozdu sedaj v pozni ali poznejši jeseni.
Danes dopoldne sem bil službeno v MB;seveda pogled na Pohorje;a ni na vrhu Pohorja nekaj snega?Upam,da sem dobro videl...

lp tdk

p.s. A rastejo že kje sivke?

Martin

Pozdrav.

Tud jaz sem tako rekoč končal z letošnjo sezono, ki je bila odlična .Vsem skupaj lep pzdrav ter upam ,da boste tud v naslednji sezoni nalagali čim več zanimivih fotk.

kepa

Moja gobarska sezona pa še ni koncana. Če bo sreča imam plane še na Pohurju, zadnjo soboto je bilo kar nekaj jurčkov, lisičk itd. Celo sneg je padal. V nižinah pa podobno. Gobe še bodo če ne drugega, tu pa tam jurčki, turki, sivke...

počasna

Prve jurčke sem nabrala 13.6., zadnje pa mislim ta vikend, one črne kapice.
Lep pozdrav!

Martin

Pozdrav

No Počasna ter Kepa zdaj pa me res zanima, če bosta kaj našli. Pa kaj ni sneg na Pohorju.  veliko gobarske sreče.

Lp.Martin

janja

#223
Tole tukaj bo šlo bolj počasi, ker s sinom prvič pošiljava slike. mislim, da sem našla slinarja, ??
, ni pa imel na sebi nalepke z navodili za uporabo. Kaj naj naredim z njim? Če bo sinu uspelo, priletita v kratkem še dve sliki na forum.
lp, Janja

janja

nadaljevanje...