Slovenski gobarski vodnik je nova, razširjena in posodobljena izdaja gobarskega priročnika Naše gobe (2002). Avtorji so izkušeni poznavalci gob, gobarji in fotografi, ki se z gobarstvom ne ukvarjajo le ljubiteljsko, temveč so aktivni člani gobarskih društev, sodelujejo na gobarskih razstavah, se udeležujejo mednarodnih mikoloških srečanj, predavajo in pišejo.
Zgradba priročnika je podobna zgradbi Naših gob. V uvodnih poglavjih so napotki za pravilno nabiranje, uživanje in shranjevanje gob. Pomembno je zlasti poglavje o značilnostih posameznih rodov in vrst gob ter o natančnem prepoznavanju najdenih primerkov. Uvodni del sklenejo preizkušeni recepti za pripravo gobjih jedi ter podatki o hranljivosti in zdravilnosti posameznih gob. V drugem delu je opisanih 262 vrst gob. Upoštevano je najnovejše latinsko in slovensko poimenovanje gob (gliv) v skladu s Seznamom gliv Slovenije (1998). V pomoč bodo gotovo tudi doslej zbrana domača imena gob in najnovejši podatki o užitnosti oziroma strupenosti posameznih vrst gob, ki utegnejo biti pravo presenečenje celo za izkušene gobarje.
Slovenski gobarski vodnik je primeren tako za gobarja začetnika kakor za odličnega poznavalca gob. Je zanesljiv in varen pripomoček za vse, ki se po slovenskih gozdovih in travnikih potikajo ne samo kot nabiralci gob, temveč tudi kot njihovi občudovalci.