Katera goba?

Začel/a Svinjski goban, 01 Oktober 2007, 09:33

Prejšnja tema - Naslednja tema

Svinjski goban







Bi lepo prosil za indentifikacijo gobe na sliki. Goba prijetno diši. Nabrana pa je na dolenjskem blizu šentruperta.

lepista nuda

Spoštovani!
Če že slikate glive potem jo slikajte v celoti, ne pa da Vam manjka spodnji del ali dnišče, tudi na podlagi tega se lahko determinira, pa tudi iz slik je težko razbrati za katero glivo gre. Velja za vse, da če že fotografirate glivo, naj bo to dober aparat in gliva v celoti, brez človekovih okončin in ostalega pribora.
Pa brez zamere.
Lepista nuda

Svinjski goban

Si bom zapomnil za drugič. Če pa ima kdo idejo katera goba bi to bila pa bi lepo prosil za mnenje :)

Gregor

To je ena od polstenk
http://www.gobe.si/Mikologija/Xerocomus
katera, je po slikah  težko reči, ker je goba zelo stara.

TINE

#4
imam podobno gobo

goba predhodnika mislim da ni polstenka
lp

jernej

Goba vašega predhodnika spada v rod polstenk (Xerocomus). vaša goba pa mislim da res ne spada med polstenke. Ampak je Gyroporus cyanescens - modreči bledotrosnik. Goba je v Sloveniji zaščitena in je ni dolovljeno nabirati. Čeprav je na nekaterih mestih kar pogosta.

Lep pozdrav
Jernej


Fatal error: Uncaught ImagickException: Bogus DQT index 8 `/home3/fungifun/public_html/gobe/forum/attachments/190_8083f2d40c3a37bf5cf4df0164db5ab176c071a4.dat_thumb.tmp' @ error/jpeg.c/JPEGErrorHandler/338 in /home1/fungifun/public_html/gobe/forum/Sources/Subs-Graphics.php:437 Stack trace: #0 /home1/fungifun/public_html/gobe/forum/Sources/Subs-Graphics.php(437): Imagick->__construct('/home3/fungifun...') #1 /home1/fungifun/public_html/gobe/forum/Sources/Subs-Graphics.php(383): resizeImage(NULL, '/home3/fungifun...', NULL, NULL, '180', '180', true, 3) #2 /home1/fungifun/public_html/gobe/forum/Sources/Subs-Graphics.php(147): resizeImageFile('/home3/fungifun...', '/home3/fungifun...', '180', '180', 3) #3 /home1/fungifun/public_html/gobe/forum/Sources/Subs-Attachments.php(1231): createThumbnail('/home3/fungifun...', '180', '180') #4 /home1/fungifun/public_html/gobe/forum/Sources/Display.php(1501): loadAttachmentContext('664', Array) #5 /home1/fungifun/public_html/gobe/forum/Themes/default/Display.template.php(256): prepareDis in /home1/fungifun/public_html/gobe/forum/Sources/Subs-Graphics.php on line 437