Najboljša knjiga

Začel/a mačka27, 21 Oktober 2012, 06:55

Prejšnja tema - Naslednja tema

mačka27

Lep pozdrav vsem gobarjem ;)
Glede na dejstvo, da imate "stari mački" v gobarskem "fohu" veliko več znanja in predvsem izkušenj, me zanima, katero knjigo mi priporočate za nakup (skrbi me namreč dejstvo, da se starejše knjige lahko zelo razlikujejo od novejših- glede užitnosti, strupenosti in podobnega :-\). Želela bi si knjigo z opisi gob, slikami....No ja, kot verjetno vsak gobar....

Kaj menite, katero oz.čigavo bi bilo najbolje izbrati?

Lep gobarski pozdrav in dobro bero vsem  ;)

slavko

#1
Najnovejše gobaske knjige slovesnkih avtorjev so:
Branko Vrhovec: Zdravilne gobe in 100 okusnih gob Slovenije, Bojan Arzenšek: Slovenski gobarski vodnik, Zlatko Ivec: Gobe 1 (žepna ali večja izdaja).

Od tujih, prevedenih v slovenščino, pa češka Ilustrirana enciklopedija, Vladimír Antonín s sodelavci: Gobe.

Predlagam, da si v knjigarni vse omenjene knjige ogledate in se potem odločite po lastni presoji.

Lep pozdrav,
Slavko

Lukap8

Se opravičujem, ker odpiram spet to staro temo ampak, ker je že govora o knjigah, sem prejšno soboto pri nas v Mercatorju zagedal eno knjižico in je že na debelo pisalo gobe, ko pa sem jo vzel v roke in malo pregledal sem si dejal to bo to.

Knjiga je res imenitna. Razlike med užitnimi in podobnimi neužitnimi gobami (na levi strani imaš užitno na desni pa neužitno ali celo strupeno gobo). Imaš omenjene tudi nekatere gobe, ki so zaščitene in na rdečem seznamo, itd.. Le malce premalo je vsega skupaj hehe 160 različnih vrsto obravnava

Imaš pa na začetku knjige tudi ve lepo napisano odprvih gobarskih korakih, kaj moramo vedeti ko stopimo v gozd, kako nabiramo gobe, čiščenje in spravilo gob, uživanje gob, zastrupitve z gobami, gobe kot zdravilo..

Torej, če bi koga zanimalo naj malo pogleda po svojih trgovinah.

l.p, Luka

Luka Prezelj

ksenijabb

#3
Pozdravljena, gobarska klapa!

Tudi v knjižnicah se da izposoditi zelo kvalitetne knjige o gobah!

Ivec Zlatko: Gobe 1
Arzenšek, Bojan
Tratnik, Bogdan
Malovrh, Božo    : Slovenski gobarski vodnik
Vrhovec, Branko : Zdravilne gobe Slovenije in 100 okusnih gob
Gminder, Andreas Böhning, Tanja : Katera goba je to?
PoglBielli, Ettore Narava na dlani, Gobe na Slovenskem : [žepni vodnik]
Garnweidner, Edmund Gobe : žepni gobarski vodnik
Arzenšek, Bojan
Tratnik, Bogdan
Malovrh, Božo :Naše gobe
Poler, Anton: Veselo po gobe

In še več se najde!
Lep gobarski pozdrav
                                  knjižničarka in gobarka

Ksenija