Dolgčas v gozdu

Začel/a markok, 30 Oktober 2006, 12:06

Prejšnja tema - Naslednja tema

markok

Ker je letos gobja sezona  milo rečeno žalostna, sem začel hoditi v gozd s fotoaparatom namesto s košaro. Tako vsakič prinesem domov kakšno fotografijo, da mi žena sploh verjame, da sem bil v gozdu. Včeraj sem našel samo 4 čopaste tintnice in nič drugega. Sicer pa moj teren (okolica Domžal) tako in tako ni bogve kaj. Za primer prilagam meni neznano gobo, katero sem letos videl prvič.   Ve kdo, katera vrsta je?

Sicer se oglašam prvič  in želim forumu čimveč dopisovalcev.

markok


Če bi znal pripeti fotografije, bi bilo pa sploh fino.
Mi lahko kdo pomaga??

Gregor

Najboljše je, če naložiš sliko na
http://imageshack.us/
in potem kopiraš naslov slike sem.

markok


markok


Gregor

Še boljše bo, če boš nastavil pomanjšanje na 800x600 namesto 320x240.

gušmarun

Zanimivo. Meni ni nikoli dolgčas v gozdu, res pa je bil lani en res resnični dolgčas v gobjem smislu. Sem sicer Gorenjka in žal ne bom mogla v vašo družbo na Pohorje, bom pa z veseljem spremljala vaše delo, ker sem gobarka od malih nog, po maminih gobarskih "genih". To je bilo v časih, ko je bilo gobarjenje "rezervirano" za posebneže, zaljubljence v tišino narave in jih ni bilo veliko. Ko so gobe rasle so se obvestili in šli...Danes pa je to nek nacionalni ne vem kaj, a pogosto ni v prid naravi in tišini. Vašemu društvu želim veliko lepih druženj in dobro sezono v letošnjem letu. Na Dolenjskem okoli Ambrusa(!) je veliko marčnic, sem izvedela.

slavko

Pozdravljena Gorenjka,

veseli me, da imamo na forumu tudi romantično dušo. Meni prav tako ni nikoli dolgčas v gozdu. Seveda bi bil vesel, če bi prišli pogledati kakšne gobe rastejo na Pohorju. Verjemite, da bi bili presenečeni. Rastišča na Pohorju so podobna kot pri vas na Pokljuki, a vendar drugačna. Vabljeni 1.9.2007, ko imamo dan odprtih vrat.

Lep pozdrav,
Slavko

cordyceps

Citat od: markok dne 30 Oktober 2006, 12:06
Ker je letos gobja sezona  milo rečeno žalostna, sem začel hoditi v gozd s fotoaparatom namesto s košaro. Tako vsakič prinesem domov kakšno fotografijo, da mi žena sploh verjame, da sem bil v gozdu. Včeraj sem našel samo 4 čopaste tintnice in nič drugega. Sicer pa moj teren (okolica Domžal) tako in tako ni bogve kaj. Za primer prilagam meni neznano gobo, katero sem letos videl prvič.   Ve kdo, katera vrsta je?

Ta goba je Hypholoma sublateritium - http://www.gobe.si/Gobe/HypholomaSublateritium