Hvala, Mičo, za odgovor! Karavanke so zelo "raztegljiv" pojem, saj segajo, če prav vem, vse od bližine Storžiča (ta spada še v Kamniško-Savinjske Alpe) do tromeje nad Ratečami. Priznam, da ta konec bolj malo poznam, sem pa, če sem bil tam pravi čas, vedno kaj dobil. Celo pod Stolom, ko sem se vračal z vrha, pa spotoma malo skrenil s poti. Kaj naj naredim? Ne kaže mi drugega, kot da mi žena (danes mi je "prepovedala", da jo še naprej poimenujem, njena sestra, pri kateri smo praznovali njen god, pa se je smejala na vsa usta, ko sem omenil, ali naj jo v prihodnje imenujem po gorenjsko "naša", kot je izjemni ribniški humorist svojo ženo na prireditvi v Hrovači) rano v jutru skuha močno črno kavo, potem pa pod Karavanke, nato "pot pot noge" in kar bo, bo. Če me ne boš že Ti prehitel, Mičo!? Najhuje mi je bilo, ko sem jo še v temi brusil v gore, nato pa so me začeli prehitevati gobarji s svojimi avtomobili. Kar čutil sem, da se bo to zgodilo tudi na mojih terenih. Kot je mojemu prijatelju nad Koroško Belo, ko je stopil v gozd, dejal gobar: "Ovdje je moj teren!" Kako hudirja, če je pa to moj gozd, sem jaz njegov lastnik?! Ali bo res treba začeti postavljati zapornice, pobirati mitnino, kot so jo že v Jezusovem času v Sveti deželi? V Sloveniji gobarino, borovničnino, brusničnino ...? Danes sem slišal, da to nameravajo narediti na Pokljuki. "Lubi Slovenci", pamet v roke, če je že ni v glavah, bi dejala moja rajna tašča.
Mičo, Ti pa le pridno nabiraj, pa tudi drugi vrli gobarji! Retournez a la nature! je dejal slavni Rousseau. Veliko Slovencev že to počne, vedo zakaj.
Mičo, Ti pa le pridno nabiraj, pa tudi drugi vrli gobarji! Retournez a la nature! je dejal slavni Rousseau. Veliko Slovencev že to počne, vedo zakaj.